Autor Tema: Cime bi trebala biti obogacena ishrana steneta  (Pročitano 17278 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lobo

• Hero Member

Odg: Cime bi trebala biti obogacena ishrana steneta
« Odgovor #45 poslato: 15 Decembar, 2013, 17:00:12 »
mrsko im da kuvaju
ja dam malo granula, vrlo malo
a ono su kuvana pluca, seckanje + kuvanje + priprema obroka za pse = 2 postena sata sm rile

zasto im ne dajes sirovo?

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #46 poslato: 15 Decembar, 2013, 18:52:31 »
Da li sme stencima i maldim psima da se daje povremeno kompleks vitamina B ali u obliku tableta i  vitamin D u obliku kapi npr Vigantol kapi (ove kapi se daju deci 1kap dnevno do starosti od 1 godine)?
Sme naravno  sm prst gore Samo budi obazriv sto se tice doze i kombinovanja vitamina....  Ali ja sam uvek pre za opciju da vit unose preko hrane .... Jer nisu svi vitamini kvalitetni i vecina tablete se ispiski..
 :dede:

Normalno u odredjenim kolicinama i u odredjenim vremensikm periodima. Hrana kao hrana u danasnje vreme ne znamo sta mi jedemo i koliko je to kvalitetno a kamo li kad uzimamo za pse iznutrice i ostale namirnice, iak mi je nekako sigurnije da treba dodati psu po malo i vitamina ako je bebama preporucljivo sto ne bi bilo i psima, jest da sam uvek za prirodnu varijantu ali bolje spreciti nego leciti.

Dodao bih i kokosje jaje kao dobar izvor vitamina, jedno nedeljno sa sve ljuskom ako nece pas ljusku onda ispeci ljusku, smrviti je i davati su mislim da je ravna kafena kasicica na dan dovoljna

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #47 poslato: 15 Decembar, 2013, 21:42:08 »
 sm prst gore sm prst gore
Slazem se...
A za ljusku si se odlicno setio... sve zaboravim sm smesko1 sm prst gore Moze i sveza da se smrvi i izmesa sa hranom... Odlican dodatak za zdrave i jake kosti  sm prst gore I moze i cela ljuska dnevno ili vise ako je pas velike rase.., visak se bez problema izbaci..
 sm cheers
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #48 poslato: 15 Decembar, 2013, 23:01:35 »
sm prst gore sm prst gore
Slazem se...
A za ljusku si se odlicno setio... sve zaboravim sm smesko1 sm prst gore Moze i sveza da se smrvi i izmesa sa hranom... Odlican dodatak za zdrave i jake kosti  sm prst gore I moze i cela ljuska dnevno ili vise ako je pas velike rase.., visak se bez problema izbaci..
 sm cheers
Shtene nema dobro razvijen mehanizam za regulaciju apsorpcije kalcijuma, shto moze dovesti do raznih skeletalnih problema kod mladog psa. Odrastao pas se sa vishkom nosi drugachije ali i kod odraslih pasa postoje problemi vezani za preteran unos. I kod shtenaca i kod odraslih pasa preteran unos kalcijuma remeti apsopciju nekih minerala poput cinka kojeg ionako u prosechnom meniju ima jedva na granici.

Davanje ovakvih saveta bez dovoljno znanja i razumevanja moze naneti shtetu psima.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #49 poslato: 16 Decembar, 2013, 00:00:10 »
Napravio  sam mali previd sto se tice mrvljene pecene ljuske, imao sam na umu kolicinu od 1 kafene kasicice dnevnocu slucaju velike rase kane korso, to sam video kod druga koji je davao svojoj kuji kada je imala 6,7 meseci ali niej svakog dana  bas iz razloga prezasicenja kalcijuma.

Negde sam procitao da ljuska ima odlican odnos kalcijuma i fosfora i zato je dobra.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #50 poslato: 16 Decembar, 2013, 00:06:36 »
Super je ljuska kao prirodan izvor kalcijuma, ali ne moze se napisati "visak se bez problema izbaci.." bez imalo razmishljanja o posledicama po shtene.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #51 poslato: 16 Decembar, 2013, 00:10:16 »
Super je ljuska kao prirodan izvor kalcijuma, ali ne moze se napisati "visak se bez problema izbaci.." bez imalo razmishljanja o posledicama po shtene.

slazem se 

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #52 poslato: 16 Decembar, 2013, 13:58:41 »
mrsko im da kuvaju
ja dam malo granula, vrlo malo
a ono su kuvana pluca, seckanje + kuvanje + priprema obroka za pse = 2 postena sata sm rile

zasto im ne dajes sirovo?

preporuka veterinara i mesara, ali mogla bih sto da ne

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #53 poslato: 16 Decembar, 2013, 14:00:08 »
kupujem paket od 5 kg, mogu prvu turu dati sirovu, ostalo skuvam, jedan kljuc samo da prodje da se ne ukvari, stoji u garazi pa malo podgrejem.. tako radim  sm wink

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #54 poslato: 16 Decembar, 2013, 19:25:04 »
pluca ti i nisu bas nesto sto bi na prvom mestu trebala davati,plus se kuvanjem ubija i to sto ima korisno u njima,probaj sirovo osim ako ti nisu nesto sumnjiva i razvuci kolicinu,tj mesaj sa drugim iznutricama

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #55 poslato: 17 Decembar, 2013, 04:47:06 »
e hvala na savetu ;)
ja obicno ne uzimam samo pluca, nego nije bilo nista drugo u toj mesari gde uvek idem, a bila je frka

Van mreže ur0s

• Newbie
  • *

« Odgovor #56 poslato: 17 Decembar, 2013, 19:30:38 »
moja lili odrasta na svezim govedjim srcima, i jos uvek raste :) naravno tu je uvek pirinac i neko povrce kao dodatak jednom nedeljno kupim 1 kg girica tako da i to je na meniju cesto

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #57 poslato: 18 Decembar, 2013, 08:45:43 »
govedja srca? ok, kupujem
posto izgleda da je podgrevanjem kuvanih pluca doslo do necega sto je navelo Aju da povraca, sad je OK
isto je bilo sa svinjetinom.. prvi put ok, drugi put kad smo malo podgrejali isto povratila...

dajem od danas samo RAW!

sm cheers sm cheers sm cheers

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #58 poslato: 11 April, 2014, 17:57:28 »
Da li je ok tezina za zenku bulica staru 4,5 mes 9,5 kg? Tripujem se da je mala sada.  sm smesko1
Psi su ljubav.

Van mreže vlada hunter

• Newbie
  • *

« Odgovor #59 poslato: 03 Septembar, 2014, 10:50:51 »
EDIT
Pročitajte: Pravila foruma, USLOVI ZA POSTAVLJANJE OGLASA

Mod Seabiscuit