Autor Tema: Zeolit  (Pročitano 9111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Žiška

• Sr. Member

Odg: Zeolit
« Odgovor #15 poslato: 21 Februar, 2014, 13:20:01 »
haha bravo Kris  sm clap 
ja ga koristim, već više od pola godine kad ga i kupih i sipam ovoj dvojici u metalnu činiju preko hrane s plastičnom kašikom haha ukombinovala sam oba sm cepko  Sad stvarno ,ako neko zna odgovor mene bi jako zanimao - dal da onda menjam činije  :th:  :tapsh:

Inače nama se super pokazuje, nikakvih nus pojava sad ništa bitno se ne dešava ovako inače (ne svetle u mraku sm duvandzija ) ali ako vidim da se izmet recimo malko proredi , dam zeolit i vrati se u normalu sve ..

E sad ja sam mnogo čitala vezano za to i više ne znam šta da mislim oko 'vrsti' zeolita :blink:
Mi koristimo onu belu plast.kanticu sa zelenom nalepnicom (kupljen u zdravoj hrani na Kaleniću) a našla sam da ima razlike između onog za ljudsku upotrebu (npr Homozel 60g je 400din) i ovog Zeolink takođe za ljudsku uporebu koji ja koristim (800g je <400gin ) - on je mikroniziran i sterilisan (naravnu tu je i onaj iz poljopr.apoteke ali ja njega ne koristim) .Sad pitam jer čitah na više mesta kako je jedino ovaj Homozel ok jer je on kao dobio svoja svojstva i odstojao je koliko treba godina dok ovi u plastičnim pakovanjima imaju više štete nego koristi (uz to nemaju atest, pominje se tuf i sl) ... da li je i to marketinški trik da bi ljudi samo kupovali taj (koji je i najskuplji) ili ... ?

Iskreno ja sam mislila da je to - to ,a onda me glava zabolela kad sam našla sve i svašta na ovom netu  sm zelenko ali mi nismo prestajali s korišćenjem, pravili pauze da - ali nismo ga zabatalili

Van mreže Marijana Mijatovic

• Sr. Member

« Odgovor #16 poslato: 21 Februar, 2014, 22:58:33 »
Mi ga koristimo nedelju dana, cimerka je kupila pre mesec dana u naletu "zdravog zivota" posle dva dana se vratila cigarama i izlascima tako da je stajao mesec dana u kuhinji dok nisam videla ovde koliko je zdrav tako da ga sada barem neko koristi  :D u vreme kada sam pocela da ga koristim Leri je imao jedno 30ak bubuljica po ledjima valjda je alergijaska reakcija, ovo je vec treci put da mu se to desava, samo smo ga prvi put vodili kod veta jer nisam znala sta je i dao mu je antihistaminske inekcije, posle tri dana sa zeolitom su se sve povukle, ne znam da li je samo od sebe ili je i zeolit imao uticaja, nastavila sam da ga dajem cisto preventivno za podizanje imuniteta jer je veterinar rekao da mu dolazi jako puno staforda sa koznim problemima koji se uglavnom rese sami od sebe do druge godine kada prestaju sa rastom pa im se imunitet stabilizuje  :nod:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 25 Februar, 2014, 18:40:34 »
Koliko vi dajete zeolita i koliko često?

Mi ga koristimo nedelju dana, cimerka je kupila pre mesec dana u naletu "zdravog zivota" posle dva dana se vratila cigarama i izlascima

:rofl:  :rofl:

haha bravo Kris  sm clap 
ja ga koristim, već više od pola godine kad ga i kupih i sipam ovoj dvojici u metalnu činiju preko hrane s plastičnom kašikom haha ukombinovala sam oba sm cepko  Sad stvarno ,ako neko zna odgovor mene bi jako zanimao - dal da onda menjam činije  :th:  :tapsh:

Pa ako ne promešaš klopu, onda ne stigne da dođe u dodir sa metalom  sm smesko1 Ja sam mislila recimo da mu umutim kašičicu zeolita (ili koliko se daje već) u šolju jogurta, pa nek popije direktno iz šolje  sm drink

Sad si i mene zbunila sa ovim raznim vrstama, ovaj koji ja imam je što bi se reklo sa lica mesta, bez neke obrade (sem tog pečenja posle), svakako ću se raspitati zašto baš taj a ne neki kupovni  :th:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 25 Februar, 2014, 18:54:45 »
ja se kanim da ga kupim, al se sve plašim da ću da naletim na neku prevaru (čitaj= na osušeno blato iz lokalne bare)
 :zb:

