Autor Tema: Cime bi trebala biti obogacena ishrana steneta  (Pročitano 15575 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Protector

• Newbie
  • *

Cime bi trebala biti obogacena ishrana steneta
« poslato: 03 Februar, 2013, 20:34:17 »
Mene interesuje cime bi najvise trebala da bude obogacena  ishrana steneta da bude sto vece i krupnije
Nesto sto ja znam za rast su najbitniji proteini ,za kosti Kalcijum i fosfor .
Zanima me sta ostali misle o ovome ?

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Cime bi trebala biti obogacena ishrana steneta
« Odgovor #1 poslato: 03 Februar, 2013, 21:32:31 »
stene moze da bude ili genetski krupno ili u formi...ili neuhranjeno ili debelo... sama krupnoca dolazi kasnije, kada je skelet cvrst i dobro oformljen i kada krene da se razvija muskulatura.
upravo sam misljenja da je za stene zdravija da nema veliku masu, jer zbog nje pate zglobovi prvenstveno, ali i kicma.
ove stvari koje si nabrojao jesu bitne za razvoj, ali generalno, kao i kod odraslih pasa, potrebna je raznovrsna ishrana i unos svih sastojaka

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 03 Februar, 2013, 21:51:33 »
sta znaci krupnije...da bude bucko  sm zelenko

raznovrsna i bogata ishrana ima uticaj na njegov pravilan razvoj,to ti je bitnije od velicine i mase,cak je i zdravije da bude mrsavije,

ovo sto kaze Ana,kad se pas lepo razvije tamo oko 2 godine,mozes posteno da ga forsiras,nabijas mu misice i masu,preko raznih vezbi i pojacane ishrane,mada i to opet moze da zavisi i od samih gena i metabolizma psa,ono moze da ide u sirinu,ali u visinu mozda ne

ima ovde na forumu pasa koji mnogo jedu (ale) pa im se opet ne poznaje nista   :fige:

a i za sta ce ti krupno stene,mislis da ce na taj nacin kasnije da bude krupan pas

Van mreže Protector

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 04 Februar, 2013, 08:26:47 »
Ma malo da bude bucko stoji mu nekako :D ,ali zaboravih da nevalja zbog anatomije
Ugljeni hidrati idu za gojenje koliko ja znam .
Ma stene mi prve dve nedelje nije bas nesto jelo dobro nisu mu se svidele granule ,pa sam presao na druge i moram da mu pojacam malo ishranu da bi ga vratio u neki standard koji sam ocekivao barem sto se tice visine .

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 04 Februar, 2013, 11:14:37 »
Ne postoji standard za stenad. Moze sada da bude nize zbog sporijeg rasta, a da kasnije poraste i vise od standarda kad mu se rast ubrza. Forsirati stene kroz ishranu da u svakom trenutku bude idealno je potpuno pogresno. Nijedno stene nije idealno, rastu, razvijaju se, neskladni su, smesni. Pusti ga, tako i treba da izgleda.

I ne postoji sto vece i krupnije, postoji samo sto pravilnije. Da li ce da bude veliki, visok i krupan mu je odavno odredjeno, i tu ishranom ne mozes da utices. Da li ce da bude pravilan pas, tu vec mozes. Njemu je genetski odredjena velicina, a kako ce on da je nosi, kako ce da izgleda sa tom visinom i u kakvoj ce formi da bude, to zavisi od ishrane i jos mnogo cega.

Pas kada se lose hrani ne ostane mali, vec postane nepravilan. Kost koja ne dobija dovoljno gradivnog materijala ne izraste u manju ili kracu kost, vec u nekvalitetniju kost(suplju, nestabilnu, krivu).

Veci i manji se postaje od roditelja, a pravilniji i nepravilniji od hrane. Sto je bolja genetika roditelja, to je vise potencijala za iskoristiti dobrom ishranom.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 04 Februar, 2013, 11:34:28 »
Čuo sam za priče da neki vlasnici mini-rasa svojim psima daju dehidrat za odrasle pse (koji su po sastavu "slabiji" od puppy formule) kako bi ostali što manji  :lipssealed:  :(

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 04 Februar, 2013, 21:07:14 »
Ostace, ostace...sto manji deo zivota tih vlasnika.

Van mreže Protector

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 04 Februar, 2013, 21:19:53 »
Čuo sam za priče da neki vlasnici mini-rasa svojim psima daju dehidrat za odrasle pse (koji su po sastavu "slabiji" od puppy formule) kako bi ostali što manji  :lipssealed:  :(
To je istina i to rade mnogi ljudi

Nije velicina svakog psa genetski preodredjena ,i tu moze da se utice barem sto se tice NO koji ako se bolje hrani vrlo lako preraste standard, znam vise pasa koji su prerasli standard NO za 4-5 cm pa su im snimci HD-A ED-A
Manje vise me interesuje krupnoca kad se setim neceg.Sve ostalo sto je napisano slozicu se

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 04 Februar, 2013, 21:27:29 »
visina je genetski predodredjena. onaj koji je prerastao standard prerastao je radi genetike, a ne hrane...da je do hrane, ja bih imala patuljastog a ne srednjeg snaucera jer je prvih godinu dana jeo all life stages formule dehidrata

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 04 Februar, 2013, 21:31:41 »
Ovi što su u standardu izgleda nisu jeli dovoljno dobro  sm smesko1

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 04 Februar, 2013, 21:35:45 »
mislis samo jedan obrok  :fige:

ja se ubi hraneci ovog mog,ode samo pomalo u sirinu,a u visinu ni makac  :D

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 05 Februar, 2013, 11:31:04 »
meni su davno svi odgajivači koje sam upoznala objašnjavali da pas ne raste od hrane.
možeš da ga toviš koliko hoćeš i puniš proteinima, neće porasti više no što mu genetika nalaže (poštujući adekvatan unos bitnih vitamina i minerala)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 05 Februar, 2013, 11:31:54 »
To je istina i to rade mnogi ljudi

Nije velicina svakog psa genetski preodredjena ,i tu moze da se utice barem sto se tice NO koji ako se bolje hrani vrlo lako preraste standard, znam vise pasa koji su prerasli standard NO za 4-5 cm pa su im snimci HD-A ED-A
Manje vise me interesuje krupnoca kad se setim neceg.Sve ostalo sto je napisano slozicu se

pre će biti da je prerastao standard zbog preteranog kalcijuma nego hrane. al ajde

Van mreže Protector

• Newbie
  • *

« Odgovor #13 poslato: 05 Februar, 2013, 21:17:31 »
Uzecu za primer Sarplanince i Kavkaske Ovcare ,zenke koje su 70 tih godina proslog veka isle negde  oko 63-65 u grebenu  ,sad idu oko 85i 70 i nesto kila , predpostavljam da je to od genetike  :th:,vecina Odg Sarca i KO tvrdi da je to do ishrane .
Slozicu se da postoji mogucnost da je prerastao od Kalcijuma

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 05 Februar, 2013, 21:25:40 »
to je od selekcije visokih primeraka za uzgoj, znaci od genetike, a i za to je trebalo vremena. da je do hrane, vec bi 70 ih mogli da imaju visoke kuje, a ne da cekaju do sad da porastu  :D