Autor Tema: Burag  (Pročitano 26458 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Atina

• Hero Member

Odg: Burag
« Odgovor #30 poslato: 09 Novembar, 2012, 17:42:47 »
Evo samo da vidite kako izgleda "inficiran" burag:

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #31 poslato: 09 Novembar, 2012, 17:44:28 »
ajmeeee fuj  :muka:

čime je to zaražen
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 09 Novembar, 2012, 17:49:22 »
Odvratno je.  :lipssealed:
To da znate, ako nekad vidite, odmah bacite. To su larve izgleda, bar bih ja rekla da jesu.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 10 Novembar, 2012, 00:02:03 »
Atina a šta je sa crvima ?
Ja sam jednom dobio burag sa crvima, naravno sve sam bacio. Ali kad sam nazvao buragdziju on mi kaže kako je to super! Kaže oni namerno bace burag na sunce jedno 45 min i onda time hrane pse. Kažu da je to jako dobro za dlaku, time su hranili pse pred IDC.

Kako god, ja sam moju turu bacio bez obzira da li je stvarno tako ili ne. Posle sam se malo raspitao i nisam saznao ništa konkretno na tu temu, mada su mi ljudi rekli da pojedinci koji rade sa psima imaju običaj da recimo neku kobasicu ostave na suncu, da ona "proradi" malo, jer psi na to odlepe.

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #34 poslato: 10 Novembar, 2012, 02:09:40 »
Jel mozda zna neko tacno zasto ne valja ili valja da se daje taj 'inficiran' burag. Neko naucno objasnjenje, a ne laicke izjave tipa ''ja mislim ovo ono.... trt milojka''.
Ja sam davno, pre dve ili mozda i 3 godine dao psima tako inficiran burag i nista im nije falilo. Tada sam nabavio od nekog lika 150kg buraga i to je potrajalo mojim psima. Bar 30-40% tih buraga su bili 'inficirani', a psima nije bilo apsolutno nista. Isto su se ponasali kao i od onih normalnih. Prvih par dana ja sam te burage kuvao jer mi nisu izgledali ok, ali sam posle zbog smrada i cimanja oko kuvanja samo pobacao kerovima ziv burag.

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 10 Novembar, 2012, 14:13:49 »
Ja svakako mom psu nikada ne bih dala burag koji je inficiran larvama. To su verovatno jaja koja su se tek izlegla.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #36 poslato: 24 Novembar, 2012, 18:22:47 »
Sta da kazem mesaru sledeci put kada pokusa da me ubedi da su skembici u stvari burag :) ?

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 24 Novembar, 2012, 19:23:56 »
Da je upravu.  :nod:

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #38 poslato: 26 Novembar, 2012, 00:50:29 »
Da je upravu.  :nod:

Da se razumemo, ovo su govedji skembici, koji se prodaju i u mesarama za humanu upotrebu. Da li je to u stvari burag?

http://img845.imageshack.us/img845/5520/fotografija0068b.jpg

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 26 Novembar, 2012, 00:57:21 »
to je oprani deo buraga
burag je dobar za pse ne  zbog mesa, već i zbog "travuljki" koje ostaju u njemu i verovatno zbog svih bakterija koje se tu skupe
takav burag ne sme da se unese u mesaru zato što nije po propisima za ljudsku ishranu
ali je odličan za pse

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 26 Novembar, 2012, 01:04:29 »
Upravo to, burag je samo drugi naziv za skembe. Skembe kada operu i iseckaju nazovu ga skembici.  sm wink U juznijim krajevima ljudi ni ne znaju sta je burag, to je vise severnjacki naziv. Evo deo neke prepiske od pre par dana, da ne pisem ponovo  sm wink

Pa danas svako zove kako stigne... sm lol1

ali u sustini zeludac prezivara ima vise delova(listavac, mrezavac...) ali jedan je najveci, i glavni deo, tj. predzeludac(prvi deo u koji ulazi hrana). To je Skembe, iliti burag. Burag je drugi naziv za skembe, da kazem beogradski ili severnjacki naziv. U nasim krajevima kad pitas nekoga on ni ne zna sta je burag.

E sad skembe kad se zakolje krava je ogromno, puno vegetacije i raznih sranja. To se malo ocisti i da se psima, super stvar. Za mesaru se cisti do koze, tj. do zida predzeluca. Izriba se sve cetkama, ili onim velikim smrkom, i to ide u police.

Svinja nema nista od toga, ima zeludac koji je slicno meso kao i skembe, ali drugacije gradje(jer su krave prezivari pa samim tim i drugaciji sistem za varenje). Znaci kod svinje jedan balon u kome se sve odvija i koji se zove zeludac, a kod krave skembe kao predzeludac, listavac, mrezavac i siriste(od kog se pravi maja za sir), sto sve skupa cini kravlji zeludac.

Znaci skembici isto sto i burag, samo sto je oprano do kraja pa samim tim manje vredno(manje vitamina, minerala i svega sto ide iz hrane koju jede krava), ali je sa osnove mesa isto sto i burag...

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #41 poslato: 26 Novembar, 2012, 01:13:56 »
 :whew: Uh...

:D Hvala, negde sam citao da je burag oblozen skembama i utuvio da je to to, ali dobro :) .
Uzimam ciscen burag, mislim da sa neciscenim ne bih mogao da izadjem na kraj :) .

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 26 Novembar, 2012, 01:19:58 »
Pa ovde se buragom naziva kompletna stvar, neociscena, a pod skembicima samo zid...pa i ispada kao da je burag oblozen skembicima.  :D Inace su to samo 2 naziva za istu stvar...secam se kad sam jednog cuvenog mesara u Jagodini pitao za burag, a on kaze imam skembe, imam, samo ociscene skroz. A ja se mislim kao vidi ga ovaj ne zna ni sta je burag... sm lol1 davno bese, a ustvari ja zamislio da je to nesto trece.

Skoro sam jeo telecu glavu u skembetu, cela glava ili iz par komada se stavi u skembe(celo), ocisceno od vegetacije naravno, pa se zasije skembe i kuva jako dugo. To se sve izporaspada, ispadne na kraju super stvar.  sm prst gore

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #43 poslato: 07 Decembar, 2012, 18:49:27 »
Kad neko kaže FUJ za burag i kaže da to nikad ne bi davao psima... O, Bože... Kamo sreće da ja mogu to da kupim
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 07 Decembar, 2012, 18:56:22 »
Unesi to u stan  :tapsh: