Autor Tema: Cene pasa pri kupovini ili prodaji  (Pročitano 1631 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Cene pasa pri kupovini ili prodaji
« poslato: 23 Februar, 2013, 22:25:33 »
sad gledam neke oglase pasa jednog sajta (cija mi je adresa spamovana na mail),uglavnom nisam pre obracao toliko paznju na cene drugih pasa,sem naravno NO  sm redface,ali vidim da za pojedine rase su neke cene bas velike za nase uslove,mislim pre svega na ove prostore ex YU,

naravno da tu osvojene izlozbe i "vrhunsko"poreklo igraju veliku ulogu,a zatim i sama nega i briga odgajivaca se racuna  i da li mislite da mogu da nesto i zarade pri tome  :D
izgleda da i rasprostranjenost odredjenih rasa ima uticaja na cenu
cime mozemo da opravdavamo kupovinu psa za recimo neku sumu od preko 500 e,da li vredi toliko uloziti u psa  :th:

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Cene pasa pri kupovini ili prodaji
« Odgovor #1 poslato: 23 Februar, 2013, 22:56:40 »
po meni vredi u psa uloziti koliko god mozes... jer on ce biti tu narednih 15 godina. kazem koliko god mozes jer su uslovi razliciti... pa neko moze 100e a neko 1000e.
kad sam kupovala psa, tek sam nakon nekoliko dugih tel razgovora pitala koliko je...jednostavno, htela sam to i koliko god da su trazili, ja bih dala. da sutra nemam novac da kupim sr.snaucera ili neku nepristupacnu pasminu koju volim (bilo novcano bilo po udaljenosti i raritetu), udomila bih psa, ne bih radila kompromis da ustedim ako je to na cenu rizika. naaravno, ako ima da se nabavi pas koji odgovara onome sto mi treba za manje novca, ne bih ga sigurno izbegavala  :D  da je veca ponuda pasmine koj me zanima, kriterijumi bi mi bili isti kao i sad, a to je pored  postovanja standarda i zdravlja, obavezan odnos odgajivaca prema uzgoju kojim se bave...sami uslovi u kojima odrastaju legla i zive njihovi psi