Autor Tema: Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju  (Pročitano 34103 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju
« Odgovor #120 poslato: 28 Maj, 2014, 22:35:32 »
zato sto nekad i za wilija treba da dokazujem da je kulturan da bi nas pustili... zato sto kad odes u kafic ili restoran sa 2 psa, treba ti mnogo veci sto da bi se oboje sklonili ispod  sm zelenko  ... imajuci u vidu narav i alertnost pasmine, u paru se vise podrzavaju pa je manja mogucnost da ce oboje sve vreme biti mirni i neprimetni nego kad je jedan.. jer jedan vuce drugog...koliko god da su obuceni...a ja onda moram da gledam non stop i ne mogu da se opustim... zato sto ljudi koji ne vole pse u okolini losije reaguju na 2 nego na jednog  :rofl:
znajuci ljude koji imaju vise pasa, znam samo za 2 scenarija: 1-imaju uslova da obezbede svu logistiku da im to ne remeti komoditet, kretanje i neke zivotne odluke  2-ne idu nigde osim u psece aktivnosti.

da, zaboravila sam i moj posao u kojem wilija vodim vecinom sa sobom na teren i sastanke, i stvarno mora da je potpuno miran i na mestu sve vreme. naravno da imam i opciju ostavljanja u autu, ali treba da je dovoljno hladno napolju, da nema sunca koje przi u auto i sl, pa na to ne mogu da se oslonim

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #121 poslato: 28 Maj, 2014, 23:00:25 »
Vidiš, jedino to imam od uslova, veliki auto  :rofl:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #122 poslato: 28 Maj, 2014, 23:01:16 »
 :D
a tek bi ti imala problem sa 2 ovcara pod nekim stolom  :fige:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #123 poslato: 28 Maj, 2014, 23:05:17 »
znajuci ljude koji imaju vise pasa, znam samo za 2 scenarija: 1-imaju uslova da obezbede svu logistiku da im to ne remeti komoditet, kretanje i neke zivotne odluke  2-ne idu nigde osim u psece aktivnosti.

pa ne treba biti ni rob psa, ne mora pas uvijek ići sa nama.. ja ne idem po restoranima, a u kafiće bez problema uđemo, ako bi i išao u neki restoran ne vidim razloga zašto bi psa vodio sa sobom ili u kino recimo ili u izlazak.. mislim da se sasvim normalan život može voditi i sa više pasa..
koliko se sjećam bio sam sa Baltom jednom u restoranu u Zg, tj. ja sam bio u restoranu a on je bio ispred vezan za stablo  :tapsh:

bili smo u još jednom, ali na terasi, stol na rubu terase a Balto je ležao pokraj stola ali sa vanjske strane, znaći ne na tom njihovom dijelu od terase, tako i da pas nije smio ući nisu nas mogli potjerati jer je Balto bio na ulici  sm zelenko

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #124 poslato: 28 Maj, 2014, 23:08:13 »
Većina nas smo pseći robovi odavno...Da uzmem još jednog psa verovatno bih postala još veći rob, ionako je ovom jednom sve podređeno.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #125 poslato: 28 Maj, 2014, 23:09:04 »
pa mi nakon svakog izleta zavrsimo u nekom restoranu da isprobamo lokalne delicije  sm smesko2
ne vodim ga ja kad izlazim u grad  sm zelenko , ali kad razmislim, zbog njega sam i prestala da izlazim u grad jer dok obavim svoj posao, dok obavim pseci internet i prosetam ga kako treba, nemam zelju da krocim van kuce  :rofl:

evo...bas ovo sto krisb napisa

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #126 poslato: 28 Maj, 2014, 23:15:33 »
sviđaju mi se ti vaši izleti  sm zelenko
i ja sam prestao izlaziti od kada sam ga uzeo, ali to sam i htio.. sad izlazim na druga mjesta, u šume i planine.. kakav grad, nema do tuluma u skloništu usred šume na 1300 m  :D

kada moram ići nešto obaviti u grad, a znam da ću se kretati po mjestima gdje pas smije ići onda ga povedem i šetnja mu bude uz mene dok obavljam stvari, i to mi nekad bude super jer odjednom rješim i šetnju i neke obaveze..

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #127 poslato: 28 Maj, 2014, 23:22:09 »
pa i ja tako...al kad razmislim... nije da bih imala nesto protiv da odletim avionom na par dana kad me pukne da putujem, umesto sto moram da vozim stotine kilometara, trazim ko ce da primi wilija i da ne vidim pola toga u tom gradu jer me grize savest da ga ostavljam da blene u nekoj sobi jer ja posecujem muzeje ili sta vec

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #128 poslato: 28 Maj, 2014, 23:28:49 »
to se ja nadam rješiti sa kombinacijom ranča i 2 psa.. pa bar neće biti prevelika tlaka onome koga zadužim da ih 2 ako ne i 3 puta dnevno odvede na ranč i pusti da se istrče i izigraju.. a ta osoba će moći lijepo sjesti i odmarati pola sata-sat dok se ovi ludiraju.. a oni neće umrijeti ako 2 dana ne vide ništa drugo osim ranča :)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #129 poslato: 28 Maj, 2014, 23:33:45 »
da, to je i moj plan kad se preselim u kucu sa dvoristem... pa i da ga(ih) niko ne seta, nema veze...bitno je da je neko u kuci radi hrane i dnevnog mazenja  sm redface

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #130 poslato: 29 Maj, 2014, 01:22:17 »
Ja moju ne vodim maltene nigde sa sobom (po gradu ili na putovanja). Sa njom imam potpuno druge aktivnosti i verujem da i nju smara da sedi satima dok ja blejim sa drushtvom. Bila je par puta sa nama u kaficu i super se ponasha, lezi i spava... a to moze i kod kuce :) nema potrebe da je cimam bzvz.

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #131 poslato: 29 Maj, 2014, 07:25:17 »
nije da ćemo odgovoriti Balta od drugog psa, nego ćete još i mene nagovoriti na jednoga  sm valjko1  sm valjko1

što se tiče Mo, ona je srce u kući i koji god je pas došao u posjet, ili ostao na par dana, baš su bili super, s Maksom, našim labradorom, ajme, tog psa je obožavala od prvog trenutka i bila je savršena prema njemu, a viđali su se recimo dva puta mjesečno. strašno ga je voljela i prvo što je napravila kad je došla doma, otišla do njega i puse dijelila i pozivala na igru, pa onda došla svima ostalim ukućanima da se pozdravi .. i s Minjom je super, s njom se može malo više igrati i baš imaju isti grubi način igre, i super se slažu, kad jedna zacvili, same se skuliraju i prekidaju igru i baš su dobre. nema problema s hranom, igračkama ili mjestom gdje leže, nisu posesivne.
i vjerujem da bi Mo isto obožavala društvo drugih dobermana, jer su njoj dobermani najbolji sparing partneri za trkače igre i ja sam apsolutno zaljubljena u pasminu  sm redface, no za to bismo zbilja morale živjeti na ranču ( :fige:  :fige:  :fige:  :fige:) a ne u Zg u rentanim 30 m2 ...

i meni je nekako Mo došla neplanirano i s nimalo odobravanja od strane roditelja, ali sad ju obožavaju, obožavaju kad je doma i stalno mi govore da kaj će meni pas u Zg, pa da se malo odmorim od nje, da nek ostane ona malo kod njih, da bi joj bilo ljepše na selu  :D  ...

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #132 poslato: 29 Maj, 2014, 08:21:25 »
nije da ćemo odgovoriti Balta od drugog psa, nego ćete još i mene nagovoriti na jednoga  sm valjko1  sm valjko1

hehe, neka neka :)
da, ranč bi ti bio idealan za život sa psima.. ovako usput koliko kvadrata ima i da li je ograđeno skroz?

da, to je i moj plan kad se preselim u kucu sa dvoristem... pa i da ga(ih) niko ne seta, nema veze...bitno je da je neko u kuci radi hrane i dnevnog mazenja  sm redface

meni bi ta opcija bila savršena jedino sa 2 psa, jer Balti bi samom tamo bilo dosadno a kad bi imao društvo to je već druga priča

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #133 poslato: 29 Maj, 2014, 08:40:50 »
to su stare jedinice za mjeru, ali ispadne oko 4500 m2
posadili smo svuda živicu, ali je još relativno niska, oko 30 cm, pa nije ograđeno, iako da tamo živim naravno bih stavila žičanu ogradu dok živica ne poraste. s jedne strane cijelom dužinom je potok, a s druge strane potoka je baš gusta šikara, pa to nije ograđeno i tamo od ceste bi trebalo staviti vrata za ulaz ...
kućica ima malo manje od 30m2 plus potkrovlje ... bajka  :D
još bih u svojim snovima kupila ostatak zemlje da totalno zatvorim taj naš "poluotok" da nemamo susjeda i povećamo skoro duplo kvadraturu i koze, ovce ... haha .....  sm smesko1  :itwasntme:   :lipssealed:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #134 poslato: 29 Maj, 2014, 08:51:57 »
uu fina kvadratura i potok još, baš zvuči kao bajka.. ne znam samo što čekaš.. :)

morati ću do jednog poznanika uskoro da vidim stanje kod njega, prijatelj od prijatelja, koji ima isto ranč u blizini moga.. ima dvije kuje dobermana, mužjaka pita i od nedavno malu kuju dogo argentino, uz njih ima kokoše, zečeve, tuke i od nedavno svinje  :D zološki vrt možda ima i još nešto ali sam zaboravio  sm smesko1