Autor Tema: Hranjenje psa uvek u isto vreme  (Pročitano 5118 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Hranjenje psa uvek u isto vreme
« poslato: 01 Septembar, 2013, 18:07:16 »
Ja sam od onih koji su hranili psa uvek u isto vreme, jer sam tako navikla od kad je bila shtene. Chak i ako ja zaboravim tu je bila ona da me podseti da kasnim  :tapsh:  E sad, pre 7-8 meseci sam pochela da zaboravljam da joj izvuchem hranu iz zamrzivacha na vreme, ili ustajem u neko totalno nebulozno vreme, ili obaveze... kako god pochela sam prilichno da kasnim sa doruchkom i ranim sa vecerom, pa nekad na vreme... totalni sharenish :D

Ranije je povracala zuch ako zakasnim sa klopom al u poslednjih 7-8 meseci ni jednom, i skoro naidjem na chlanak koji upravo to spominje pa me zanima vashe mishljenje. Nama se poklopilo, sluchajno ili ne, pojma nemam.

http://k9joy.com/dogarticles/dogfood01conditioning.pdf

Ima tu i josh nechega shto mi je zanimljivo i vezano za davanje proteina ili UH u odredjeno vreme, al prvo da chujem vashe mishljenje o hranjenu uvek u odredjeno vreme.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Hranjenje psa uvek u isto vreme
« Odgovor #1 poslato: 01 Septembar, 2013, 19:10:46 »
Pa u principu nismo tacni u minut, ali obicno je dorucak oko 7 a vecera takodje oko 7. Ponekad se desi da okasnimo vise, kad se zadrzimo duze u setnji, sto se vecere tice. Posto je pas stvorenje koje voli rutinu, mislim da je dobro imati odredjeni program i slediti ga sto je vise moguce.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 01 Septembar, 2013, 19:57:31 »
Pa dobro ne mora u minut, ali to "uvek oko 7" je to na shta se misli kada se kaze uvek u odredjeno vreme :) znachi mislish da to shto ova zena pishe nema smisla?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 01 Septembar, 2013, 20:04:24 »
nama vecera, jedini obrok, varira od 7 uvece do ponoci... zavisi kad dodjemo kuci, je li vidim da je mnogo gladan pa mu dam brze ili vidim da bi me iskulirao pa dam kasnije. evo, jeo je malopre, u 8, a juce oko 10... on vezuje hranjenje za vreme kad dodjemo iz popodnevne setnje, a kako ne idemo uvek u isto vreme, a jos manje se vracamo u isto, tako mu je

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #4 poslato: 01 Septembar, 2013, 20:06:08 »
Pa, po meni nema.. pas nije "divlji" pas. Pripitomljen je odavno. Ne moramo sad bas sve da simuliramo, pas nije vuk.

Znam da neki takodje psa ostavljaju bez hrane 1 dan u nedelji, po ugledu na to da vuk ne jede svaki dan.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 01 Septembar, 2013, 20:08:49 »
Moja bi pojela mene da je ostavim jedan dan gladnu  :rofl: :rofl: :rofl:

A Willi je ipak posebna zverka kad je klopa u pitanju  sm rile

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 01 Septembar, 2013, 20:10:30 »
ma on uopste ne pati kada mu kasni vecera jer ili nije gladan, ili smo negde gde mu hrana ne pada na pamet...nek bude srecan da ga hranim uopste  sm kuhaca

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #7 poslato: 01 Septembar, 2013, 20:14:17 »
Iskreno, ovo sto je AA napisala meni ima najvise smisla i logike. Nekada ce se desiti da ostanete na poslu duze, da prespavate ili nesto sl. a ovako svako vece cete sigurno izvesti psa i on po tome zna kada ce dobiti da jede.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 01 Septembar, 2013, 20:25:23 »
nama je to doslo bez plana, u principu-vecera je pred spavanje pa kad dodje. znam neke koji zure kuci iz setnje da daju psima da jedu (odraslim psima) ...to mi nema zivotne logike  :D

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 01 Septembar, 2013, 21:42:53 »
tako je i nama.. prvi obrok poslije prve setnje, drugi poslije zadnje.. pa kad god to bilo..

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 01 Septembar, 2013, 22:06:07 »
Meni je sada super od kada nema tachno odredjeno vreme, jer se ne deshava da povrati ako kasnimo, a zanimljivo mi je da se poklopilo sa ovim shto je zena pisala za programiranje organizma. Jedino stho nigde drugde nisam nashla nishta na tu temu pa reko' da chujem i vasha mishljenja :)

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 01 Septembar, 2013, 22:15:33 »
nama je dorucak do pre neki mesec bio isto oko 7h,sad sam mu pomerio i prvi obrok dobija oko 9.00 h  sm zelenko,a vecera je od 20-22 h,u zavisnosti od obaveza,setnje i slicno

nisam primetio da mu nesto smeta,ni kad mu pomerim ili okasnim,mada obavezno i sam trazi  :D

i recimo proslog leta je bio sam izbacio jedan obrok-dorucak,a ovog je bio konstantno gladan i ujutru i uvece   :zid2:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 01 Septembar, 2013, 23:06:49 »
Dak već duže vreme ima samo jedan obrok i dobije ga obično između 21 i 24h, mada nekad zna da ga zapadne i u 03h  sm zelenko To je već dugo neki ustaljeni termin, tako da zna uveče da postane nervozan, da cvili i divlja....jer večera još nije poslužena  :tapsh: Mada sam kao i većina vas čuo za tu teoriju kako psa uvek treba hraniti u isto vreme, lično se toga nikad nisam striktno pridržavao. Ne zato što nisam hteo, već zbog raznih obaveza nisam mogao.

Za ovu teoriju prvi put čujem, ali mislim da je vrlo moguće da je tako. Svi koji su se ikada bavili nekim sportom znaju da mišići pamte, pa tako kad hoćeš da šokiraš mišić tj postigneš bolji rezultat potrebno je promeniti rutinu... Ova teorija  samo ide u drugom pravcu čini mi se.

Mene više zanima ovo oko varenja, nisam znao da psi mogu da regulišu i prilagođavaju kiselost prema potrebama hrane koju vare.  :zb: Da sa ph 1-2 odu na slabih ph 6-7....

Ima tu i josh nechega shto mi je zanimljivo i vezano za davanje proteina ili UH u odredjeno vreme

Jesi ti zato počela da razdvajaš uh od proteina ?

Ako je ovo sa ph tačno, onda u stomaku nastaje veliki karanbol kad dođe do varenja. A tek kad se mešaju granule i meso.......

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 01 Septembar, 2013, 23:08:39 »
Ma ne, ja sam imala neku svoju logiku za to koja nema veze sa ovim tekstom, ali da, ako je tachno onda je to problem :|

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 01 Septembar, 2013, 23:16:59 »
Jedno vreme su dobijali u 09 ujutru i oko 20-21h naveče. I imali su naviku da me opominju ako kasnim.
Sada ne bih mogla tako i kada bih htela. Obaveze ne dozvoljavaju  sm smesko1
Kada radim pre podnevnu smenu dobijaju u 06h i oko 19h, a kada sam posle podnevna jedu oko 08h i 21h.
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.