Autor Tema: beograd i okolina-slobodne setnje  (Pročitano 6569 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

beograd i okolina-slobodne setnje
« poslato: 23 Mart, 2013, 01:38:31 »
kako sad funkcionisu komunalci i gde sve mozemo da pustamo pse? beograd i okolina...kosutnjk, ada, avala, borca, ovca, pancevo...

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: beograd i okolina-slobodne setnje
« Odgovor #1 poslato: 23 Mart, 2013, 07:04:09 »
rekla bih da su se primirili. ja skoro nisam čula da je nekog zaustavio komunalac, niti sam ih ja skoro videla

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 23 Mart, 2013, 10:22:34 »
Prema Odluci Beograda o držanju kućnih ljubimaca, van dozvoljenog vremena (leti od 22:00 do 9:00 i zimi od 20:00 do 10:00) samo u parkovima za pse (Tašmajdan, Čuburski park i Karađorđev park). U ovo dozvoljeno vreme može svuda.

Realnost je malo drugačija. Vlasnici puštaju svoje pse gde god je to zgodno, i ja bih rekao (kao i Ćubi) da su komunalci malo "oladili" od jurenja vlasnika čiji su psi pušteni (valjda su previše zauzeti hvatanjem putnika bez karte u vozilima GSP i tučom sa uličnim prodavcima).

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 23 Mart, 2013, 12:06:59 »
 :D
sada je jos uvek zimsko vreme po komunalnom satu  sm redface ?

do sd sam bila u blizini kalemegdana pa mi nije bio problem, ali sad cemo biti na slaviji pa su nam za kracu setnju tu park kod jdp a i karadjordjev,  a oba mi deluju suvise skockano da bih bezbrizno pustila 3 psa da trckaraju

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 23 Mart, 2013, 12:38:05 »
Na Slaviji ima pseći parkić ali je prilično mali.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 23 Mart, 2013, 12:56:17 »
na Adi još nije krenula sezona tako da pretpostavljam da se niko neće buniti zbog pasa. jedino su krpelji problem
 :zb:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 23 Mart, 2013, 13:07:56 »
a gde je taj pseci parkic na slaviji, mada vise informativno jer ne znam sta bi smo tamo radili sa ponijima  :D
danas sam stavila wiliju advantix, da bude sveze delovanje, pa cemo valjd da izbegnemo krvopije

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 23 Mart, 2013, 13:11:02 »
Kod nas potamisje van pesacke zone, nasip uz Dunav i mocvarne kubike uz Tamis... i zona za slobodne setnje bez povoca na samom ulasku u grad starim putem.Krpelja vec ima  :(..komaraca jos ne.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 23 Mart, 2013, 13:36:16 »
kod nas...znaci Pancevo  sm redface

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #9 poslato: 23 Mart, 2013, 19:24:18 »
AA, za šetnju su u tom kraju najzgodniji Karađorđev park i parkovi preko puta Hrama-mada pretpostavljam da na to mesto Krisb misli kad kaže 'na Slaviji'. To bio trebalo da je jedan park, ali podeljen je ulicom. Oni su pogodniji su za šetnju sa psom, uglavnom nema previše ljudi u njima i redovno tamo viđam puštene pse. Kod Hrama je najčešće gužva, a tamo bude i komunalaca, a često i policije. Mene je tamo jednu noć jurio pandur zbog Mo.  :D U tom kraju još imaš i park ispod Veterinarskog fakulteta; do njega se dolazi putem-stepenicama između vet faxa i infektivne klinike (ne možeš da ih promašiš) i kada siđeš, samo ideš desno kud te put nosi. On se nalazi između autoputa od kog je zaštićen i zgrada Infektivne klinike, Vet fakulteta i Medicinskog fakulteta. Dole uglavnom nema nikoga, postoji putić i klupice i najmirnije je mesto za šetnju. Nije nešto posebno, ali lepo je za razbijanje gradske dževe.

unaltraina, kako se može doći do nasipa na Dunavu u Pančevu? Mi smo jedino išli nasipom nizvodno pored Tamiša, koliko smo mogli, da bi izbili na kraju na novi put. Nije bilo posebno lepo... Još jedno zanimljivo mesto (i nama i psu) su bile napuštene fabrike pored Sodare, mada je prednost bila što je ona šarplaninac a mi blesavi, zbog raznoraznih (mada malobrojnih) 'likova' koji su se tuda takođe smucali. Moje pitanje bi bilo, da li postoji neko mesto blizu grada gde ima prirode, a nema ljudi? Još kad ne bi bilo skroz poplavljeno sada, bilo bi idealno. :D

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 23 Mart, 2013, 19:34:36 »
Kada se krene od kružnog toka ka Hramu sa desne strane ima ograđeni pseći parkić, na taj sam mislila.
Katarina, dunavski nasip kod pančevca  sm prst gore Krene ce putem ka Pančevu i na prvom semaforu kod poljoprivredne škole se skrene desno, pa onda levo i samo se prati put, do samog nasipa. Taj tu deo nije poplavljen, ali kada još malo spadne nivo vode sa nasipa može da se pređe skroz do Dunava. Nasipom kažu može da se stigne do Pančeva.

Evo stara fotka, ne mogu da nađem novu. Ne vidi se kraj

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 23 Mart, 2013, 19:42:42 »
sve sam shvatila za deo oko slavije  sm prst gore

Van mreže Žiška

• Sr. Member

« Odgovor #12 poslato: 24 Mart, 2013, 19:46:08 »
za slobodan trk  u po dana/noći sm smesko2 nama samo na pamet pada Donji Kalemegdan i Ušće  sm to
ko ima kola pravac Košutnjak, Avala ...  :fige: sm prst gore
kod hrama živimo i uveče (u ono dozvoljeno vreme) puštamo pse baš ispred Hrama/Biblioteke
ograđene zaobilazimo u velikom luku  sm prst dole (em mali em niko ne čisti za psom  :punch: , leglo zaraze (malo malo pa neka bolest hara).. i ono štonas najviše nervira -posut šljunak pa psi mogu samo da bleje bez da uspeju da potrče po tome ). Taj na Slaviji je za sad bez šljunka ali sve je to jako malih dimenzija realno za Ruse  sm love(kad već AA pita  sm redface ) ,naši malci lupe pravac i upsss eto kraja pa nazad ... rus bi to u dva koraka i kao .... a gde sad  sm zez
Karađorđev je gotivan za šetnju ali puštanje slobodno -samo ak ose proveri da nema komunalaca ,desi se da iskoče ponekad iz žbuna  sm eek hahha a u ograđenom preko puta Vet.Fakulteta je gužva i ima iskreno naopakih pasa ..

krisb ovo je diiivno  sm prst gore sm prst gore ,videćemo prvom prilikom da obiđemo  sm jeah

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 24 Mart, 2013, 20:27:11 »
opet nam ne gine auto ni do kalisa  :D 
eto naseg plana za ovaj kratki dolazak: 1 dan kosutnjak, drugi usce, treci kalis, a negde cemo verovatno da uguramo i pancevo...a trebali bi i do savskog keja u blokovima  :fige:
a ako ste vi kod hrama, onda cemo lako da se vidimo, barem usput  sm prst gore

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #14 poslato: 27 Mart, 2013, 00:43:22 »
krisb, hvala! Sad sam našla na mapi, to je dug put ali se nasipom može doći do Pančeva. Mi smo sada stacionirane u Pančevu, tj. Mo je stalno tamo, a nismo motorizovani što nalazak prirode za šetnju jaaako otežava. I baš mi to nedostaje... U Bg znam svaki šumoviti ćošak i manje-više je sve blizu, a u Pančevu i tamo gde ima prirode, ona je poplavljena; barem ono što smo da sada prešpartali. Možda na leto dođemo nasipom do Beograda, taman jednodnevni izlet.  sm zelenko