Autor Tema: pas i otrov za miseve  (Pročitano 25441 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

pas i otrov za miseve
« poslato: 22 Oktobar, 2013, 16:42:07 »
da li je neko imao iskustva da mu pas naidje na otrov za miseve ili da pojede otrovanog misa ? (konkretno misli na onaj crveni trov koji se koristi u deratizaciji i pakuje u nazovi misolovke od kartona a unutra je otrov u kesici) :th: i dali neko zna koliko je potrebno vremena da mis ugine kada pojede  sm pop i koliko moze da predje metara ? mozda je pitanje glupo ali komsija 2 parcele od mene zvao deratizaciju da odradi posao a oni postavili cudo tih otrova pa se bojim da neki otrovan mis ne pretrci kod mene a AJA ga smaze i ako se to desi sta da radim kao prvu pomoc ili sta vec

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: pas i otrov za miseve
« Odgovor #1 poslato: 22 Oktobar, 2013, 18:31:36 »
ako mislimo na isti otrov,obicno treba dva-tri dana da ga mis gricka,da bi uginuo,tj ima odlozeno dejstvo 

a sto se tice pasa,sad mislim da su to male doze srazmerne njima,ne verujem da bi nesto bilo psu i da ga pojede,
tebi je problem i ako neki pretrci,sto ne mozes to odmah da vidis ili da znas,mada ni misevi nisu ludi da idu prema psu
opet mozda najsigurnije psa u boks dok ne prodje opasnost,ako vec nije naucena da jede na sve sto naleti

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 22 Oktobar, 2013, 18:48:21 »
Nije miš lud da ide ka psu ako je zdrav i prav  sm wink Meni se dovukao otrovan pacov u dvorište, prilično dezorijentisan i spor, jel je jelte otrovan. Najgore što je meni delovao plišano i lepo  sm redface Nisam ni skapirala odmah da je pacov u pitanju, Gal ga malo njuškao i bio u fazonu da ga zadržimo  sm smesko1 Kad sam saznala šta je u pitanju nije bilo više prilaska. Sutra dan sam se naravno istripovala da mi se pas otrovao, pa ga vodili kod veterinara da utvrdi da pucamo od zdravlja  :tapsh: Rekao vet, i da je pojeo celog pacova verovatno mu ništa ne bi bilo...
Svakako treba obratiti pažnju.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 22 Oktobar, 2013, 18:54:15 »
BlackKan
kako da prodje opasnost kad to traje 6 meseci (te zamke sa otrovom) a sad je sezona miseva iz polja trce u kuce supe ambare .... nikada je nisam video da jede nesto sto joj nisam dao mislim ono da nadje pa da pojede ali nekada sam imao par gustera u dvoristu odavno ih nema i ne samo njih od kada je ona dosla nisam vido ni jednog u dvoristu a imo sam i zmiju od jedno 1.5 do 2 metra u dvristu ni nje nema nigde  :( a bila je super drugar i komsija kad se sretnemo ja na jednu a ona u drugu stranu  sm rile boks nemam i verovatno nikada nece ni biti gde ces bolji boks od celog dvorista  sm cheers a dvoriste malo 2 dana kosenja  sm ljutko ali kako ja vidim bice da ja kupim lepak jedno 10 tubi pa kod komsije da ja vrsim deratizaciju  sm pop da nelupam glavu dal ce biti ili nebiti a te otrove pobacam u p.m.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #4 poslato: 22 Oktobar, 2013, 18:57:34 »
krisb
posto si vec imala iskustva sta kaze vet kao se manifestuje ne daj boze trovanje pas i sta da radim kao prvu pomoc ako ne daj boze se tako nesto desi?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 22 Oktobar, 2013, 19:01:18 »
Pravo da ti kažem ni ne sećam se  sm redface Ali evo na temi o prvoj pomoći šta piše:

--> Otrov za miševe i štakore

Simptomi: U početku lagano povraćanje koje se često previdi, nakon 2 do
6 dana tromost izazvana unutarnjim krvarenjima, blijede desni , jako
krvava mokraća, povremeno i krvav izmet
Terapija: Injekcije vitamina K1, eventualno transfuzija krvi

Reakcija: Hitno ići veterinaru. U prvih 30 do 60 minuta izazvati
povraćanje (npr. koncentriranom solnom otopinom - 1 jušna žlica soli na
100 ml vode, najbolje učiniti tek nakon telefonskog razgovora s
veterinarom), nakon 1 sata od jedenja otrova više ne izazivati
povraćanje nego dati aktivni medicinski ugljen i odmah ići veterinaru

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #6 poslato: 22 Oktobar, 2013, 19:09:01 »
krisb
hvala puno na informaciji-obavestenju

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 22 Oktobar, 2013, 19:22:04 »
ma to se sve razbezalo,neces vise ti ni da ih vidis  :D
stavi lepak negde visoko gde pas ne moze da dohvati,jer misevi se penju i uz zid  sm zelenko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 22 Oktobar, 2013, 19:37:47 »
pas iz uzgajivacnice mog psa je uginuo jer je uhvatio i pojeo zeludac otrovanom pacovu

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 23 Oktobar, 2013, 12:46:38 »
ti otrovi su jako zajebani
postoje slabiji i jači
zimus je kod nas u kraju stradalo sigurno 6 ili 7 pasa jer ih je neko trovao tim otrovom za pacove

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 23 Oktobar, 2013, 15:14:15 »
Većina otrova koji se koriste protiv pacova (rodenticidi - aktivna supstanca je bromadiolon) deluju kao antikoagulanti, što izaziva jaka unutrašnja krvarenja. Jako su toksični, a prva pomoć je izazivanje povraćanja (ukoliko je pas svestan) čim se primeti trovanje (3% hidrogen, rastvor soli u vodi...). Protivotrov za ove otrove je vitamin K1.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #11 poslato: 23 Oktobar, 2013, 15:49:52 »
Hvala svima na savetima  sm kiss
kupio sam lepak i slaninu sad jos da spremim dašcie i pravac kod komsije u deratizaciju lepkom a otrov ide u p.m. sreca da je komsija ok pa smo se brzo razumeli  sm cheers imali neko saznanje kako da otrov unistim nemogu da ga bacim u djubre!!!!! jel se spaljuje ili sta vec ?

Van mreže Dejan Jonas

• Newbie
  • *

« Odgovor #12 poslato: 22 April, 2014, 19:41:17 »
Pas je uso u supu i pojeo misje granule sta da radim sve veterinari su zatvoreni zbog praznika, setao sam ga 2 sata da bi taj otrov izbacio dao sam mu mleko i sirutku, molim vas obavestite me sta da radim.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 22 April, 2014, 20:02:29 »
Jesi psu izazvao povracanje? Koliko je proshlo od kada je pojeo otrov? Kako se pas sada ponasha?

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 22 April, 2014, 20:26:32 »
Jesi psu izazvao povracanje? Koliko je proshlo od kada je pojeo otrov? Kako se pas sada ponasha?
+1

Mleko ne treba davati, jer kod pojedinih otrova ono ubrzava njihovo varenje. Psu pre svega treba što pre izazvati povraćanje da bi izbacio otrov, ali ako je prošlo izvesno vreme, otrov je svaren, i ono nema mnogo efekta.
Protivotrov za rodenticide (otrove za pacove) je uglavnom vitamin K, ali njega bi trebalo da da isključivo veterinar nakon što pregleda psa.
Odakle ste? Ovde u Beogradu - Šumicama koliko sam primetio svi veterinari danas normalno rade. :zb: