Autor Tema: priprema psa na dugacku setnju?  (Pročitano 14440 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: priprema psa na dugacku setnju?
« Odgovor #15 poslato: 24 Oktobar, 2013, 20:30:11 »
ja ne znam kako je kod vas, ali wili u setnji, koliko god da je duga ne dozivljava nikakav fizicki napor da ne bi mogao da pije vode bilo kada, pa i da pregrize nesto ako je celodnevna (mada to kad pregrize, pregrize ako smo u drustvu pa da ne gleda kako drugi psi nesto klopaju a on nista, inace ga nikad i ne hranim preko dana pa tako ni u setnji). tu i tamo ako je u drustvu bude koji krug trcanja i to je to...ostalo je hod, tj kas. voda i hrana se izbegavaju radi torzije, a za torziju je ipak potrebna nekakva jaca aktivnost a ne puka setnja. ja sam se uvek vodila time da zivotinja u prirodi pije kad joj se pije, pa tako i njemu dajem da pije kad mu se pije, tj setamo kraj vode pa stalno lapce

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 24 Oktobar, 2013, 20:32:57 »
Ali kad imaš mrcinu  :tapsh: Bolt obožava šetnju, šetao bi i trčao ceo dan, ali kako se izvrne na travi kad se vrati  :rofl: Dobro, za 15 minuta se vrati u normalu, ali malo dok se povrati.  sm zelenko I on nekad pije malo vode u šetnji, a posle šetnje obično mu dam nešto kasnije.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 24 Oktobar, 2013, 20:35:07 »
valjda zato sto nema setnju svaki dan pa ne zna gde ce pre kad krenete  :D ovaj ili njuska, ili se pojuri sa drustvom ili tripuje da lovi...ali svi ti trkovi su kraktoktrajni

ako pas nije zadihan, nije ni preforsiran...ne mislim na normalno dahtanje...i jedno je kad legne jer se nasetao, a drugo kad crkne od umora ili se zadise

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 24 Oktobar, 2013, 20:42:27 »
ja ne znam kako je kod vas, ali wili u setnji, koliko god da je duga ne dozivljava nikakav fizicki napor da ne bi mogao da pije vode bilo kada

Upravo to  sm prst gore Ja dozvoljavam da pije vodu kad su takve šetnje u pitanju. Drugo je kad ga istrčavam pa se ono baš zadiše. Posle toga ima odmor.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 24 Oktobar, 2013, 20:44:03 »
pa da, a istrcavanje mi obicno ide kad nemam vremena za setnju pa udri po loptici na livadi  :tapsh:
tad mu treba i po 15 minuta da se oddahce

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 24 Oktobar, 2013, 20:50:49 »
Citat
i jedno je kad legne jer se nasetao, a drugo kad crkne od umora ili se zadise
Ovo drugo je sto posto.  sm hide Jeste da nema svaki dan šetnje, zato što ja ne mogu da stignem od silnog učenja, ali skoro uvek idemo u šetnje koje budu 6-7km. Koliko on ide, toliko i ja idem. A u boljoj sam kondiciji. Ali još je i toplo za njega, kad bude zima, možda bude malo bolje.  :fige: A inače mu je to omiljeno godišnje doba.  sm duvandzija

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 24 Oktobar, 2013, 21:01:42 »
pa cudo da se tako umori ako ima redovne setnje od toliko km, to je skroz ok ruta da setacku kondiciju.
mi smo imali par pokusaja da sa nama povedemo u setnju neke prijatelje sa psima... mozete da se smejete, ali nakon te prve setnje vise nikad nisu zvali da idemo ponovo  sm zelenko
prvi put su nam dosli drugovi iz zagreba koji setaju po savskom nasipu tamo koji je ravan...kao, oni se ubise od setnji... psi sa njima su bila 2 starija goldena i jedna pirinejska mastifica, a poveli ih na Marjan koji istina, ima uzbrdica i nizbrdica, ali nismo sigurno ni 5km presli... psi su ok izdrzali, isli polako, a ova dvojica samo sto srcani nisu dobili, oznojili se od struka do vrha glave  :tapsh:
druge godine ih iscimam da odemo u sinjsko polje, tamo je sve ravno...poveli jos i jednu devojcicu od desetak godina kazu-ona je hiperaktivna, moze ona i na planinarenje... svi crkli na 5-om kilometru, mala vristi ne moze da hoda (valjda je hiperaktivna kuci i u trznim centrima gde danasnje mame setaju decu, a vazduh nije videla).

