Autor Tema: GOVEDJI ŽELATIN  (Pročitano 24454 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hanna

• Newbie
  • *

Odg: GOVEDJI ŽELATIN
« Odgovor #15 poslato: 09 Jun, 2014, 12:04:07 »
Moja kujica ima problema sa prednjim nogama, malo joj idu u stranu, tacnije prednje sape idu napolje... neko to kaze "ima francuze" kako vec ide :D

Da li ovaj govedji zelatin pomaze u tome? Posto do sada nisam davao :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 09 Jun, 2014, 15:10:30 »
ne verujem da može da odmogne, možete da probate
nego, da li možete da postavite sliku nogu
i da nam kažete malo više o njoj. starost i tako to
 sm redface

Van mreže Hanna

• Newbie
  • *

« Odgovor #17 poslato: 10 Jun, 2014, 10:10:54 »
Hanna je okocena 23. septembra 2013, sto znaci da ima 8 ipo mjeseci sada. Jos kao mala je imala problema sa tim nogama, davao sam joj GAG i Welpenkalk + Ad3 kapi, pomoglo je ali ne koliko sam ocekivao. Noge su se malo ispravile, pre su bile gore. Moram da kazem da sam je malo kao malu udebljao..  sm zid  Ali sam je kasnije odmah smrsao, i sada je isto drzim mrsaviju zbog tih nogu. Sad ne znam kolike su sanse da se to uspije ispravit...

Evo par slika gde mozete da vidite kakve su noge.

Ovde gde sjedi mozete da vidite kaku su otisle noge na stranu.

Desna noga je iole dobra, ali lijeva bas bas ode na stranu.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #18 poslato: 10 Jun, 2014, 11:12:21 »
A da li si probao da je skineš sa svih dodataka i ostaviš samo na ovom goveđem želatinu i vitaminu C sa produženim dejstvom (kreneš sa 500mg pa do 1000mg povećaš)?

Na ovim prostorima vlada jedna zabuna da je sve što se malo ukrivi rahitis i da treba dodavati što više kalcijumskih preparata i što više suplemenata i da će se sve ispraviti. Sad sam pomagao dečku koji je imao problem sa štenetom šar-peja kome se iskrivila prednja desna noga, krenuo sa svim mogućim kalcijumskim dodacima da pomogne štenetu dok mu nisam rekao da batali sve i uvede vitamin C sa produženim dejstvom i hranu za odrasle pse. Prošle 2 nedelje i štene daleko bolje izgleda. Isto je i Nesha imao sličan problem sa Donom jedan period i uz ukidanje opet kalcijumskih suplemenata pas ima jedan od najboljih frontova koje sam video kod šar-peja. Ako vidi temu postaviće on slike.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže Hanna

• Newbie
  • *

« Odgovor #19 poslato: 10 Jun, 2014, 18:11:53 »
Evo upravo danas mi je nestalo svih kalcijuma, ostavicu je mjesec dana bez toga da vidim kako ce da bude. Davacu joj govedji zelatin i vitamin C.
Hvala na savjetu. Spomenuli ste i granule za odrasle, ja svojoj dajem Eukanuba za stence 1-24 mjeseca. Da li bih trebao da predjem na nesto drugo? Nesto sto je bolje za psa od ove  hrane?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 10 Jun, 2014, 18:39:44 »
Od granula, ja sam imala najbolje iskustvo sa Brit Care.
A sto se tice kalcijuma, on je problematican zato sto se visak ne izbacuje iz organizma kako mnogi misle vec se deponuje. Probaj ovo sto je Murphypei rekao

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #21 poslato: 10 Jun, 2014, 19:50:49 »
Evo šta se desilo sa Donom: 

Mislim da je ovde nekih 4-5 meseci

A ovde je već odrastao i formiran:

Brit Care koji Ćubi pominje je dobar, po meni, jedan kratak period sam imao za Kallu onu njihovu Cereal Free formulu (Venison). Bitno je da hrana bude za odrasle pse. Kasnostasne rase imaju često taj problem, koliko znam CC spada u kasnostasne.

Meni je ovaj goveđi želatin interesantan baš iz razloga što razmišljam u pravcu da bi mogao da se koristi sa vitaminom C sa produženim dejstvom, želatin je kolagen, a vit. C potpomaže ugradnju kolagena u organizmu i razvoj i jačanje vezivnog tkiva. Video sam efekte samog vitamina C sa produženim dejstvom u velikim dozama (1500mg dnevno), kopčam da bi sa goveđim želatinom bio još bolji efekat.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže Hanna

• Newbie
  • *

« Odgovor #22 poslato: 10 Jun, 2014, 22:29:31 »
Ovaj Shar-Pei ima iste probleme kao moja Hanna, ako Bog da za par mjeseci da i ona ispravi ovako noge kao ovaj shar-pei.
Moze neko da mi objasni malo o davanju ovog govedjeg zelatina? Moj pas ima 35-37KG , 8 mjeseci star.
Da li treba svaki dan da uzima govedji zelatin? Koliko toga treba dnevno? :D
Hvala unapred.  :dens:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #23 poslato: 14 Jun, 2014, 10:23:06 »
Nigde ne pise kako se ovo dozira?

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 14 Jun, 2014, 14:44:32 »
Jedna kašičica želatina i pola šoljice vode. Ostaviti da nabubri  pa pomešati sa malo hrane.
Tako smo mi. Tako nam je rečeno.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #25 poslato: 14 Jun, 2014, 15:25:14 »
Hvala :)

Van mreže Nesh

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #26 poslato: 14 Jun, 2014, 15:35:37 »
Evo da vam ja dam informaciju iz prve ruke. Zbog pocetnog stanja artritisa i bolova u zglobovima koristio sam govedji zelatin bas na nacin da se kasicica zelatina doda u pola solje vode, ostavi se preko noci da odstoji.. To ujutru postane kao gel i uzimao sam ga jedan vremenski period. Realno je odvratno jer nema ni ukus ni miris a tekstura mu je malo grumuljicava. Dodavao sam obicno neki dzem i tako gutao. Rezultati su bili skoro pa epohalni. Kao prvo nestali su bolovi u zglobovima, od pucanja zglobova ni traga. Meni su kriticni zglobovi na prstima, kolenima i ramenima. Bio sam preporodjen posle 4-5 dana koristenja. Koristio sam ga dve nedelje ali imao sam jake probleme sa bolovima u zeludcu i morao sam da prekinem. Moja supruga ima ista zapazanja kao i ja i ona ga i dalje koristi, nema nikakvih tegoba. Treba samo obratiti paznju na poviseni holesterol jer od govedjeg zelatina hoce da skoci. E sada psi i holesterol...nemam pojma..

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #27 poslato: 14 Jun, 2014, 15:48:01 »
A ako se samo zelatin nasoli po hrani, jos se doda ljuska od jajeta uz barf hranu i vigantol kapi, jel to dovoljno za sprecavanja rahitisa, sve mi se cini da se Aresu malo krive sape

Van mreže Nesh

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #28 poslato: 14 Jun, 2014, 16:21:33 »
Verovatno mu nece skoditi a pomoci mu sigurno hoce...

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #29 poslato: 14 Jun, 2014, 17:28:49 »
Svakog dana Ares dobija u hranu zelatin, vigantol kapi i ljusku od jajeta ili calthephos, obicno jednog dana tobija tablete a drugu ljusku uz surutku.