Van mreže Žiška

• Sr. Member

« Odgovor #19 poslato: 25 Februar, 2014, 21:48:28 »
ja to čitkala o zeolitu bla , bla .. i videh ga jedan dan u Zdr.Hrani na Kaleniću i kao 'ajd ću ga uzmem, ne mož da škodi taman i nama i psima' ..... ajoj kukuu kad ja sedoh da čitam dalje od tih par foruma i par stranica koje pratih, pošteno mi ne bi dobro  :zb:

Nažalost ne znam nikog ko bi mi to mogao objasniti lepo, bilo bi odlično da konačno pročitamO zašto ima razlika (što u boji, sastavu, 'stajanju' , dodacima što u ceni ... ) tako da Kris ,ili ako se nađe još ko god zna - pišite  :fige:
I zanima me da li ja grešim što dajem ovaj koji dajem a ne npr taj što ima da se uzme u poljop.apotekama HELP  :sweating:

Kad sipam ili dam tako u prahu preko hrane ( uglavnom preko mesa jer to znam da nema šanse da primete da je tu - ako stavim preko drugog dela obroka umeju da izmuvaju i zaobiđu :wonder: ) ili uzmem pa u čašici umutim s jogurtom i onda prelijem sve sjedinjeno .. A dajem im po onu kašičicu koju dobismo u tom pakovanju 1x dnevno svaki drugi dan dve nedelje pa pravim pauzu .. Sad možda za njihovu kilažu je to previše ali nije se ništa za ovih pola godine iskomplikovalo .. ili je možda to malo  :zb:

auu  :lipssealed: ne javljam se dok se ne javi neko pojašnjenje, sad se utripovah da sve pogrešno radim  sm hide

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 25 Februar, 2014, 21:56:36 »
Koje je boje taj vaš?

Van mreže Žiška

• Sr. Member

« Odgovor #21 poslato: 25 Februar, 2014, 22:23:54 »
eh našla si mene da pitaš ceo spektar mi pred očima :tapsh: ali da ugrubim sivkasto-bežkast (ni taman ni previše svetao)
http://img27.imageshack.us/img27/5731/zeolit4.jpg (taman ima na netu da ne fotkam... )

Ovo je ambalaža http://www.nutricia.rs/files/zeolit_zeolink.jpg .

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 26 Februar, 2014, 07:12:06 »
ja sam isto krenula da čitam o tome, otkad sam vidjela ovu temu .. rado bih ga tati kupila jer njegov je imunitet poljuljan već neko vrijeme, al bome od silnog izbora ne znam gdje da gledam  :zb:

Van mreže MarkoAja

• Newbie
  • *

« Odgovor #23 poslato: 18 Mart, 2014, 00:35:24 »
Koliko znam zeolit bi trebao da se pije na prazan stomak da bi ocistio sve.. Znaci mozda posle prve setnje kad je zedan ili kad vam odgovara.. Moze da se smuti u keramicku ciniju sa vodom ako ne sme u metalnu posudu..
Inace ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane.. A ima i u jednoj od onih kucica kod pet centra na NBG-u.. Na spratu u poslednjoj kucici u toj ulicici kad se krene prema buvljaku od per shopa..

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 18 Mart, 2014, 10:08:45 »
Mi koristimo u kuci svi zeolit bas dugo, a od skoro ga dajem i dlakavom stvoru. POsle milion procitanih stranica i bolova u glavi koji se koristi a koji ne da vam prenesem zakljucak :D
Taj iz poljoprivrednih apoteka nije namenjen za unutrasnju upotrebu, vec uglavnom za biljke, stoku, dezinfekcije razne i slicno...
Homozel je najskuplji i najizvikaniji...naravno da ima razlika od - do proizvoda, ali ja nisam bila lenja pa sam dala drugaru da baci pogled kroz mikroskop, inace je coveku posao to zezanje oko kamenja, minerala i slicno i eto... dosli smo do jednog lika kod koga je odnos cena/kvalitet najbolji. Porucuje se preko neta, placa se pouzecem. Necu da reklamiram ali kome treba kontakt neka se javi u pp.
Ako ga koristite preventivno dovoljna su 2-3gr dnevno u 2dl vode, takodje, unos tecnosti mora da bude dovoljan, sto znaci preko 2l vode dnevno. Ako imate nekih zdravstvenih problema 2x5gr dnevno u periodu od tri meseca pa pauza :)
Isto vazi i za dlakave :D