Autor Tema: Različita iskustva u odgoju i radu sa psima  (Pročitano 26050 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Orijana

• Hero Member

Odg: Različita skustva u odgoju i radu sa psima-pričaonica
« Odgovor #15 poslato: 09 Jul, 2013, 12:48:44 »
Ovo je zadnje sto cu da dodam i zauvek se iskljucujem iz ove teme

:worth: :worth: :worth:
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #16 poslato: 09 Jul, 2013, 12:55:03 »
Ovo je zadnje sto cu da dodam i zauvek se iskljucujem iz ove teme

:worth: :worth: :worth:

:valj: :crazy: :valj: :crazy: :valj:
Nisam bila u stanju.... Sad stvarno  sm hi
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 09 Jul, 2013, 12:57:33 »
buddy, malo konfuzno pises i stavljas snimke, i iskreno, ne mogu da upratim sta zelis da kazes...
snimaka na netu ima koliko hoces...ljudi ih stavljaju u sopstvenim rezijama...mogu i ja danas da nasnimim 5 snimaka sa nekakvim "dokazima" za nesto i da pokazujem pse koji su nekad bili onakvi a danas su ovakvi...
sami tvoji pogledi na bilo koji oblik rada sa psom idu iz krajnosti u krajnost, i ne uspevam da ukapiram koja je tvoja ideja niti vizija oblikovanja ponasanja.
svaki pas je prica za sebe. svaki pas ima i genetsko i steceno ponasanje, a svaki pas ima i vlasnika koji utice na to. univerzalno i sigurno resenje ne postoji.

jedino sto je sigurno je da svog psa treba poznavati, promatrati, izlaziti mu u susret ispunjavavajuci njegove potrebe (za fizickom i mentalnom aktivnoscu), dozvoliti mu da bude pas i paralelno traziti od njega da ispunjava stvari koje cemo dobro nagraditi. samo tako mozemo oblikovati psa stalozenog u mozgu koji zeeli da nas poslusa. koliko cemo biti uspesni zavisi od nas, nacina na koji pristupamo i naravno-samog psa jer jedan moze podneti mnogo toga dobrog i loseg i ostati nepromenjen, a drugog psa izbaci iz koloseka nesto sto prvi i ne primecuje

napisah ovaj post, i tek sada vidim mozda najzabavniju stvar koju sam procitala do sada  sm cepko 

Citat
Razgovorom sa psom kao prvo> psa u toj situaciji podizemo na nivo coveka, sto je njima beskrajni kompliment,

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #18 poslato: 09 Jul, 2013, 14:20:24 »
AA  sm cheers

Mozda je konfuzno, jer nemogu roman umesto posta da napisem.. ali svako moze da ode na profil pa redom da procita...
snimaka puno, ali sam postavila>  klip koji je ucinak jedne od najboljih akademija za obuku k9dojo... Adresa Akademije je http://www.k9dojo.ca/ pa procitajte sve sto sam pisala na engleskom u sazetom ne konfuznom izdanju... Takodje jedna od najboljih na svetu je i http://www.dogtrainingandboardingaustin.com/
Psi jesu razliciti ali im je priroda ista! Isti problem se isto resava kod razlicitih pasa.
Citat>  a svaki pas ima i vlasnika koji utice na to.  Tu se u potpunosti slazem i to je najtezi deo, promeniti ponasanje vlasnika... Psi uz pravu dresuru mnogo brze nauce... Ali zato i postoje obuke i skole... Oni koji razgovorom, savetovanjem i ucenjem nemogu da shvate poentu, moraju na obuku sa psom... Ali tu bih posavetovala da je jako bitan izbor adekvatne obuke...
A ovo je najbitnije> Razgovorom sa psom kao prvo> psa u toj situaciji podizemo na nivo coveka, sto je njima beskrajni kompliment, i zbog toga se stvara mnogo prisniji odnos....Bilo koj pas voli razgovor, a ponavljanje jedno te istog kratkog brzog, moze da pocne da iritira...
Ako pas ignorise naredbu i mi promenimo nesto time mu lakse skrecemo paznju...
 Mozete da se  :D :D :D do mile volje ali > Najsretniji pas je onaj koji nije podcinjen i koji se smatra clanom porodice, takav pas iz zahvalnosti uzek slusa.. A jel biste vi vise voeleli da vam se bilo ko obraca kratko i drsko? A ja da ispadnem vestica bezosecajna, sto tvrdim da psa koji odredjenim ponasanjem  dovodi do opasnosti sm pop, moramo korigovati zbog njegove i nase sigurnosti, i sto je isto mnogo bitno lepse ce da se provodi i bice srecniji...
Pogledajte temu http://prirodapasa.com/index.php?topic=1836.msg67145#msg67145   Pa mi kazite da je glupo sto se tri puta vratio iz setnjice da bi mogo da dodje do toga da sad moze da uziva i bude presrecan.. To je moralo tako jer je stepen njegove agresivnosti bio izuzetan, a sto je isto jako bitno on ima 68cm ledja i oko 58 kila i bio je na obuci ( po sistemu el ogrlica i ubijanje od batina ) za napad na coveka i pse... Udarala su ga kola itd itd...
Ovo sto postavljam je klip sa njim... pa mi kazite da neznam o cemu pricam...
don't do this at home 2, german shepherd and pitbull
I onaj prethodni sa dva mesanca je on....

