Autor Tema: Otrov na Miljakovcu  (Pročitano 1252 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Natabaj

• Full Member

Otrov na Miljakovcu
« poslato: 03 Avgust, 2013, 09:36:24 »
Panika na Miljakovcu: Ubica pasa baca hranu sa otrovom

Stanari Ulice Bogdana Žerajića na Miljakovcu u panici su jer nepoznata osoba poslednja četiri dana baca hranu posutu otrovom. Tri psa su od toga uginula, a građani su uspeli da spasu još pet životinja. Policija je uklonila sumnjive supstance. Veruje se da je ubica životinja koristio “kreozan”, otrov smrtonostan i za ljude, a u blizini su dečja igrališta, vrtić i škola.

Stanari su juče skupljali novac da plate troškove lečenja keruše otrovane noć pre, a ubicu pasa nije uplašila ni činjenica da policija dolazi već tri noći zaredom.

- Prvi poziv primili smo u ponedeljak da je u Ulici Bogdana Žerajića otrovan pas. On je uginuo, a policija je preuzela slučaj. Prema simptomima verujemo da je u pitanju “kreozan”, ali čekamo rezultate analize. Nakon toga smo preuzeli dva psa u zaista lošem stanju. Nakon svih tretmana su stabilno, ali su i dalje na posmatranju - kažu u Hitnoj pomoći “Veterine Beograd”.

Stanari su revoltirani ponašanjem trovača i nije im jasno kako ne strahuje od mogućnosti da se otruju i deca koja se tu igraju. Kerušu, za čije lečenje su skupljali novac, stanari vole i hrane je.

- Ovuda i mi šetamo svoje pse. Već su otrovane dve pudle, ali su srećom preživele. Inspektori su nam rekli da sumnjaju na “kreozan”, inače zabranjen u EU, kao i u Srbiji - kaže Marija Mladenović, koja je sa komšijama prenela otrovanog psa kod veterinara.

“Kreozan” je veoma jak pesticid. Za čoveka je doza od pet do 50 miligrama po kilogramu težine smrtonosna. Deca koja se često igraju sa psima su najugroženija. Njima je dovoljna i manja količina, pa da posledice budu fatalne.

Beograđani su poslednjih godina svedočili o seriji trovanja pasa, ali niko za to do sada nije kažnjen.

Iz danasnjeg Blica

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Otrov na Miljakovcu
« Odgovor #1 poslato: 03 Avgust, 2013, 13:11:45 »
Uzas. Red je vise da uhvate nekog od svih ovih trovaca i da mu bar udare po dzepu. Za primer ostalim slicnim idiotima.

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #2 poslato: 03 Avgust, 2013, 14:16:49 »
Strašno!! sm ljutko Pa hoće li već jednom početi reagovati i uhvatiti tog manijaka?!?!
Prvo naplatiti debelu kaznu, a potom ga strpati u zatvor!
Jadne životinje...nadam se da neće biti više žrtava.
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže Natabaj

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 03 Avgust, 2013, 15:12:36 »
Nazalost otrovi su ocigledno dostupni svima... sm ljutko Samo ne znam sta cekaju vise,da se neko dete otruje pa da onda reaguju.Mislim da je do sada najgori slucaj trovanja na Banovom Brdu od skoro... Kakav je to otrov bio kad pas ugine za manje od 15 minuta...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 03 Avgust, 2013, 15:18:52 »
imali smo mi nekoliko slučajeva pre nekoliko meseci
svi psi su uginuli jako brzo i u strašnim mukama