treci put povela prijateljicu sa "hiperaktivnim terijerom koji nikad nema mira" ...u istom polju, na ravnom, presli smo mozda ukupno 6km, u povratku je zaspao u autu  :zid2:

mislim...to su sve male rute totalno, ali psi ako nisu navikli, zblese se vise nego sto se umore uistinu jer za pravi umor je potrebno ili trcanje, ili bas velika setnja pa da dobiju upalu misica ili los teren na koji nisu navikli pa da ih bole sape...
ako je samo stvar u kondiciji, prespavaju i ko novi su

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 24 Oktobar, 2013, 21:08:03 »
Pa i jeste čudno, a još nam nije to ravno, nego u povratku imamo neku uzbrdicu koja nam je dobra za mišiće  sm zelenko Možda tu najviše crkne, iako to nije ništa posebno.

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 24 Oktobar, 2013, 21:37:42 »
draga moja Ana, kad ćeš pozvat nas u šetnju? 
Mo te neće razočarat u tempu i kilometraži, a neću ni ja, heheee  ... naspram nje su i hrtovi samo "šetači"  :fige:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 24 Oktobar, 2013, 21:44:39 »
ja se sve bojim da mi tebe ne razocaramo  sm zelenko
poziv je otvoren od sada pa zauvek  sm jeah
mozemo se naci i negde na pola puta pa na celodnevni izlet. je li Mo ok sa kujama? ova hrtica sa kojom se druzimo se kloni neprilika, tj zaobilazi ih u sirokom luku, a ako nije neprilika, rado se igra sa curama...ako se njih 2 sloze, wili je nagrabusio  :tapsh: ako mislis da se nece sloziti, idemo sami iako ce mi prija opasno zameriti dobru setnju bez nje sm hide

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 24 Oktobar, 2013, 22:01:20 »
Mo je ok sa svim psima, sve dok ju ne gnjave pretjerano. Dakle, možda bude prvo malo halabuke, al ništa strašno, ali sve dok ima gdje se maknut od pasa i trčat, nema problema. Ona sama rijetko gnjavi pse, osim ako si s nekim baš ne klikne za igranje i trčanje.
Možemo se prebacit na PP  sm smesko1

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #26 poslato: 25 Oktobar, 2013, 06:12:01 »
AA
ali psi ako nisu navikli, zblese se vise nego sto se umore uistinu jer za pravi umor je potrebno ili trcanje, ili bas velika setnja pa da dobiju upalu misica ili los teren na koji nisu navikli pa da ih bole sape...
spomenula si sapice  sm smesko2 u celoj prici mene one naj vise brinu da se ne pohabaju istrose posto aja vrlo malo bolje reci nikada ne ide asvaltom ili betonom a u setnji ce ga biti dali mazati sapice nekom kremom ili nesto drugo ako imas savet sta uraditi da ne stradaju posavetuj  :th:  :worth:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 25 Oktobar, 2013, 10:06:38 »
ne znam koliko ce mazanje pomoci u tome... pored toga da podloga moze da nasteti jastucicima, ako nije naviknuta na tako puno tvrde podloge mogu i zglobovi da je bole... da karikiram...kao da ceo zivot nosis air max pa jedan dan predjes 30km u mokasinama  :D
a sto bi isli asfaltom? mislim, to nije nikakva lepa setnja da bi ste 30 km presli tako  :zb:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #28 poslato: 25 Oktobar, 2013, 10:12:22 »
mi se ne pripremamo posebno za takve setnje.. imali smo jednodnevnih tura od 30-ak km.. i idemo kao u svaku malo vecu setnju, a to je da ja nosim ruksak sa malo vode za psa, to je u slucaju da ne nadje negdje vodu, i naravno hranu za mene  sm zelenko

bolje da radis na svojoj kondiciji i pripremi za takve setnje.. pas bi tu kilometrazu trebao odraditi bez problema, ako je normalan i nije gojazan..
ne trebas mu mazati sape, nije mimoza, neka se celici..  sm zelenko

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #29 poslato: 25 Oktobar, 2013, 15:45:21 »
Treba znati da je temperament u dugim setnjama mnogo bitniji od kondicije psa, temperamentan pas zdrave gradje ce nakon mesec dana provedenih u boksu kao od sale preci 20km, dok ce pas slabog temperamenta, iako ima svakodnevnu setnju, isplaziti jezik vec od kucne kapije