Autor Tema: GOVEDJI ŽELATIN  (Pročitano 26674 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

GOVEDJI ŽELATIN
« poslato: 24 April, 2013, 01:33:46 »
Jel cuo neko za govedji zelatin? Ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane i domacice ga koriste uglavnom za pripremu kolaca. 99% nas kad jedemo kolace na kojima je zele ni ne pretpostavljamo da je od toga napravljen. Bar je meni tako objasnjeno. Celu pricu sam cuo kod veterinara u cekaonici pre par meseci.

Govedji zelatin se pravi kuvanjem i susenjem i nekom ne znam ni ja kakvom obradom junecih hrskavica i jako je bogat izvor glukozamina / hondroitina i dobar je za pse koji imaju problema sa zglobovima, artritis, itd,...

Ja imam jednog starijeg psa kome svaki dan pomesam kasiku govedjeg zelatina sa pola case tople vode i prelijem granule i vidno mu je bolje. Isto kao kad sam dodavao tablete sa glukozaminom, a dosta povoljnije po pitanju novcanika jer 1kg govedjeg zelatina kosta 1500din, a za jednog psa zaboravis kad si kupio koliko dugo traje.

Van mreže Paša

• Hero Member

Odg: GOVEDJI ŽELATIN
« Odgovor #1 poslato: 24 April, 2013, 08:02:21 »
Govedji zelatin se pravi kuvanjem i susenjem i nekom ne znam ni ja kakvom obradom junecih hrskavica i jako je bogat izvor glukozamina / hondroitina i dobar je za pse koji imaju problema sa zglobovima, artritis, itd,...

To sam čula i kada su ljudi u pitanju... kada su u pitanju problemi sa zglobovima i istrošenom hrskavicom, često se preporučuje taj želatin... Zato i jeste dobro jesti pihtije  sm zelenko
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 28 April, 2013, 11:06:57 »
Pisala je Kala o njemu na temi o displaziji, mislim da je Kobi kao matori dekica dobijao želatin...

Hoću, ali pošto me sad malo mrzuca da pišem, kopiraću jedan tekst na engleskom.

Gelatin found to reduce joint pain in athletes
Grandma's favorite gelatin can also help keep athletes' joints healthy, according to a Ball State University study.
Research at Ball State's Human Performance Laboratory showed a gelatin supplement to have a positive effect on joint pain and stiffness in athletes.
David Pearson, associate professor of physical education and a consultant for Nabisco, said the company decided to develop a gelatin supplement to promote healthy joints. Nabisco would market its Nutrajoint supplement under the century-old Knox gelatin brand.
Ball State athletes suffering knee pain were tested last year. Male and female athletes in all sports were included. One group received a placebo while the other group received Nutrajoint for eight weeks.
"Post-test evaluation indicated the Nutrajoint supplement had a significant positive effect on reduction of knee pain," Pearson said. "If there's one thing that sidelines an athlete quicker than anything else, it's a joint problem. This shows that a food supplement such as gelatin can reduce joint pain in athletes."
Pearson believes the results are also encouraging to older adults suffering joint pain.
"It's possible that gelatin can repair minor cartilage damage that may result in greater joint problems later," he said. "It's also encouraging to be able to use a food supplement in alleviating joint pain rather than have to resort to prescription drugs."
While the Food and Drug Administration gives gelatin a rating of GRAS (Generally Regarded as Safe), Pearson cautioned that eating gelatin alone is of little benefit.
"The supplement has a greater concentration of gelatin than you would find in the common dessert," he said.
Pearson said the Human Performance Laboratory is proposing to study Ball State faculty and staff diagnosed with arthritis to further determine benefits of the gelatin supplement.

http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=7.45

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 28 April, 2013, 12:14:32 »
Davala sam i ja govedji zelatin kada neko vreme ne mogu da nabavim hrskavice. Dodushe ja ne mogu da vidim dal neshto "radi" jer Kali za sada nema probleme sa zglobovima.

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 28 April, 2013, 13:06:57 »
Tačnije, sadrži kolagen a ne glukozamin. Totalno neškodljiv. Međutim kao terapija bolesnih zglobova nije dovoljan. Više kao preventiva.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 31 Mart, 2014, 15:33:55 »
Drugari, ako pricamo za humanu suplementaciju, koliko vredi govedji zelatin u prahu, kakav mu je sastav i koliko moze biti delotvoran u prevenciji i lecenju zglobova kod ljudi i kod pasa?

(prepisao doktor mojoj babi i dedi da piju preventivno pa sam se zainteresovao malo :) )

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 31 Mart, 2014, 18:00:38 »
Drugari, ako pricamo za humanu suplementaciju, koliko vredi govedji zelatin u prahu, kakav mu je sastav i koliko moze biti delotvoran u prevenciji i lecenju zglobova kod ljudi i kod pasa?
Meni vet reče da on podiže nivo holesterola u krvi i da iz tog razloga on ne preporučuje da ga dodajem u ishranu Loli, pogotovo što se radi o (relativno) malom psu.

Van mreže Mirjana Tomic

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 01 April, 2014, 11:06:46 »

'Tačnije, sadrži kolagen a ne glukozamin. Totalno neškodljiv. Međutim kao terapija bolesnih zglobova nije dovoljan. Više kao preventiva.'
Da li neko može hitno da mi odgovori? Da li goveđi želatin sadrži glukozamin ili kolagen? Pas mi je u velikom problemu, potreban mu je glukozamin, pa ne znam da li da mu uz goveđi želatin dajem i tablete glukozamina?

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 01 April, 2014, 12:32:30 »
''Želatin je proizvod životinjskog porekla, dobijen u rezultatu prerade vezivnog tkiva krupne rogate stoke – tetiva, kostiju, hrskavica, u stvari je kolagen u najčistijem obliku. Pozitivno deluje na stanje unutrašnjih vlakana i sitnih sudova. U sebi poseduje dve aminokiseline: prolin i hidrosiprolin, koji imaju pozitivan uticaj na oporavak vezivnog tkiva.

Želatin nam je svima poznat kao nezamenljiv sastojak za pravljenje kolača. Međutim, on ima i mnogo zdraviju i korisniju primenu - naime, goveđi želatin je odlično oružje u borbi protiv kostobolje i oštećene hrskavice.

Želatin je proizvod životinjskog porekla, dobijen u rezultatu prerade vezivnog tkiva krupne rogate stoke – tetiva, kostiju, hrskavica, u stvari je kolagen u najčistijem obliku. Pozitivno deluje na stanje unutrašnjih vlakana i sitnih sudova. U sebi poseduje dve aminokiseline: prolin i hidrosiprolin, koji imaju pozitivan uticaj na oporavak vezivnog tkiva. Želatin je u stanju da poveća rast i obim vezivnog tkiva, što je veoma važno kod bolesnih zglobova.''

Izvor http://www.dnevno.rs/zdravlje/100846-muce-vas-bolovi-u-ledima-i-kostobolja-evo-recepta-koji-ce-vam-za-sedam-dana-resiti-probleme.html

Uzmite u obzir i to sta je LekasHill napisao za nivo holesterola u krvi.
Nama danas stize, pa cemo ga probati. Samo sto nam je pas pod terapijom Glukosamina, tako da ce biti teze utvrditi da li ce pomoci. Ne bi bilo lose davati ga sa medom i cimetom, jer med i cimet smanjuju nivo holesterola, a ujedno su i jako zdravi. =)

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 26 Maj, 2014, 12:45:21 »
Skoro dva meseca ga dajemo psu i zaista pomaze.  sm prst gore

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #10 poslato: 26 Maj, 2014, 19:44:16 »
Odakle ste ga pazarili Koki?

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 26 Maj, 2014, 20:36:01 »
Berna pls nemoj da mi persiras, isto smo godiste.  sm redface

U prodavnici zdrave hrane.
Prvi put na Banjici, kum nam drzi radnju, a drugi put u 44. Bloku u radnjici na pijaci.
100g kosta oko 130 din., a traje skoro mesec dana.

Taman kad sam razmisljala da izbacim Baku Govedji zelatin, jer mu je odavno bolje, sretnem ispred kuce decka sa savrsenim psom, ledja prava, stav i noge bruka, grudi jake, sav u misicima, sape uzdignute, drugari znaci full pas.  sm love Pritom je pas mix Cane Corso i Bordoska doga. Ne pamtim da sam ikad videla lepseg i bolje gradjenog psa. Pitam decka, cime ga hranis, odgovara granulama. Udelim mu komplimente i kaze mi da je psa spasio iz azila, da ga je uzeo u katastrofa izdanju 'pokrivljenog' i da je tajna u Govedjem zelatinu, setnjama i plivanju. Odmah sam mu rekla da ga i mi dajemo nasem CC i do daljnjeg ne planiram da mu izbacim GZ. =)

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #12 poslato: 26 Maj, 2014, 20:52:16 »
Znaci udjem u prodavnicu zdrave hrane, trazim govedji zelatin i nece me gledati bledo?  sm zelenko

A ne persiram ti, ti si napisala "mi dajemo", pa sam mahinalno pitala "gde ste ga pazarili"  sm smesko1

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 26 Maj, 2014, 21:21:19 »
Aham, ma to zbog double nika, pa kao 'mi'  sm smesko1

Nece te gledati 'cudno'. =)

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 27 Maj, 2014, 07:00:49 »
zbilja odlične vijesti  sm cheers