Autor Tema: Pet Magiq i upotreba lekovitih gljiva  (Pročitano 6771 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bulldogri

• Jr. Member
  • **

Pet Magiq i upotreba lekovitih gljiva
« poslato: 07 Avgust, 2012, 08:40:35 »
Kako vam se ovo čini? http://petmagiq.com/

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Pet Magiq
« Odgovor #1 poslato: 07 Avgust, 2012, 11:27:02 »
ima neprikladnu ambalazu  sm zelenko

priznaj da te je zbog ovoga najvise privuklo   sm rile

Radost
Kada je Vaš ljubimac zdrav onda je i radostan, što veseli i Vas! Provedite sate i sate u igri sa svojim ljubimcem koja Vas obogaćuje i usrećuje.

da budem malo i ozbiljna-nemam ideju.
gljive generalno vaze za toksicne namirnice po pse.
e sad...tih vrsta gljiva ima uzasno mnogo a gljiva moze biti i budj(plijesan), pa pojma nemam kakva je ovo vrsta. Sigurno da nije toksicna cim je daju

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 07 Avgust, 2012, 11:32:02 »
Kefir je extra zdrav, a pravi se zahvaljujuči gljivi. Ima znači i zdravih.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 07 Avgust, 2012, 11:37:28 »
pa da... sad sam bas nasla na wikipediji ...

Pretpostavlja se da sadržavaju oko milijun i pol vrsta, od kojih je znanstveno opisano tek oko 70 000.
Gljive se prema načinu stvaranja spora svrstavaju na: plijesan, mješinarke i stapčarke.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Gljive

gljive koje vaze za toksicne su ove koje mi konzumiramo u ishrani, tipa sampinjoni, bukovace... ali carstvo gljiva je stvarno ogromno i razlicito...
neke se koriste i kao lek za rak i cesto se koriste u medicini

da izvucem sastav pet magiq a da bude preglednije:

Sastav
Jedno pakiranje sadrži 90 veganskih kapsula.

Nutritivne vrijednosti Cordycepsa

Cordyceps ukupno sadrži 77 makro i mikroelemenata, 80 vrsta enzima, 18 aminokiselina (sve esencijalne kiseline), brojne antioksidanse, beta karoten, vitamine E i C, minerale selen, cink, molidben, krom, bakar, bor, koenzim Q10, imunomodelirajuće polisaharide te nezasićene kiseline.

Nutritivne vrijednosti Ganoderme Lucidum

Ganoderma je bogata hranjivim tvarima i obilan je izvor bjelančevina (15,05 g/100 g) sa svim esencijalnim i neesencijalnim amino-kiselinama i aminima. Sadrži malo jednostavnih ugljikohidrata (1,70 g/100 g) i mnogo polisaharida visoke molekularne težine (71 g/100 g) od čega je 41 posto glukana i mnogih antioksidansa.
Sadrži vrlo malo masti (3,48g/100 g), od toga je 0,27 g/100 g zasićenih, a 1,20 g/100 g nezasićenih. Sadrži malo kolesterola te vitamina A i C, ali je bogat izvor vitamina skupine B (pantotenska kiselina). Nadalje, sadrži ergosterol (provitamin D2) i esenicjalne minerale kalij, bakar i selen. U njoj ima kalcija, fosfora, željeza, magnezija, natrija, mangana, cinka i gremanija. Ganoderma Lucidum sadrži i polisaharide, ganodelan, nešto glukoze, lanostans, kumarin i ergosterol.

ono kad si dosla, mi smo pricali o podizanju imuniteta, jer u tome je kvaka. organizam mora biti jak kako bi se znao boriti sa problemima i kako ne bi proizvodio probleme.
ovo je upravo nesto sto bi trebalo da podigne imunitet

Van mreže bulldogri

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #4 poslato: 07 Avgust, 2012, 12:52:03 »
Ma najviše me privuklo što im je neki bulldog na naslovnici dao recenziju!  sm smesko2 Do sada sam mu davala http://www.biovega.hr/index.php/hr/distribucija/dodaci-prehrani/spirulina (imunitet, koža, vid... iako ne znam šta bi nam moglo pomoći s potonjim  :( ), plus par kapi ulja crnog kima http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/ulje-crnog-kima.html , plus malu žličicu lososovog ili maslinovog ulja, u alternaciji... Danas sam nam naručila ovo pa ćemo vidjeti, mislim da ne može odmoći...

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 07 Avgust, 2012, 13:21:56 »
Što se tiče gljiva napisaću nešto što je vezano za ljudsku ishranu a može biti interesantno, pošto ih u ishrani pasa ne koristim.

Ako niste znali gljive nisu biljke! U pitanju su saprofitski organizmi koji rastu na uginulim ostacima. Gljive su prirodni čistači prirode i upijaju u sebe mnoge štetne materije koje se nalaze u vazduhu recimo. Znam da ih zbog toga mnogi vegetarijanci ne koriste u ishrani. Tako da....  :zb:

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 24 Avgust, 2012, 20:27:52 »
Kordiceps jedna od nalekovitijih gljiva na svetu i za sada jedina za kojom su zivotinje, ukljucijuci i pse po mnogim tvrdnjama tragali i konzumirali je sami u prirodi, posebno u prolece kada je posle losije ishrane zimi imunitet i energija na nizem nivou kod pasa i stoke u tim ruralnim oblastima  gde i inace psi jedu samo otpatke ili sto ulove sami. Tako su na Tibetu i upste na Istoku otkrili njena lekovita svojstva u davnoj proslosti i osobinu da podize imunitet, energiju i jos mnogo toga. Primetili su da su zivotinje posle konzumiranja ove gljive vitalnije i da posezu za njom i traze je kada su loseg zdravlja. Dugo su istocnjaci cuvali kao tajnu sve vezano za ovu gljivu.Ima ih mnogo podvrsta a Cordyceps Sinensis je gljiva koja u prirodi uspeva samo na nekim insektima. Danas se kultivisu u posebnim uslovima i na zitaricama ali treba biti vrlo oprezan i kupovati je samo od sertifikovanih proizvodjaca. Divlji kordiceps je veoma redak.... i preskup, i na istoku se smatra jos uvek jednim od poklona kojim se ukazuje posebno postovanje kada se daruje. Danas vec postoje studije o Kordicepsu a do pre desetak godina je bila skoro  potpuno nepoznata na Zapadu, pa i danas vrlo malo ljudi je uopste culo za nju za razliku od Reishi gljive . Evo jedne od najpotpunijih studija.
http://www.alohamedicinals.com/Cordyceps_Ascomycetes.pdf
i jos malo interesantnih informacija
http://www.alohamedicinals.com/cordy_IJMM_hybrid_article.pdf
Nazalost sa ovom gljivom sam se upoznala u trenutku kada sam istrazivala i tragala za svim mogucim lekovima i nacinima na koji mogu bar malo poboljsati funkciju bubrega kod psa i produziti mu zivot maksimalno, a koristim je i dalje povremeno kao suplement sa zdrave pse a i nas.Posebno je pogodna za stare i pse posle terapije antibioticima i drugim lekovima. Provereno kroz licno iskustvo, neskodljiva i netoksicna za pse i psi definitvno imaju vise energije :) Moji obozavaju miris tih kapsulica i rado ih uzimaju kada im dajem... to im dodje kao vrsta poslastice rekla bih.... Sigi je jednom ukrala pripremljanu dozu sa svih 4  sm cepko

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 25 Avgust, 2012, 10:43:11 »
Koja je cena tih kapsula i koje vi kupujete ?
Vidim da postoji više različitih vrsta ambalaže, što verovatno znači da ima više proizvođača.

A smeo sam da se kladim da ih je mali Bata ukrao  sm cepko

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 25 Avgust, 2012, 14:53:27 »
Ma nije Bata...on ceka posluzenje direktno u usta  sm smesko1..kradljivica je Sigi spadalo.
Cena kordicepsa ...ja kupujem najcesce http://rs.tiens.com/tiens/rs/rs/product/product_KORDICEPSA08_3385.htm koji se prodaje  direktnom prodajom preko distributera pa sam uclanjenjem ostvarila popust, cena je inace bez popusta 3913,00 za ovih 100 kapsula. U prodaji po apotekama proverenog sa sertifikatima kvaliteta ima samo ovog od Aloha medicinals http://www.moj-imunitet.com/prodajna-mesta-u-srbiji.html    cenu vidis, skoro isto po kapsuli jer Aloha pakuje 10 manje ali je potentniji, bar tako kazu, ja nisam primetila neku razliku sem sto psi radije uzimaju ovaj prvi jer ima miris tih gljiva a i meni je jeftiniji za 800din skoro.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 25 Avgust, 2012, 15:12:00 »
A kako im dozirate ? I koliko često dobijaju kapsule ?

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 25 Avgust, 2012, 19:18:02 »
Na svaka dva- tri meseca, dobijaju po jednu kapsulu dnevno, uvece par sati nakon obroka,dok ne ispiju bocicu i onda pravimo pauzu od par meseci. Do sada je samo Nia bila bolesna i na antibioticima od kada imamo kordiceps u kuci i ona je tada dobijala vanredno po jednu ujutru i uvece nekih dve sedmice da sacuvamo bubrege i jetricu od lekova.