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #19 poslato: 09 Jul, 2013, 14:43:14 »
ženka staforda koja ljubazno i uz umirujuće signale prima posjetitelje u svoj prostor? ženka staforda koja nije agresivna prema ljudima (a očito ni prema psima suprotnog spola)? ...ništa neobično...

ne razumijem poantu ovog filma u kontekstu ovog topika - ali priznajem, prethodno postavljene filmove nisam gledala pa sam možda nešto propustila...

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #20 poslato: 09 Jul, 2013, 15:30:28 »
ženka staforda koja ljubazno i uz umirujuće signale prima posjetitelje u svoj prostor? ženka staforda koja nije agresivna prema ljudima (a očito ni prema psima suprotnog spola)? ...ništa neobično...

ne razumijem poantu ovog filma u kontekstu ovog topika - ali priznajem, prethodno postavljene filmove nisam gledala pa sam možda nešto propustila...

Ta jadna zenkica zivi u jako losim uslovima, sto se vidi.. istraumirana je... i prvi put kad smo posli da prodjemo, je pomerala kucicu koliko je besnela... Ako mogu snimicu kad prolazi neko drugi... Tu joj je hrana a posto joj bacaju svasta obicno ostane... Sa druge strane> vucko je bio krajnje ne socijalizovan, napadao je i zenke i stence... Takodje je bio jako ljubomoran i nije dozvoljavao da imam kontak sa drugim psima sm eek  To nije tek tako postignuto ko iz vedra neba.. Najbitnije sto se vidi da on to sad dozivljava kao igru i pozitivno iskustvo> sve vreme  sm dog1 
Mozda niko nije primetio da je i macu iskulirao na moj saput> nismo dirali macu,,, A bio je ubica za macke, kad ih vidi gubi razum, prethodnom vlasniku je preko ulice pod auto otiso zbog macke...
Takodje jako bitno je sto se vidi da psima odgovara razgovor tj najvise vole saput, jer svaki put kad im se obratim  povecava se intezitet srece, sto se vidi po repovima i umilim facama  sm love

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #21 poslato: 09 Jul, 2013, 23:37:13 »
Kao sto rekoh> E sad bilo ko moze da veruje ili ne, ako ne nista drugo moze moj savet da proveri kod nekog drugog profesionalca.
Hocete da kazete da ako neko radi volonterski tj ne naplacuje svoj trud, nemoze to da obavlja profesionalno? I da su sve obuke, skole, kursevi dobri a i svi dreseri profesionalci? A da ne pricamo o tome da nije nikakav problem kupiti diplomu ili falsifikat......
Moji saveti nisu igra nicijim zivotom  sm smesko1 sm smesko1 sm smesko1 totalno su bezopasni, ocigledno niste shvatili....
 :D :D :D
A ono za godine je profi.... Inace mi je 32, ali i sa 15 sam bila profesionalac za pse  sm zez I tvrdim nema tog psa koji samnom nije ko pilence ili da sa njim nemogu da uspostavim lep odnos.... I jos nesto  :D :D :D ja mojim savetima nisam obucavala nicijeg psa :D :D :D vec sam savetovala vlasnike :D :, sto je i poenta foruma? > da neko nesto nauci i da razmenimo znanja.
A bilo ko, bilo sta pre nego sto primeni, neka proveri na vise mesta, tako se smanjuje sansa da pogresi...

Nije stvar verovanja ili neverovanja... Neodgovorno je, a moze biti i opasno, predstavljati se kao dreser i deliti kojekakva 'resenja' za probleme. Ili jedno resenje za sve probleme.. Profesionalci su ljudi koji su posveceni svojoj struci, imaju veliku zaledjinu, skolovanje, motivaciju i stalno se usavrsavaju. Profesionalci ne 'popravljaju' zivotinje preko interneta. I ne hvale se, kao tek ispilele pubertetlije, da su nesto sto nisu, i da su oni zapravo mnogo super i imaju ubermegagiga moci sa psima...  :shake:
Saveti da se pas stavlja u dugotrajnu kaznu, da se drzi zatvoren u kuci zbog toga, da mu se prica da bi dobio kompliment...nemaju veze sa zivotom. Pas nije covek, ne dozivljava komplimente, ne pamti i ne povezuje (svaki pas) na nacin koji bi dugorocnu kaznu shvatio i prihvatio. Moj pas me ne bi pogledao nedelju dana, i to ne od tuge, da tako nesto uradim.

Citat
Zelim svima koji iz srceparajucih razloga, svoje pse nemogu niti zele da nauce osnovnom ponasanju, radi njegove i vase sigurnosti, da imaju srece da nikad ne nalete na odbacenog ili odbeglog> Mastifa, Sarplaninca, Akitu ili bilo kog dr borbenog psa.. a kamo li na razjareni copor lutalica
Vas pas lajanjem izaziva druge pse na sukob  i dovodi i sebe a i vas u rizicnu situaciju, posledice mogu da budu kobne
I kakve su ovo baljezgarije...ko ovde zeli da mu pas bude nevaspitan i opasan. A ni te razjarene lutalice retko su zapravo tigrovi u psecem obliku; dok rasni nabrojani, kao napusteni psi na ulici ne jedu maltene nikad druge pse i ljude. A zasto je to tako, to bi nas forumski dreser uveliko trebalo da zna. :)

Ja sad necu svakako govoriti ljudima kako opominju ili kaznjavaju njihove pse, jer moja struka, moja interesovanja i moj pas kao i svi 'moji' psi, nisu dovoljna referenca za to.
I drago mi je sto se Buddy nece vise javljati na ovoj temi, dovoljno je vec gluposti i stvari nevezanih za temu napisano ovde.

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #22 poslato: 10 Jul, 2013, 02:04:42 »
 sm rile  A sta ako se Baddy ipak javi?  :crazy: :valj:

Citat>A ni te razjarene lutalice retko su zapravo tigrovi u psecem obliku; dok rasni nabrojani, kao napusteni psi na ulici ne jedu maltene nikad druge pse i ljude. A zasto je to tako, to bi nas forumski dreser uveliko trebalo da zna.
Za napade lutalica pune su nam vasti, i uglavnom zrtve su deca, psi i ljudi sa psima koji se plase... A za ove rase sto sam navela> licno sam spasila retriverku koju je napala napustena ili odbegla zenka bulmastif,  takodje napusten zlatni kraljevski mastif koji je hteo da pojede pudlicu, akita- labradora, doberman- mesanca, sar pej koji je iso po parku za pse i napadao sve pse na koje naidje...

Vas pas lajanjem izaziva druge pse na sukob   i dovodi i sebe a i vas u rizicnu situaciju sm pop

A i koliko sam mogla da primetim i  ovde na forumu ima ljudi ciji je pas bio napadnut pa ih pitajte...

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #23 poslato: 10 Jul, 2013, 02:13:47 »
A pored toga kad vas pas laje preko vas i nije vam u kontroli, tu ostali psi vide i vasu slabost (tako da je rizik jos veci). Kad kontrolises svoju zver mozes i  druge! Ako kontrolisemo svog psa i stanemo mu u odbranu, sanse da nas neki drugi pas napadne su malte ne nemoguce.... A sutra cu da odem do vrlo razjarenog copora i da snimim o cemu pricam.

