Autor Tema: Gde završavaju psi iz Srbije koji se udomljavaju u inostranstvu?  (Pročitano 5366 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Gde završavaju psi iz Srbije koji se udomljavaju u inostranstvu?
« Odgovor #15 poslato: 18 Avgust, 2013, 20:44:43 »
To mi nije cudna cena. Cudna cena mi je 300 evra.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 18 Avgust, 2013, 20:50:31 »
koliko košta rasan pas u Srbiji? 300e
a ti prodaješ mešanca iz Srbije po ceni od 300e. pod izgovorom da je to adoption fee
vas dve ste otišle daleko od ove teme
drago mi je što raspravljate o cenovniku pasa, ali to ovde nije poenta

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 18 Avgust, 2013, 21:44:19 »
Berna google da nas ne ubije Cubi  :nod:

Ono shto meni recimo nije jasno> zar u inostranstvu nemaju dovoljno svojih lutalica, nego im trebaju josh i nashe?
Mogu da razumem recimo UK jer se tamo meshanci dva rasna psa prodaju za oko 200 funti, pod uslovom da je prva generacija u pitanju. Pa sad hocesh meshanca za manje pare onda ajd iz Srbije. A zashto uzimaju ostali, Cheshka, Slovachka, Italija ... ? Oni svi imaju svoje meshance i lutalice shto rasne shto nerasne.

Adoption fee zavisi od transporta, nije isto iz Srbije izvesti psa za Madjarsku i za Shpaniju. Mada meni i dalje ne ide u glavu zashto Nemac zeli meshanca iz Srbije.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #18 poslato: 19 Avgust, 2013, 08:22:30 »
Ovo sto Orijana napisa je i meni najsumnjivije u ovom tekstu. Oni ne mogu tamo naci lutalice? To samo kod nas postoje lutalice?

Onda, ako vec hoce tako nesto, mislite da ne bi u nekoz zapizdini napravili "farmu" pasa, gdje bi kuje na svako tjeranje parili i kroz godinu dve, mogli bi "nastancati" pasa koliko im potrebno? Nemojte sad reci "kod njih je jaca kontrola, imaju zakon i sl". Jer da je tako onda ne bi mogli ni uvoziti tolike pse i koristiti ih u eksperimentima i sl.

Prije par mjeseci po BL je kruzila ovakva prica i tad mi je k'o i sad djelovalo da tu nesto smrdi

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 19 Avgust, 2013, 10:41:19 »
To su u pitanju naši gastarbajteri, pa hoće domaće pse  sm smesko1
Verujem da je tamo lutalica mnogo manje kod nas, em je sve regulisanije zakonom, em ljudi imaju drugačiju svest o držanju pasa. Naravno, uvek ima i onih drugih...

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 19 Avgust, 2013, 12:33:31 »
Gde god da sam bila po Evropi, viđala sam 90 posto mešanaca u šetnjama i 10 posto rasnih pasa. Jednostavno- mešanci su tamo "in". Da ne kažem - stvar je prestiža uraditi plemenitu stvar. A evropske države su , koliko-toliko, regulisale pitanje lutalica, recimo u Austriji ih uopšte nema.