Autor Tema: Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?  (Pročitano 6636 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?
« poslato: 04 April, 2013, 10:47:10 »
Pozdrav narode... Već duži vremenski period se neke slike sa ovog foruma razvlače po nekim grupama na FB. Najgore od svega je što ljudi uzimaju naše slike, predstavljaju ih kao svoje i kače na FB ili na druge forume. To me dovodi do jednog pitanja, da li su i koliko naše slike zaštićene? tj. da li je pametno na svaku da stavimo neku oznaku preko cele slike? Kakava su vaša razmišljanja o tome?

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?
« Odgovor #1 poslato: 04 April, 2013, 10:54:30 »
činjenica je da će ljudi uvek da kradu slike, i činjenica je da to ne smeju da rade jer je zakon o autorskim pravima po pitanju fotografija izuzetno jasan.
pošto sam se opekla nekoliko puta ja sam povremeno na naše slike menija ubacivala natpis prirodapasa.com
ako već slikam za ovaj forum, onda samo ovaj forum može i da ih koristi

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 04 April, 2013, 10:58:35 »
evo primera
pošto drugi forumi, na kojima nismo prisutni, vole da se kite sa našim receptima ja sam nekoliko puta napravila ovo:

dobro si me podsetila da stavim i na ostale slike

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #3 poslato: 04 April, 2013, 11:02:40 »
Znaš šta je meni tu glupo... Slike koje koristim ovde koristim i za svoj sajt, sada ispada da ću morati da pravim oznake na svakoj slici, a to je baš zamarajuće!

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 04 April, 2013, 11:05:09 »
jeste malo smor, ali mi nije teško ako će to nekoga da spreči da krade slike. pa onda malo radim i iz inata
 :D

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 04 April, 2013, 11:29:01 »
Prisvajaju se slike i sa foruma i sa FB naloga i grupa. Tako je moj pas skoro izašao u Kuriru.
http://www.kurir-info.rs/pas-ljubimac-spasao-devojku-od-silovanja-clanak-672047

Da ne pominjem da sam sliku svog psa videla ni manje ni više nego na profilnoj slici nekog meni nepoznatog lika na fb  :itwasntme:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 04 April, 2013, 11:36:11 »
iako postoje autorska prava koja su uopstena, mislim da je odgovornost na vlasniku fotografije sta ce da postavlja i gde. ja sam se sa tim pomirila i niti ne razmisljam o tome da li neko koristi moje slike ili ne...da vidim da je koristio, kontaktirala bih i to je to. internet je toliko jedna rupa bez dna po svim pitanjima

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #7 poslato: 04 April, 2013, 11:46:08 »
Kada kontaktiram, izbrišu me iz grupe (ista osoba koja je i uzela moju sliku) i zabrane da vidim tu istu grupu! Na stranu što ne razlikuje šta su sušena pluća a šta jetra :) Sva sreća pa moj FBI radi sve za korak u napred!

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 04 April, 2013, 12:05:57 »
Kradja fotografija je prilicno cesta pojava na interetu. Kad je u pitanju to kraduckanje od strane drugih ljudi i objavljivanje po facebooku i sl. mislim da tu ne moze mnogo da se uradi (osim ovako da se stavi logo preko slike) ALI kad poznate novinske kuce kradu fotke sa neta tu itekako moze nesto da se uradi sa advokatom. Znam nekoliko kolega fotografa koji su uspeli da na sudu dobiju poprilicne svote novca za odstetu - povredu autorskih prava. Procitajte malo ovu temu.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 04 April, 2013, 16:25:03 »
Pozdrav narode... Već duži vremenski period se neke slike sa ovog foruma razvlače po nekim grupama na FB. Najgore od svega je što ljudi uzimaju naše slike, predstavljaju ih kao svoje i kače na FB ili na druge forume. To me dovodi do jednog pitanja, da li su i koliko naše slike zaštićene? tj. da li je pametno na svaku da stavimo neku oznaku preko cele slike? Kakava su vaša razmišljanja o tome?

Ja ne koristim FB pa nemam pojma kako funkcionishe, ali da li postoji mogucnost da se prijavi samom FB-u? Nadam se da si bar uhvatila ScrShot toga shto si videla.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #10 poslato: 04 April, 2013, 18:20:15 »
Nisam ja lično ali je zato naš FBI to uradio :) Videćemo šta može da se napravi!

Van mreže Žiška

• Sr. Member

« Odgovor #11 poslato: 05 April, 2013, 17:11:45 »
Super tema  sm prst gore
Skoro sam nešto razbijala glavu o tome i onda sad kad ovo čitam (krisb tvoj primer  :mad: ) i nije baš prijatno.
 :th:

ehh a sad taj facebook, meni je zatvoren profil (osim CoverPhotosa) pa sad niko ovako ne može neku fotku van toga da mi skida i čeprka ,ali valjda ima ono kad se stavlja fotografija na facebook da obaveste da stavljanjem te fotke ti pristaješ na to da će ona biti kod njih u bazi i možda će biti iskorišćena (sad ne znam tačno ali sećam se silnih romana na tu temu tamo i u Podešavanjima) . ALi naravno kad vidiš da je neko napravio profil sa tvojim fotkama onda možeš to da prijaviš čak ima i opcija prilikom prijave ....

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 05 April, 2013, 21:37:07 »
Većini ljudi koje znam je zatvoren profil, mislim da se najviše slika ''krade'' kada/ukoliko se postave na neke grupe, kao i na forume.
Žiška, ti si verovatno jedna od reeeeetkih koja je uopšte i pročitala ta pravila i podešavanja sm prst gore Što se tiče samog lopovluka, mislim da toga ubedljivo najviše ima za videti po oglasima. Pritom je naš narod bezobziran po tom pitanju i ide u krajnost.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 05 April, 2013, 21:46:36 »
uh... i meni je ranije bio zatvoren profil, al od kad sam skontala da mogu sa facea da uploadujem na forume, sve sam otvorila da ne moram na 2 mesta da stavljam. doduse, nisu mi fotke neke kvalitete i samo je wili na njima uglavnom, pa i da me pokradu, ne znam koliko ce da profitiraju...
ma generalno se ne zamaram tim stvarima jer onda nikad nigde ne bih na netu nista ni postala

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 05 April, 2013, 22:13:49 »
Ana, nemam pojma dal se ti secash Dekijeve situacije. Gledam ja neke oglase i vidim lik prodaje crnog ovcara... kad ono Kan na fotki  :blink: mislim, nije prijatno. Skoro je i Orijani neko maznuo Atragovu fotku i u svojim oglasima uz fotku napisao da prodaje zenku Shvajcarskog ovcara uz kasnije obrazlozenje "pa video sam fotku lepog belog shvajcarca, al ako vama to smeta".... pa mislim...

Sad se neki crni NO iz Nemahke razvlachi po nashim oglasima i nigde nije napisano da to nije njihov pas i tog istog psa neki lik na FB-u predstavlja kao "svog medu"  sm kolutko  bilo je josh sluchajeva sa laznim fotkama muzijaka crnih NO.

E sad, zamisli da neko mazne Wilijevu fotku i postavi prodaju njegovih shtenaca ili josh gore njega...