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #24 poslato: 10 Jul, 2013, 02:54:13 »
Svi koji misle da sam nalupetala glupost molim vas pogledajte objasnjenje strucnjaka>
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nWuBJXeiPfo

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #25 poslato: 10 Jul, 2013, 06:53:05 »
"Vas pas lajanjem izaziva druge pse na sukob   i dovodi i sebe a i vas u rizicnu situaciju" - ovo apsolutno nije točno, psi itekako dobro znaju interpretirati govor tijela i način glasanja drugih pasa i na lavež će reagirati prikladnim ponašanjem: najčešće je to ignoriranje (ako drugi pas laje iz straha) ili povlačenjem (ako drugi pas laje agresivno)

naravno da su sukobi mogući - no ogromna većina pasa (zbog svog osnovnog instinkta očuvanja života) izbjegava, ako ikako mogu, direktne sukobe koji mogu nanijeti ozljede

buddy, ti vjerovatno znaš mnogo o psima, baviš se njima već dugo i super ti je ovaj tvoj ovčar, na filmovima djeluje totalno skulirano i opušteno - ali, dobila si kritike jer pišeš pomalo nebulozno, tvoji stavovi su utemeljeni na nekakvom instinktivnom poimanju pseće naravi i, uz to je očito da o mnogim stvarima i nisi baš temeljito razmislila pa ti mnogo toga i promakne...

na primjer, negdje prije si napisala da si izričito protiv električne ogrlice (što je super), a onda stavljaš film od neke američke 'škole' na kojoj ovčar (koji je 'glavni lik') ima na sebi električnu ogrlicu koja se vidi iz aviona - i lijepo se vidi i reakcija psa na udar struje (u jednom trenutku kad je krenuo prema drugim psima, dobio udar, zgrčio facu i nakon toga odustao od prilaženja)

pogledaj još jednom taj film bez zvuka (tako ćeš se bolje usredotočiti na govor tijela psa), sve se lijepo vidi  sm wink ...i lijepo se vidi (opet po govoru tijela psa) kako je daljnje njegovo ponašanje samo izbjegavanje neugode, a nikako opušten boravak u gužvi (što čovjek koji govori u filmu želi prodati)

pa onda polusplašenu stafordicu nazivaš pit bulom (naslov drugog filma).... iz toga zaključujemo da baš i ne poznaješ pasmine...

pa onda u filmovima gdje je tvoj pas u šetnji čujemo što govoriš psu (dođi, ne tamo zapišavat i sl.), što tvoj pas uopće ne doživljava, niti dolazi na poziv, niti prestaje zapišavati, niti se uopće obazire na tvoje riječi - ok, možda je to samo 'šaptanje' koje i nema namjeru da bude naredba, ali nakon svega ovoga što sam nabrojala, zaista ne djeluješ kao netko kome bih vjerovala i poslušala tvoje savjete...

onda se nemoj čuditi da smo pomalo skeptični prema onome što pišeš i savjetuješ...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 10 Jul, 2013, 07:36:21 »
 :tapsh:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 10 Jul, 2013, 09:34:02 »
sad sam i ja pogledao ovih par videa i mogu reci da tebe buddy pas ne sljivi dva posto, bar po ovom vidjenom.. a ovo saputanje, ne znam sto reci na to, osim da nema nikakvog smisla, osim recimo iz milja dok ga mazis.. u jednom videu si mu u minutu i pol 5 puta rekla dodji, nije dosao nijednom, a to bi trebala biti naredba broj 1. koja se izvrsava bez pogovora cim izgovoris naredbu..
mozda i u nekim situacijama koje nisu prikazane na videima to kod tebe i funkcionira, ali to nikako nije nacin na koji se treba ophoditi sa psom..

ali ono zbog cega sam morao reagirati je hranjenje tudjeg psa, u dvoristu, gdje mu kroz ogradu ubacujes 3 jabuke.. iznimno sam alergican na davanje hrane tudjim psima, pogotovo ako vlasnik nije prisutan, kao na primjeru ubacivanja kroz ogradu..

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #28 poslato: 10 Jul, 2013, 15:05:07 »
"Vas pas lajanjem izaziva druge pse na sukob   i dovodi i sebe a i vas u rizicnu situaciju" - ovo apsolutno nije točno, psi itekako dobro znaju interpretirati govor tijela i način glasanja drugih pasa i na lavež će reagirati prikladnim ponašanjem: najčešće je to ignoriranje (ako drugi pas laje iz straha) ili povlačenjem (ako drugi pas laje agresivno)

naravno da su sukobi mogući - no ogromna većina pasa (zbog svog osnovnog instinkta očuvanja života) izbjegava, ako ikako mogu, direktne sukobe koji mogu nanijeti ozljede

buddy, ti vjerovatno znaš mnogo o psima, baviš se njima već dugo i super ti je ovaj tvoj ovčar, na filmovima djeluje totalno skulirano i opušteno - ali, dobila si kritike jer pišeš pomalo nebulozno, tvoji stavovi su utemeljeni na nekakvom instinktivnom poimanju pseće naravi i, uz to je očito da o mnogim stvarima i nisi baš temeljito razmislila pa ti mnogo toga i promakne...

