Autor Tema: Ishrana steneta staforda  (Pročitano 26045 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Ishrana steneta staforda
« Odgovor #15 poslato: 30 Jul, 2013, 14:05:11 »
Brit ima samo u Pet Centru (Novi Sad i Beograd) :) Ako jeste Brit u pitanju, onda odlično  sm cheers
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #16 poslato: 30 Jul, 2013, 14:14:16 »
ja sam iz sombora, ha ha valjda nisam utripovala da je ta hrana u pitanju, bas cu sutra da vidim , ali cini mi se da se bas tako zove i rekao mi je cocek da je ta nova, da je nigde nema samo kod njih sm cheers

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #17 poslato: 30 Jul, 2013, 15:40:33 »
Vidim da niste dobili konkretan odgovor sta i kako bi trebao pas da jede, a posto je stafi u pitanju da pomognemo malo :) :

Pas je mesojed, najzdraviji, najnapredniji i najsrecniji je kada jede meso. Konzerve i granule za pse nisu dobra hrana, ima par granula koje su fine, ali to su veoma skupa opcija i opet je meso bolje od njih.

Pretpostavljam da psa hranite 4x, minimalno 3x dnevno. Svaki obrok bi trebao sadrzati minimalno 50% mesa +  pirinac/ovsene pahuljice/testenina + voce, povrce ili semenke. Znaci Proteini + Ugljeni hidrati + vitamini, minerali, zdrave masti

Ono sto vas pretpostavljam, najvise interesuje - sta od mesa, dakle evo savet za jeftinije a dobre varijante: Govedje srce (ne bi trebalo kostati vise od 200 din), govedji skembici (ne bi trebali kostati vise od 100 din po kg), govedji grkljani, govedji bubrezi, govedja jetra, girice, papaline, pileca ledja, pilece jetrice, sije, srca i po nekad nogice. Ovo se sve daje sirovo. Svinjsko se sve kuva a daje se srce, grkljani, jetra...

10% svakog obroka treba biti mlecni proizvod (jogurt, mleko, sir, kefir). Cela jaja mozete dati u obrok ~2x nedeljno, kao i maslinovo ulje.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 30 Jul, 2013, 15:44:12 »

Ono sto vas pretpostavljam, najvise interesuje - sta od mesa, dakle evo savet za jeftinije a dobre varijante: Govedje srce (ne bi trebalo kostati vise od 200 din), govedji skembici (ne bi trebali kostati vise od 100 din po kg), govedji grkljani, govedji bubrezi, govedja jetra, girice, papaline, pileca ledja, pilece jetrice, sije, srca i po nekad nogice. Ovo se sve daje sirovo. Svinjsko se sve kuva a daje se srce, grkljani, jetra...

Verovatno ne bi trebali, ali su u Bg 250+...

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 30 Jul, 2013, 15:50:51 »
Citat
govedji skembici (ne bi trebali kostati vise od 100 din po kg)

I ovo je teško da košta ovako malo... Ja sam nalazila juneće škembiće, i nigde nisu ispod 200 dinara. Može da nabavi i burag, on se po klanicama daje i besplatno, a srce može da se nađe do 200 dinara, jezik isto, ali je teže naći tako povoljno.

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #20 poslato: 30 Jul, 2013, 18:07:05 »
u principu meni nije problem odvojiti za psa,  samo veterinar insistira na granulama, ja nastojim da psu dam kombinacije hrane koje mu trebaju za energiju, od kojih se ojacati i lepo napredovati.
razmisljala sam o mesu, ne bih kuvala, samo sirovo jer smatram da je zdravije, ali nisam znala sta sme odnosno ne sme da jede.
sad mi je lakse kad sam dobila odgovore od ljudi koji nemaju tu rasu, a jos bolje od onih koji imaju pa samim tim i iskustvo sa tim psom konkretno
evo, svi su mi govorili GRANULE, pa granule.. a ja sam u principu protiv sve industrijske hrane jer je ni sama ne konzumiram, posebno konzerve, ali sam slusala veterinara, medjutim uvek cekajuci da neko potvrdi da to nije opcija, posebno vlasnici/ljubitelji pasa

hvala svima na odvojenom vremenu i odgovorima
 sm love sm love sm love sm love sm love

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 30 Jul, 2013, 18:21:25 »
Veterinari reklamiraju neke granule ili nemaju pojma o ishrani pasa, pa im je lakše da kažu da uzmeš granule nego da ti kaže prirodna hrana, a ne bi znao šta da ti kaže o prirodnoj ishrani.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 30 Jul, 2013, 19:53:53 »
Veterinari reklamiraju neke granule ili nemaju pojma o ishrani pasa, pa im je lakše da kažu da uzmeš granule nego da ti kaže prirodna hrana, a ne bi znao šta da ti kaže o prirodnoj ishrani.
Veterinari uglavnom imaju i ugovor sa nekim od proizvođača granula (ili njihovim distributerima), pa imaju i ekonomski interes da ih promovišu i preporučuju.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 30 Jul, 2013, 19:58:39 »
Da, upravo na to sam i mislila. Ajde da reklamiraju neki dobar dehidrat, ali kad preporučuju Pedigree i ostale gluposti...  sm zid

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #24 poslato: 30 Jul, 2013, 21:51:20 »
sarene granule i sluze samo da privucu paznju  :D
za sirovo ti treba samo zamrzivac i pola problema sa ishranom si vec resila  sm cheers

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 31 Jul, 2013, 02:03:38 »
vecina veterinara ce preporuciti granule...da li iz interesa ili jer veruju da je domacu hranu tesko spremiti, da ne valja, ili nemaju vrememna da se bakcu sa tim...nije ni bitno....
svi znamo da je pas mesojed pa tu nema puno filozofije. posto si novi vlasnik, mislim da je dobro da imas i kvalitetan dehidrat u kuci...dok se skroz ne usemis ako nista drugo a i dobro je da pas nauci da jede sve, a ne da dodjes u situaciju da nece deh. a treba da putujete, a ne mozes da mu nosis pilice na put  :D

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #26 poslato: 31 Jul, 2013, 06:17:18 »
kapiram da im je mrsko da objsnjavaju. sm zelenko
nabavila sam meso, pa cemo da vidimo. :dens:
cula sam neke price juce na poslu kako se psu ne daje sirovo jer to podstice agresiju, kakva glupost

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #27 poslato: 01 Avgust, 2013, 12:48:36 »

Verovatno ne bi trebali, ali su u Bg 250+...

Mogu vam obezbediti za 130din po kg, upakovane u stiroporsku ciniju isto kao Splendore Barf, pakovanja po 1kg.

Van mreže Paul Pendic

• Newbie
  • *
  • Kelly ♥

« Odgovor #28 poslato: 02 Jul, 2014, 22:15:35 »
Ja imam staforda, mješanac labradora i staforda, dajem joj neke male kroketiće za štence... Kupio sam u pet shopu to, ne znam da li to ide.. Ima mjesec ipol, smijem joj davati nešto drugo ?

Van mreže vlada hunter

• Newbie
  • *

« Odgovor #29 poslato: 03 Septembar, 2014, 10:50:06 »
EDIT
Pročitajte: Pravila foruma, USLOVI ZA POSTAVLJANJE OGLASA

Mod Seabiscuit