Autor Tema: Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?  (Pročitano 6615 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?
« Odgovor #15 poslato: 05 April, 2013, 22:18:56 »
secam se i kapiram potpuno..al ne vidim resenje...osim da zaista zastitis svoje fotke (svako) i tuzi tog ko je stavio ako ga nadje...
da vidim wilija na tudjem oglasu, probala bih da uganjam postavljaca, objavila da je plagijat i sl...al trebali bi svi da smo svesni koliko je internet crna rupa i generalno smo sami odgovorni za postaavljeni sadrzaj

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 05 April, 2013, 22:27:04 »
Dzaba ti da zashtitish fotku. Evo konkretno ta fotka crnog muzijaka je zashticena, al to nashe ljude ne sprechava da kradu... a u pravu si, moramo da budemo svesni da sve shto okachimo javno neko moze da zloupotrebi.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 05 April, 2013, 22:32:44 »
a cemu sluzi onda sto je zasticena? ko ce koga tu da ganja i sta moze da se izvuce iz toga uopste? nemam pojma o tome, al mi deluje kao nemoguca misija

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 05 April, 2013, 22:40:08 »
ima u Istri neki fotograf koji je i odvjetnik, pa on zastupa fotografe kod povrede autorskih prava, mislim da mi je brat bio nasao par svojih slika na nekim turistickim portalima kojima nije ustupio svoje slike nego su ih oni od negdje skinuli..
a sto se tice ovako amaterskih fotki, ne bi me smetalo da se iskoristi fotka dok god je u neke normalne svrhe

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 05 April, 2013, 22:46:49 »
kada su pokrali moje i slike jos par ljudi sa ovog foruma za jedan drugi forum, zvala sam agenciju za zastitu autors.prava hr da pitam kako to ide, koliko kosta da zastitim i sl...slagacu, al rekli su mi da bi me za moje fotke izaslo oko 50e godisnje i da na osnovu toga mogu da ih tuzim...kad sam sastavila kockice, skontala sam da je to cista formalnost, a gde su sudski troskovi i sama duzina procesa... to spada u prekrsajni postupak, traje dugo a od svedoka zavisi duzina...sve u svemu, mnogo cimanja ni za sta (u mom slucaju)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 06 April, 2013, 07:57:03 »
i mi krademo tuđe fotke, pogledajte samo temu Fenomenalne slike pasa. ali je meni to ok jer ih ne prisvajamo kao svoje već se divimo ili smejemo nekim uhvaćenim momentima. ako će neko da uzme moju fotku zato što mu je gotivna nemam ništa protiv. drugo je ako tu fotku koristi u komercijane svrhe. ili se kiti njom kako da je njegova

Van mreže Nesha

• Sr. Member

« Odgovor #21 poslato: 06 April, 2013, 12:07:19 »
Moj Don je jednom izašao u oglasu za prodaju njegovih štenaca i bio na naslovnoj slici jednog sajta.. I to sve sa mojim potpisom na slikama. Poslao sam im samo mail i skonili su sve slike.  sm wink

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 06 April, 2013, 14:29:34 »
i mi krademo tuđe fotke, pogledajte samo temu Fenomenalne slike pasa. ali je meni to ok jer ih ne prisvajamo kao svoje već se divimo ili smejemo nekim uhvaćenim momentima. ako će neko da uzme moju fotku zato što mu je gotivna nemam ništa protiv. drugo je ako tu fotku koristi u komercijane svrhe. ili se kiti njom kako da je njegova

Naravno, ni ja nemam nishta protiv takvog  objavljivanja. Ovo drugo je problem.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 26 Jul, 2013, 21:15:06 »
Desilo mi se da je par fotki sa facebook-a dotična osoba ukrala i postavila kao svoje....
Zamoljena je da iste ukloni, ali ona tvrdi da su njene. E pa, neće to moći tako ubuduće  sm kuhaca
Rešila sam da stavljam potpis na fotke za koje mislim da su dovoljno dobre (lepota je u oku posmatrača sm smesko1)
Ali imam jednu dilemu.
Možda će pitanja delovati kao da ne znam šta hoću, ali ipak molim za pomoć  sm duvandzija

Da li potpis staviti u ćošak? Tako može da se crop-uje. Ili nekako po sredini (ne bukvalno, ali da potpis ne može da se iseče) ?
U tom slučaju (po mom mišljenju) fotka nije lepa, jer mi taj potpis "bode" oči  sm zid
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 26 Jul, 2013, 21:16:21 »
A da probaš nekako da "zaplašiš" tu osobu... Stavi joj do znanja da se ti ne zezaš sa njom i probaj da prijaviš Facebook-u.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #25 poslato: 26 Jul, 2013, 21:19:23 »
Pored "potpisa", možeš i da što više smanjiš slike (recimo 640x480) tako da tako male i nisu baš upotrebljive, a mogu da se lepo vide i na FB i na forumima.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #26 poslato: 26 Jul, 2013, 21:20:49 »
Jeste, ali opet ko hoće.. ukrašće ih i takve. Stvarno ne shvatam takve ljude i još da nju neko ubeđuje i pravi je ludom.  :gl:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Anit@

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 26 Jul, 2013, 21:25:40 »
Možeš ovde da probaš: http://watermarquee.com/en/watermarks/basic

Imaš opciju watermark visibility, potpis je jedva vidljiv i ne bode oči ali je ipak tu  sm wink

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 26 Jul, 2013, 21:25:57 »
A da probaš u privacy settings-u fotki da ih sakriješ od te osobe (za te što ih je ukrala sad je kasno, ali za ubuduće, može da posluži)?

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #29 poslato: 28 Jul, 2013, 14:56:49 »
Hvala svima na savetima  sm to
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.