na primjer, negdje prije si napisala da si izričito protiv električne ogrlice (što je super), a onda stavljaš film od neke američke 'škole' na kojoj ovčar (koji je 'glavni lik') ima na sebi električnu ogrlicu koja se vidi iz aviona - i lijepo se vidi i reakcija psa na udar struje (u jednom trenutku kad je krenuo prema drugim psima, dobio udar, zgrčio facu i nakon toga odustao od prilaženja)

pogledaj još jednom taj film bez zvuka (tako ćeš se bolje usredotočiti na govor tijela psa), sve se lijepo vidi  sm wink ...i lijepo se vidi (opet po govoru tijela psa) kako je daljnje njegovo ponašanje samo izbjegavanje neugode, a nikako opušten boravak u gužvi (što čovjek koji govori u filmu želi prodati)

pa onda polusplašenu stafordicu nazivaš pit bulom (naslov drugog filma).... iz toga zaključujemo da baš i ne poznaješ pasmine...

pa onda u filmovima gdje je tvoj pas u šetnji čujemo što govoriš psu (dođi, ne tamo zapišavat i sl.), što tvoj pas uopće ne doživljava, niti dolazi na poziv, niti prestaje zapišavati, niti se uopće obazire na tvoje riječi - ok, možda je to samo 'šaptanje' koje i nema namjeru da bude naredba, ali nakon svega ovoga što sam nabrojala, zaista ne djeluješ kao netko kome bih vjerovala i poslušala tvoje savjete...

onda se nemoj čuditi da smo pomalo skeptični prema onome što pišeš i savjetuješ...

sm prst gore

"Vas pas lajanjem izaziva druge pse na sukob   i dovodi i sebe a i vas u rizicnu situaciju"
Recenica je kratka da bi bila jasna. A objasnjavala sam o kakvom lajanju je rec> lajanje iz straha, koje je agresivno, gde pas ipada iz kontrole a upada u histeriju ili jos gore afekat. Napinje povodac, propinje se i pri tom ne obraca paznju na vas... Kao prvo i za vas i vaseg psa to je neprijatna situacija, da ne pominjemo okolinu... Uznemirenost, panika, nervoza,... su situacije koje svako treba da izbegava. A Kaca je cak dosla do zakljucka da ne treba to ispravljati.. Kao i mnogi drugi koji misle pa to je psece ponasanje, priroda.... Napominjala sam i > panika i agresija koja nije izazvana nicim, u situacijama gde pas poludi samo sto neki drugi pas mirno prolazi.... Tu se naravno izuzimaju situacije gde vas je nesto iznenadilo> uplasilo, gde je pas odreagovao refleksno i situacije gde neko drugi zapocinje kavgu gde vas pas nastupa kao odbrana sto je i normalno ( ali i tu mora da bude u kontroli tj da ne upada u histeriju ili afekat, vec sigurno i jasno da opomene ) takodje sam dala moj primer> Sada jedino kad nas opkoli copor lutalica koji laju u sav glas, grune dva tri puta, cisto da ih rastera ali svestan je da nam nemogu nista i ne pada u afekat, niti zateze povodac.... i to samo u situacijama kad nas opkole i pridju bas blizu,..  Vi smireni i sigurni i takav pas pored, koji samo ako neko pretera sigurno i cvrsto opomene, nema tog copora koji bi napao.. Mislim da je sad jasno kakvo lajanje je pored svega i rizicno... Zar nije lepse i bolje da shvati da nema potrebe za tim..., a sa druge strane ucimo ga daj sapu, rollon i koje kakve gluposti koje su vecini pasa dosadne  sm zid... Mislim da sam taj deo dovoljno razjasnila  :zb:

Za film i el ogrlicu>  Da moj stav je protiv i nikad tako ne bi obucila nijednog psa. Iskreno nisam videla el ogrlicu na snimku ( corava ) , ali bas dobro jer imam objasnjenje... Postoje situacije gde je pas dugogodisnjim klanjem i ubijanjem drugih pasa, macka i sl.. dosao bukvalno na stadijum divlje zivotinje i kad okine okidac gotovo... Takvi psi su izuzetno teski za ispravku i uvek postoji sansa da nekad pukne.. Pored toga njihovi vlasnici moraju da postignu poverenje i promene i nauce dosta toga.. Tako da postoje ekstremne situacije, gde je samo u odredjenim situacijama na odredjeno vreme to opravdano> bolje to nego eutanazija ili mnogo mrtvih pasa, da ne pominjem ljucke zrtve...
Opsirna tema....

