Anketa

Da li se slazete s ovakvim misljenjem?

Da
1 (7.7%)
Ne
4 (30.8%)
Ne znam
8 (61.5%)

Ukupno glasova: 13

Autor Tema: Da li zvakanje teniske loptice moze da bude uzrok trosenja zuba kod pasa?  (Pročitano 2369 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Misljenje Breda Pattison,poznatog instruktora i strucnjaka za ponasanje pasa o igrama sa teniskim lopticama:

"Teniske loptice su vrlo stetne za pse.Kad ih psi zvacu,oni trose svoje zube,jer je materijal od kojih su izgradjene loptice veoma abrazivan.Vi ne perete svoje zube turpijom za nokte?Prema tome ne treba dozvoliti ni da se vase stene igra sa teniskim lopticama."

ja nisam nesto primetio da bas teniska loptica ima ime neki uticaj na Kanove zube,a to najvise iz razloga sto on glodje pored nje jos mnogo toga,pa cak se igra sa kamenjem,tako da nam je loptica najmanji problem  :D,ali da mu su mu se zubi istrosili u globalu zbog tog njegovog nacina igranja to jesu  :zid2:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Kali se stalno igra sa teniskim lopticama ali joj ne dajem da ih zvace u kuci jer ih pokida. Zubi joj se nisu promenili, osim 2-3 koja je okrznula/polomila josh dok je bila dosta mladja. Oni su promenili boju po povrshini samog loma, svi ostali zubi su joj beli i bez znakova troshenja.

Van mreže AA

• Hero Member

i ja sam cula da ne valjaju teniske, ali eto, wili ih ceo zivot koristi, i nema problema. doduse, ja mu ne dajem da lezi i kida i zvace lopticu vec je zvace onoliko koliko traje dok mi je pusti u ruku. bas retko legne i zvace je a i to traje jako kratko

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
mislim da ne moze moji psi su odrastali uz teniske loptice odkako imam pse i nikada nije bilo problema sa zbima ili vilicom mislim da veliku ulogu u svemu tome igra ishrana

Van mreže PericaIzVica

• Sr. Member

И нама је скренута пажња да тениске лоптице троше глеђ... Али нам је то омиљена занимација...

Van mreže Nesha

• Sr. Member

Betty baš često i dugo koristi teniske loptice.. Voli i da ih grize i žvaće kao žvaku ali nisam primetio nikakve promene, zubi su joj baš oštri.

Van mreže AA

• Hero Member

ustvari, ako trose gledj, mogle bi i da skidaju kamenac  :fige:

Van mreže PericaIzVica

• Sr. Member

Чедин ветеринар каже да је то глупост и да нема потребе да се плашимо тениске лоптице... sm jeah