Autor Tema: Lada traži dom  (Pročitano 4236 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

Lada traži dom
« poslato: 31 Mart, 2012, 17:17:23 »
Lada ima manje od 2 godine. Ima do 10 kilograma. Kada je bila štene, pokupio ju je deda Ladislav, beskućnik od 96 godina koji pored nje ima još 3 psa i mačku. Sa njim je živela do zimus, u raspadnutoj prikolici. Kada je ove zime udario minus, deda Ladislav je morao u dom za stara lica, jer i pored sve pomoći nije mogao da izdrži temperature od -20. Njegovi psi su smešteni u pansion. Lada se nikako nije prilagodila životu u dvorištu, prestala je da jede, pa je tako stigla kod mene u privremen smeštaj već posle nedelju dana. Na početku je bila jako nepoverljiva, ali nikako ujedljiva, već mila i prestrašena (bukvalno se plašila šahtova u kojima se čuje voda). Lada je sada socijalizovana, sterilisana, vakcinisana, draga, mazna. Odlično se slaže sa drugim psima, a živela je i sa mačkom. Ljudima koje ne poznaje ne prilazi, ali kada ih upozna, jako je mazna. Po izgledu i karakteru jako podseća na vipeta, odnosno, u kući je izuzetno mirna veći deo dana, a u šetnji voli da trči, ali to naravno ne možemo da tvrdimo jer ne znamo odakle je došla. Poklanja se isključivo za stan, potpisivanje ugovora o udomljavanju je obavezno.

Kontakt: atrosanguinea@gmail.com
To sit with a dog on a hillside on a glorious afternoon is to be back in Eden, where doing nothing was not boring - it was peace. Milan Kundera

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

Odg: Lada traži dom
« Odgovor #1 poslato: 16 Maj, 2012, 15:53:33 »
Ukoliko neko zeli da se upozna sa Ladom, ona ce u nedelju, 20. maja, biti prisutna na velikoj akciji udomljavanja u Domu omladine, a vise fotografija mozete videti na linku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150585973158050.404135.769493049&type=3&l=9f1797eda1
To sit with a dog on a hillside on a glorious afternoon is to be back in Eden, where doing nothing was not boring - it was peace. Milan Kundera

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 16 Maj, 2012, 16:36:26 »
slike na FB su fenomenalne!
 sm love
nadam se da će Lada uskoro naći dom

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 06 Avgust, 2012, 18:08:17 »

Lada i ring dresura  sm smesko1

igra

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 06 Avgust, 2012, 18:22:12 »
da li se neko javljao za Ladu?
sećam se te priče o dekici i psima još iz novina od zimus....baš mi bilo tužno kada sam pročitala. šta je sa njegovim ostalim psima?

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 06 Avgust, 2012, 18:28:44 »
jedan je kod njega, dva u pansionu, i oni traze dom. mogla bih i njihove slike da postavim, mada slaba vajda, ne ovde, nego uopste. meni udomljavanje izgleda ide samo u inostranstvu, ovde niko nece odraslog psa

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 06 Avgust, 2012, 18:54:31 »
čini mi se da je to posledica opšte besparice, da je ljude strah da neće imati šta da jadu a kamoli psa da hrane. čini mi se da je udomljavanje ranije išlo nekako lakše. ne mnogo, ali je nekako išlo,,,
a šta je sa tim inostranstvom. mi smo se družili sa nekim likom na BK čija mama je udomljavala životinje i dosta njih su uspeli da pošalju, čini mi se, u Austriju

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

« Odgovor #7 poslato: 06 Avgust, 2012, 21:46:16 »
pa da, verovatno. mada kad se oglasi neki rasni (pogotovo mali beli cupavi) otimaju se.

ja ne udomljavam preko udruzenja (ne volim da pripadam  sm afro). sad skoro sam poslala jedno mace u Austriju, preko jedne zene koja ga je oglasavala u nekim njihovim grupama i proverila je udomiteljku, dodala me zena i na fejsu i stalno gledam slike.
evo je jedna slika, sad zivi sa celavom civavom  sm valjko1

a u Francuskoj sam oglasavala preko jedne devojke koja je imala kontakt sa nekim francuskim udruzenjem, pa su Francuzi proveravali udomitelje i davali svoje ugovore, i uvek sam dobijala slike i informacije o psima. sad je to nesto stalo, tj ona ne moze vise da oglasava, ne znam sta se desava.

na fejsu se dosta prica protiv sverca pasa, ali ja do sada nisam imala losa iskustva. i mislim da je tu najveci problem neodgovorno udomljavanje, ja sve svoje zivotinje pripremim za put i imam sve informacije koje me interesuju o udomitelju pre nego sto ih posaljem. sa druge strane, dosta ljudi gleda samo da se resi zivotinje sto pre, pa se ili ne raspitaju sta je potrebno od dokumentacije, ili nemaju pare da je prikupe (titar test). ja to ne mogu, kad sam je vec uzela, ocu da ide negde gde ce da joj bude bolje nego kod mene, pa makar to bilo i na drugom kraju sveta

ima i opcija preko Monike Brukner, ali ona ne daje kontakt sa udomiteljom, vec se preko nje dobijaju informacije. ranije je davala, pa su nasi ljudi smarali te udomitelje da uzmu jos neku zivotinju i trazili im pare

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 06 Avgust, 2012, 22:01:48 »
Ju uplaši me ova čivava  sm redface

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

« Odgovor #9 poslato: 06 Avgust, 2012, 22:04:39 »
ko da su je pekli u rerni  :valj:

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 07 Avgust, 2012, 03:41:51 »
Joj, jeste smešna ali ima tako milu i maznu facu.  sm love

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

« Odgovor #11 poslato: 07 Januar, 2013, 00:33:21 »
evo jos malo Ladinih fotografija

i jedna novogodisnja :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 08 Januar, 2013, 15:35:24 »
šećer