Citat> pa onda polusplašenu stafordicu nazivaš pit bulom (naslov drugog filma)
Nije ona na snimku uplasena  sm love. Ako pazljivo pogledate prvi sekund je imala naculjene usi, ali nas odmah provali i onda pravi umiljate face.... Nego su joj oke jadnoj tuzne... Jel ste videli kako je drze?
A to da je pitbul, mi je rekao njen vlasnik, kad sam stala da se ljutim zato sto jadna piski, kaki spava i jede u 2mkv, vezana na lanac od jedva metar i nesto 24h. Licno mislim da sigurno nije ciste rase tj. da nije ni bul niti staford, ali to je za snimak nebitno...

Sto se tice poslusnosti tj. dal me moj pas sljivi ili ne>
Kudjo je pas koji je godinu ipo bio na najgoroj torturi... Najverovatnije su hteli da bude za borbe... Ubili su boga u njemu... Sledeci vlasnik ga je pred uginuce spasio... ali nije znao sa njim, pa su usledile 3,5 godine loseg ophodjenja, klanje i sukobi, ostavljao ga vise puta na mesec dva( gde neko dodje jednom u 2/3 dana da napuni kofu sa vodom i prosipa dehidrat hranu).. Da ne nabrajam sta je sve preziveo...
Bio je pas istraumiran na sve, kad podjete rukom on legne dole i pravi se mrtav, kad lupi nesto skoci do plafona, kad vidi coveka sa metlom ili sl pocne da se trese ko prut, imao je udes tako da pored ulice nije mogo mirno da seta ( da ne pominjem kad vidi autobus ili djubretarac )
Za macke ubica, sve pse je dozivljavao ko smrtne neprijatelje i stence i zenke u teranju... Sto je najgore nije imao samo jasne izlive besa...  Jednom ga je setao moj momak(pre 5/6 meseci ) i on je bio miran kad je video sarplaninku preko ograde, i mirno priso kao da se onjuse a onda joj probusio njusku.. Agresija prema ljudima takodje, kad neko krene za vrat, ako mu se ucini da mu neko izdaje naredbu i mnogo dr situacija... Povrh svega imao je jaku depresiju, pogled tuzan, glava dole, rep uvucen, nije znao da se raduje nizasta...
 Da li nekom on izgleda kao pas koji je prosao sve to?
On zna za vise dodji komande ( da nenabrajam ).. Ja sam prezadovoljna njegovom poslusnoscu.... Ja ne zelim robota koji ce da se cima na moj sapat dodji i lepi uz nogu, a da je bila situacija da treba da stane k nozi on bi to i uradio, mada se i vidi na snimcima da i kad ga ne zovem on je uz mene i ne odvaja se puno...Ali dobro ko vidi to tako neka bude  sm cheers Glavno sto je postignuto je > ne plasi se niceg, depresija uklonjena, postao je drugar sa ostalm zivotinjama, i uziva u zivotu.. Kudjo je pas koji je mnogo propatio da ga ja sad mucim i pravim od njega vojnog psa... Igramo se samo onako kako on voli i za cime pokazuje interesovanje.... Recimo sapu ne voli da daje i nikad mu je ne trazim, on mi je sam pruza kad nesto hoce od mene da mi skrene paznju.. On ne samo da me slusa on me obozava i nikad me ne bi menjao nizasta na svetu kao i ja njega  sm love On nije moj pas on je moj najbolji prijatelj i clan porodice  sm love

Uvek i sve treba da se proveri naravno i to sam napominjala...  sm cheers

Smesno je samo sto ljudi u danasnje vreme toliko komplikuju sve vezano za pse... Njihova psihologija je prosta, ljudi su komplikovani...

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #29 poslato: 10 Jul, 2013, 15:12:48 »

ali ono zbog cega sam morao reagirati je hranjenje tudjeg psa, u dvoristu, gdje mu kroz ogradu ubacujes 3 jabuke.. iznimno sam alergican na davanje hrane tudjim psima, pogotovo ako vlasnik nije prisutan, kao na primjeru ubacivanja kroz ogradu..

Nije to hrana to su jabuke   sm cheers  Bilo ko moze da ih pojede u neogranicenoj kolicini... Ona ih uzima da bi se igrala ni ne pojede ih... A veruj mi njenog vlasnika boli uvo za nju..