Autor Tema: Pas i mačka  (Pročitano 2297 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Pas i mačka
« poslato: 13 Februar, 2013, 16:53:32 »
Nešto u poslednje vreme razmišljam kako bi bilo da imam mačku u dvorištu. Letos sam nešto razmišljao na tu temu pa sam odustao...ali me ova fotka ponovo podsetila na tu ideju

Tomi,Atina,AhKin,Ares i Kića

Nisam baš siguran kako bi Dak reagovao, imam sad tu jednu komšinu koja povremeno prođe kroz dvorište, on je pojuri i to je to. Ajde to je nešto normalno, ona beže pa je on juri, mada mislim da je Dak ne bi povredio. Skoro sam siguran u tako nešto....

Interesuje me kako ste vi vlasnici i pasa i mačaka uspeli da ih sprijateljite ? Da li ste ih doneli kad su bili mali pa su se oni tako navikli od malena jedni na druge ? Da li....ne znam ni ja šta  sm smesko2 Kako je to sve počelo kod vas ?

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Pas i mačka
« Odgovor #1 poslato: 13 Februar, 2013, 17:16:39 »
i ja planiram da nabavim 1-2 mace kad se preselimo u kucu, ali kapiram da ce to morati biti ili one vec naviknute na pse, ili bas male.
jednom nam je usla u vrt maca od cca 3 meseca... mislila sam da je zadrzim ali kad sam dovela wilija da je ponjusi (bila mi je u krilu i pridrzavala sam je rukama) isfrktala se i ugrizla me tako za prst da mi je bio velicine paprike nedelju dana... i pobegla i nije se vratila  :cry:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 13 Februar, 2013, 17:19:05 »
Nemam mačku, ali jedna svakodnevno dolazi kod mene u dvorište... veoma čudna mačka, prgava, bezobrazna, ali šta ću joj  sm smesko1 I Bolt je od prvih dana sa njom, pokušavao je da se igra sa njom, ali ona nije htela.. Mogao bi odlično da se slaže sa nekom mačkom koja voli pse. Sa tom što dolazi nema nikakvih problema, ona je opasnija od njega, a i ne plaši ga se nešto... a sad, što se tiče ostalih mačaka... Najverovatnije bi se i sa njima igrao(pokušavao), ali nećemo isprobavati, mada imam poverenja u njega što se toga tiče.

A ta Sara(gospođa mačka) je grebala više puta Bolta, zareži na njega, a on bi jadan samo da se igra i da je ponjuši ispod repa.. to uvek pokušava, ali mu nikad neće uspeti  :tapsh: A inače isto kao Dak pojuri mačku ako ona trči.. ova ne beži, njena taktika je: Stoj u mestu, zareži, podigni šapu i spremi se za odbranu.  :zid2: Tako da samo obleće oko nje.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 13 Februar, 2013, 17:25:02 »
ja sam bila iznenađena kako su ovo dvoje prihvatili mačku letos na Tari
Rea je naravno jurila ali rekreativno, mačka joj je bila neka vrsta kondicionog trenera. da sam mogla da je povedem kući sigurno mesec dana kasnije zajedno spavale

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 13 Februar, 2013, 17:26:35 »

Eto je ta starica sa Boltom  :tapsh: ne znam ko koga kopira  sm smesko2

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #5 poslato: 13 Februar, 2013, 17:28:09 »
joj Kaca ja imam jednu takvu ludu :) i pribojavam se za njen zivot ove moje dve se super slazu i ne napadaju nista bez komande ali ako mi slucajno onaj bratov pas izadje iz boxa bez nadzora stvarno se plasim sta ce biti nisu mi uopste jasne te macke koje se ne plase pasa

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 13 Februar, 2013, 17:30:40 »
A šta će ti komanda za napad mačke uopšte?  :zb: sm lol1

Ova mačka se valjda ne plaši Bolta zato što ga poznaje... ne znam šta bih rekla, bio je mali kad je došao, pa od prvog dana zna da joj neće ništa. E sad ne verujem koliko bi se ona tako ukopavala u mestu da je pojuri neki komšijski pas.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #7 poslato: 13 Februar, 2013, 17:35:59 »
a ne naravno ni govora o tome da im naredim da napadnu bilo koju zivotinju nego sam hteo da kazem da mi je kada su njih dve u pitanju sve lako u tim situacijama jer ne diraju nista dok im se ne kaze dok je onaj treci ludak posebna prica  ja mislim da se ta macka kao i ova moja uopste ne plase pasa i mislim da ne bi krenule da beze pred njima

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #8 poslato: 14 Februar, 2013, 08:41:48 »
Larin prvi susret sa mackom je bio kada je imala oko 4 meseca. Isli smo u selo i ona je prisla macki da vidi sta je, macka se uplasila i naravno odmah skocila i zabola joj kandze u njusku. Od tada ih mrzi, stalno juri za njima i rezi na njih. Ne pokusavam da to ispravim, jer jednostavno imala je lose iskustvo. Samo mi zao maminog malog macka, kada odemo u selo macak jadni pobegne iza kreveta i ne izlazi dok Lara ne napusti kucu i dvoriste!

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #9 poslato: 14 Februar, 2013, 13:55:59 »
Šime i naši mačori se znaju, ono, oduvijek :D Borna je doslovno odrastao sa Šimom, Frondi je s njim otkad je bio mali, također.

Šime točno zna koje su mačke definitivno naše i njih obožava, no točno zna i koje nisu naše. Prema njima je u čistom psećo-mačjem ''približi-se-i-gotov-si'' odnosu.

Šime i Borna se toliko obožavaju da sam im ja odavno dala nadimak - brother from another mother ;)
Frondi je od prošle godine ljut na njega  :D Šime je poznat kao nepopustljiv što se tiče hrane. Ne prema meni - ja mu mogu komotno šaku u usta stavit - ali prema drugim životinjama je baš nabrušen. Nema šanse da jede zajedno s nekim, da mu se neka životinja približi dok jede.  sm kolutko Uglavnom, Frondi je sav razdragan došao k njemu za vrijeme ručka, a Šime kao tipični Šime, zalajao na njega u kombinaciji s hvatanjem, tako da je sva hrana iz njegovih usta završila na Frondiju  sm cepko Mačak nije bio ozlijeđen, samo veoma šokiran (opustio se tek nakon nekoliko dana).

No one ever wins. We are mortal kings of passing things.