Autor Tema: Hranjenje psa uvek u isto vreme  (Pročitano 5128 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: Hranjenje psa uvek u isto vreme
« Odgovor #15 poslato: 01 Septembar, 2013, 23:23:04 »

Mene više zanima ovo oko varenja, nisam znao da psi mogu da regulišu i prilagođavaju kiselost prema potrebama hrane koju vare.  :zb: Da sa ph 1-2 odu na slabih ph 6-7....

Ako je ovo sa ph tačno, onda u stomaku nastaje veliki karanbol kad dođe do varenja. A tek kad se mešaju granule i meso.......

Meni je to isto bilo skroz interesantno, kako se ph ponaša kod granula a kako kod prirodne ishrane.

-Kako koncentracija hlorovodonične kiseline raste, tako želudac postaje više kiseo.
-Pepsinogen se pretvara u pepsin kada pH organizma bude 4 ili niže.Počinje varenje proteina.
-Kiselost želuca je jako važna za stabilnost pepsina. Ako pH postane neutralna, pepsin se denaturizuje i varenje u želucu znatno slabi.
-Istraživanja pokazuju da postoje različiti efekti u odnosu na to kako različite vrste hrane deluju na pH nivo u želucu.

-Grafikon simulira proces varenja koristeći HCL sa pH vrednošću jednakoj onoj u psećem želucu.
-Kako je vreme prolazilo, obe vrste hrane su pokazale rast kiselosti, iako se može videti da je ona znatno veća kod suve hrane.
-Ovaj porast pH će prouzrokovati denaturizaciju pepsina, u određenoj količini, što će smanjiti varenje proteina u želucu.
-Takođe će psa učiniti osetljivijim na bakterije, obzirom da ga normalna kiselost želuca štiti od infekcija.

A to se nigde ne pominje u onoj priči zašto ne treba davati granule i sirovo u istom obroku. Ima na temi o varenju objašnjeno kako se vari jedno, a kako drugo.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 01 Septembar, 2013, 23:28:36 »

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 01 Septembar, 2013, 23:31:42 »
Ja sam ranije naletela na istrazivanje kako se vari dehidrat, konzervisana hrana i sirovo meso. Moram to opet da iskopam.