Autor Tema: Ishrana psa - NO 7 meseci  (Pročitano 5097 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Blondi

• Newbie
  • *

Ishrana psa - NO 7 meseci
« poslato: 22 April, 2013, 16:01:55 »
Pozdrav svima, hteo bi da pohvalim forum stvarno je super, a i vasi psi.

Pre 2 meseca uzeo sam crnog NO, dosla je stvarno mrsava, ja sam odmah mislio sad cu da je popunim, blabla, kad ono nista... Nece nista da jede,mnogo bira i sto je najgore samo hoce da jede kad sam pored nje i da joj bukvalno stavljam u usta hranu i da zvacem umesto nje...Citao sam na netu, da moze da ima probleme sa bubrezima, povisena temperatura, ali ne verujem.

Da li je neko imao neki slican problem da mi pomogne ili zna sta trebam da uradm. Planirao sam da uzmem tamo neka ulja ili sta vec za vecim apetitom.

Pozdrav.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Odg: Ishrana psa - NO 7 meseci
« Odgovor #1 poslato: 22 April, 2013, 16:05:27 »
Koliko je sada stara? Da li je ociscena od parazita i primila sve vakcine? Kad kazesh izbirljiva, da li to znachi da postoji hrana koju ipak zeli da jede i koja je to hrana?

Van mreže Blondi

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 22 April, 2013, 16:09:52 »
Stara je sad 7 meseci, da ociscena je od parazita i ostalog, ostala je samo jos jedna vakcina da je primi.Pa to je ono kad nama ostane nesto od neko mesa ili tako nesto. Kuvao sam joj makarone,pirinac,crevca i jos nesto tamo. I jedva da je pojela jednu porciju. I onda sam ja seo pored nje i davao joj jednu po jednu kasiku u tanjir i sve je pojela. I ja mislio sad ona hoce da jede uvek, kad ono sutra dan nista... Opet na staro. Stvano ne znam sta da radim. Granule isto slabo jede.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 22 April, 2013, 16:33:11 »
Znash kako, ja nemam iskustva sa psima koje nece da jedu (svi moji psi su bili kao mecave) ali iz ovoga shto si napisao vidim da ti pas nije uobrochen i da je izbirljiva. Odredi joj vreme za doruchak i veceru i u medjuvremenu nema davanja hrane koja ostane od ruchka itd. Ostatke od ruchka bi generalno i trebao da izbacish jer je hrana koju mi jedemo zachinjena i nije dobra za pse. Druga stvar koja je tu losha, ta hrana je psima obichno masnija i ukusnija pa lakshe stvorish izbirljivog psa.

Moze da se desi da ona ne zeli da jede dva broka dnevno, ali u svakom sluchaju, odredi vreme za obrok i zaobidji davanje hrane van tog vremena.

Nadam se da ce ti se javiti josh neko ko ima iskustva sa izbirljivim psima, a ima ih na ovom forumu :)

Van mreže Blondi

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 22 April, 2013, 16:53:03 »
Sad sam naso bio da zele da jedu sa jogurtom ili supom granule, sad sam joj to dao i vala pojela je jednu ciniju.
To oko termina za obroke... Ustajem ranije za skolu da bi njoj dao da jede, pa posle skole i posle setnje. Videcu kako ce da se pokaze sa ovim...

Hvala puno.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 22 April, 2013, 17:01:17 »
Pa da, hoce da pojedu kada je preliveno nechim ukusnijim. Pokushaj tako, i postavi nam neku slichicu da je vidimo :)

Van mreže murbi

• Sr. Member

Odg:Ishrana psa - NO 7 meseci
« Odgovor #6 poslato: 22 April, 2013, 19:41:59 »
A da probas da kupis govedje srce/govedje skembice ili pileca/cureca ledja, da vidis kako bi tada pas jeo?

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 22 April, 2013, 21:46:01 »
sto je najgore samo hoce da jede kad sam pored nje i da joj bukvalno stavljam u usta hranu i da zvacem umesto nje...

Ja sam imao sličnu situaciju kada je Dak tek došao kod mene. On nije birao ali je u početku takođe jeo samo kad sam pored njega, čim se udaljim on krene zamnom i ostavi hranu. Ali to se lako rešava, ja sam se svaki dan po malo udaljavo od šerpe, on je jeo i gledao gde sam.... Dok jednog dana nisam skroz otišao i to je bilo to. Jeste da je kod tebe malo drugačija situacija ali vredi probati, nećeš je sigurno hraniti iz ruke ceo život.

Van mreže Teofilo

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 27 April, 2013, 13:08:16 »
ja imam potpuno identicnu situaciju sa mojim akijem.. ali znam sta je kod njega, on je preterano razmazen jos je u stanu, havarija... dosta je aktivan a jede slabo, jos sad ove vrucinee  :zid2: jedan dan sam ga ostavio bez hrane i sutra mu dao pirinac sa vrlo malo mesa cisto da zamirise  sm zelenko pojeo je sve.. lisica je to opasna  :whip:

Van mreže ReaTyson

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 29 April, 2013, 10:26:02 »
Moji su ti bili prije dok su jeli dehidrat "mrsavi", tj nisu bili sa ovakvom lijepom linijom kod sada.
Prebacila sam svoje pse skroz na domacu hranu, mislim na meso/riza/povrce/dodatci. Sada stvarno mogu reci da super napreduju, kakica je super, dlaka je super i stvarno se ne mogu pozaliti.

Mislim da necu vise uopce dehidrate uzimati, jel koju god sam im kolicinu davala uvijek su bili gladni na njoj.
Medo 10.10.1999- 11.11.2011 :( .... Gdje celjad nije bjesna, nije ni kuca tijesna

Van mreže Trpimir Trpimir

• Newbie
  • *

« Odgovor #10 poslato: 02 Septembar, 2014, 21:28:56 »
Molim vas da mi objasnite kako se postavljaju kalupi za podizanje ušiju kod njemačkoga ovčara, ako može slika. Poručio sam njemačke kalupe jer kažu mi da su najbolji. Nisam nikada postavljao pa se bojim da ne  napravim pogrešku. Puno Vam Hvala na ustupljenom prostoru.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 02 Septembar, 2014, 23:52:09 »
Molim vas da mi objasnite kako se postavljaju kalupi za podizanje ušiju kod njemačkoga ovčara, ako može slika. Poručio sam njemačke kalupe jer kažu mi da su najbolji. Nisam nikada postavljao pa se bojim da ne  napravim pogrešku. Puno Vam Hvala na ustupljenom prostoru.

pa pogrešio si temu  sm smesko1

ovde mislim da ima nešto o podizanju usiju
http://prirodapasa.com/index.php?topic=1436.0

Van mreže vlada hunter

• Newbie
  • *

« Odgovor #12 poslato: 03 Septembar, 2014, 10:49:38 »
EDIT
Pročitajte: Pravila foruma, USLOVI ZA POSTAVLJANJE OGLASA

Mod Seabiscuit