Autor Tema: Beli luk  (Pročitano 9510 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

Odg: Beli luk
« Odgovor #45 poslato: 26 Februar, 2015, 13:38:00 »
A jel to pise u svakom postu gde se preporucuje svaki ili svaki drugi dan...? I jel pise koliki je zapravo cen, jel onaj kineski pregolemi ili je mali domaci gedzavi... I jel postoji neka institucija kao zaledjina tih tvrdnji ili je to licno nahodjenje...

Da se razumemo, ja apsolutno podrzavam i licno smatram korisnim i ispravnim dodavanje svaceg neceg u obroke psima, ali ako to nesto moze da izazove ozbiljan zdravstveni problem, onda o cemu mi ovde zapravo pisemo...  :th:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #46 poslato: 26 Februar, 2015, 14:06:27 »
A jel to pise u svakom postu gde se preporucuje svaki ili svaki drugi dan...? I jel pise koliki je zapravo cen, jel onaj kineski pregolemi ili je mali domaci gedzavi... I jel postoji neka institucija kao zaledjina tih tvrdnji ili je to licno nahodjenje...

Da se razumemo, ja apsolutno podrzavam i licno smatram korisnim i ispravnim dodavanje svaceg neceg u obroke psima, ali ako to nesto moze da izazove ozbiljan zdravstveni problem, onda o cemu mi ovde zapravo pisemo...  :th:

Pazi, ovakav odgovor bih ocekivala od nekog veterinara koji je u fazonu, granule granule i samo granule, Hills po mogucstvu, a ne neko ko je psa vec hranio sirovim mesom (ni tu ne postoji nikakva institucija kao zaledjina tvrdnji da pas ne moze da se razboli od salmonele, da ne moze da mu se zaglavi u zelucu i crevima sirova kost niti da je 80%-10%-10% pravi balans). Koliko beli luk moze da izazove "ozbiljan" problem, onda isto toliko "ozbiljan" problem moze da izazove sirovo meso iz x-y razloga.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #47 poslato: 26 Februar, 2015, 17:29:38 »
Pa zapravo i ne bi, jer da neki nas vet navede neka tri strana veterinara koji tvrde kako je luk superiska, pa cak ni najgori laik ne bi primio kao apsolutnu i neoborivu cinjenicu.

Poredjenje ti je sasvim pogresno, jer beli luk UVEK u vecim kolicinama izaziva promene. Poredjenje sa mesom i kostima nema nikakvog smisla. Pas moze da se zagrcne i ugusi na granulu...
Nemam ni vremena ni volje da sad razglabam, kopiram i sl. Veruj mi na rec, NE SMEJU psi da jedu beli luk u vecim kolicinama i jos jednom je neodgovorno preporucivati vlasnicima da sipaju luk u svoje pse 'svaki dan'. Narocito kad ne postoje apsolutno nikakve potvrde da pomazu u resavanju od parazita, a da se razumemo i kad se vec pozivamo na te stvari, nema dokaza ni da pomazu zdravstvenom stanju psa. Ali mozda i pomazu, bar malo, a u malim kolicinama ne skode, pa sto da ne. Dakle, male kolicine. Ne svaki dan, ne ceo cen.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #48 poslato: 26 Februar, 2015, 19:49:22 »
Ma ko ovde uopste prica da beli luk treba da se daje u vecim kolicinama?

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #49 poslato: 07 Mart, 2015, 02:48:33 »
Onaj ko kaze da treba da se daje psima svaki ili svaki drugi dan, bez ikakvih smernica o velicini psa, kolicini luka, potencijalnim problemima.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #50 poslato: 07 Mart, 2015, 11:01:36 »
Niko ne kaze da treba. Ja kazem da moze, i dalje stojim iza toga da cen belog luka dnevno, za psa od 30kg, ne moze da napravi nikakav problem.

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #51 poslato: 07 Mart, 2015, 16:59:55 »
Ja mom danas kupio na pijaci par glavica, udjem ovde i vidim vi se raspravljate na tu temu  :zb: Planiram da mu dajem jedan cen (tezak je oko 11kg, 3mj star) ali jedan cen nedeljno tipa po trecinu izrendanu uz meso i priloge kada ne dajem granule...necu da pretjerujem a i ko zna hoce li mu se svidjeti  :th:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #52 poslato: 07 Mart, 2015, 20:57:55 »
Isti sastojak koji postoji u crnom luku, postoji i u belom, samo u manjoj količini. Dajte mu po malo i neće biti problem sa anemijom

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #53 poslato: 07 April, 2015, 20:28:15 »
Ja, na svu sreću, imam domaći beli luk, i Auri dajem čen ili dva (zavisi od veličine čena), u proseku 3-4 puta nedeljno, uz jedan obrok, i ona je to sasvim lepo prihvatila.
Nisam uočio nikakve probleme do sada, a čak joj i ne smrdi iz usta.
Ona ga jako voli, jednom ga je "ukrala" sa stola i pojela, dok sam ga čistio da joj ubacim u hranu. sm smesko1