Autor Tema: Trikovi  (Pročitano 21538 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Trikovi
« poslato: 15 Decembar, 2012, 21:21:21 »
Poshto nemamo temu za trikove, otvaram novu  sm zelenko ovde mozete postavljati snimke ili opise trikova koje radite sa svojim psima.

S vremana na vreme Kalinu nauchim nekom novom triku kako bih je podsticala da koristi svoje male sive vijuge  sm zelenko. Ovih dana nam je bilo dosadno, a davno nismo nishta novo uchili, pa sam reshila da je nauchim triku "stavi u *" odnosno da joj dajem predmete koja ona treba da ostavi u neki kontejner (kutija itd). Radili smo sa 3 razlichita  kontejnera

Prvi je takozvani "krug" u koji treba da stavi tenisku lopticu. Drugi (sredishnji) je kutija u koju moze da stavlja bilo shta jer je otvor veceg promera, i treca kutija ima prorez velichine teniske loptice.

Trenutno razume koncept stavljanja predmeta u kutiju/krug i ume da razazna komandu u rechenicama "nosi u kutiju" i "stavi u kutiju". Kad smo to uvezbali, krenula sam da joj ubacujem nove zadatke kao shto je da ode do Bojana i uzme od njega predmet koji kasnije odnese u kutiju. Ona odavno zna shta znachi "idi kod Bojana" pa nam taj deo nije bio problem.

Evo i videa kako to izgleda

Kali, neki novi trikovi

i kako to izgleda kad Kali zeza  :rofl:

Kali, zeza

Trenutno vezbamo povezivanje imena kontejnera, odnosno kada su krug i kutija jedno pored drugog da razana da li joj govorim da neshto stavi u krug ili kutiju i ne omashi kada kazem "stavi u krug"  :tapsh:

Nama su ovakvi trikovi super vezbice jer je Kali jako nestrpljiva i brzopleta a ovakvim trikovima vezbamo njenu koncentraciju  :nod:

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: Trikovi
« Odgovor #1 poslato: 15 Decembar, 2012, 21:25:55 »
 :worth:
Ja mislim da će jedan kamen u kutiji rešiti sve probleme  sa ravnotežom  sm zelenko Samo da i njege ne krene da nosa okolo  sm valjko1

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 15 Decembar, 2012, 21:28:12 »
Ma to je baraba mala, mislish da ne radi to namerno  :itwasntme:  uvek prvih nekoliko pokushaja odradi besprekorno a onda pochinje da zeza  :rofl: dosadno joj je kad nema grizenja, trchanja... itd  sm kolutko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 15 Decembar, 2012, 21:35:06 »
super tema  sm clap

iako sam bez tona gledala, umrla sam od smeha na mimiku i pokrete  :rofl: sm love

totalno te kapiram oko brzopletosti, i to je razlog zasto ja wilija nisam naucila maltene nista od trikova  sm redface
jedno vece sam resila da ga naucim da po imenu prepoznaje stvari koje mu bacim, i izgubila strpljenje u roku od 5 minuta, i odustala, jer je izgledali ovako:

pokazem mu predmet (krema), onjusi ga, i kapira da se nesto dogadja. stavim ga da sedne, odlozim kremu metar od njega, pokazem na nju i kazem "donesi kremu", i on naravno skapira sve, dodje do kreme, uzme je uz cvicanje sa negodovanjem sto nije loptica ili nesto "pametnije", i zubima je baci u vis i dodje do mene. ponovili smo to jos par puta i onda je relativno normalno donosio, al kad sam zamislila da treba da ga naucim na jos nekoliko stvari, smorila sam se.
mozda mi ova tema da vetar u ledja da odradim to do kraja.

jedini nazovi trik koji sam ga naucila je okret na jednu i na drugu stranu (da se zavrti oko svoje ose) i to je odmah savladao i bez sizenja jer smo radili na keks koji mu ne dize adrenalin.

kako su izgledali vasi pocetci u ucenju ovoga?

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 15 Decembar, 2012, 21:44:33 »
tema za smirivanje i dobre zivce  sm cepko sm cepko sm cepko

s obzirom koliko je energicna,super je na snimcima  :worth:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 15 Decembar, 2012, 21:49:31 »
Haha  :rofl:! Ana totalno te kapiram, i Kali je u Wilijevom fazonu, al ja imam chelichne zivce za ovakve stvari  sm rile svashta smo uchili, al uglavno ne dokumentujem te stvari  sm redface videcu da nakupim josh nekoliko snimaka trikova. Radili smo i to sa povezivanjem imena za predmete i super je sve dok se ne ukljuchi neka njoj omiljena izgrachka... onda je sve "ta igrachka"  sm cepko

E ovako, pre par veceri mi je palo na pamet da ovo odradimo. Uzela sam kutiju (onu sa prorezom) i tenisku lopticu, jer joj je loptica omiljeni predmet i lako je nauchiti je sa njom. Sednem na pod, stavim kutiju sebi kod nogu bacim lopticu, kazem donesi i pokazujem prstom u rupu na kutiji kako bih je navela da stavi njushku a to mesto. Poshto zna komandu pusti, to sam koristila da u tom trenutku pusti lopticu u rupu. Znachi za pochetak so samo vezbali koncept, bez komande "stavi u kutiju". Radi na keksice jer se oko te nagrade ne uzbudjuje (isto kao Wili). Znachi svaki put kada loptica upadne u rupu ja joj dam keksic. Posle 5-6 ponavljanja, pauza... taman da odrema partiju.

Posle dremke radimo isto to samo shto pokazujem prstom i izgovaram "stavi u kutiju" kako bi pochela da povezuje komandu. Opet samo nekoliko ponavljanja i posle dva uzastopna uspeha pauza. Sutradan smo utvrdjivali gradivo.

Sledeci dan smo pocheli da uvodimo nove predmete i nove kontejnere. Kada jednom skapira koncept nema mnogo problema osim kada joj se ne radi, kao na drugom snimku gde bi se radije igrala sa loptom  :D

Rezime; koristeci stare komade koje razume i gestikulaciju prstima objashnjavam novu radnju. Kada poveze dogadjaj sa nagradom uvodim rech/rechenicu za taj dogadjaj ali josh koristim gestikulaciju. Kada se uverim da je povezala novu komadu sa radnjom, mogu da izbacim gestikulaciju  :)

Dejane, jeste, super je zbog toga se i zezamo ovakvim stvarima inache bi u njenj glavi bilo samo  sm djavolcic sm dog2

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 15 Decembar, 2012, 21:58:34 »
kod njega je najteze postici tu vrstu koncentracije, da shvate da se nesto novo dogadja a da ne tera na svoju vodenicu na koju je naucen. primetila sam da ekstra brzo skapira sve, bas nije potrebno vise od par ponavljanja, ali pre toga mora da se stavi u normalu.
njemu je dodatni "sok" sto ja sa njim po kuci nikada nista nisam radila, niti se igram sa njim, i onda kad sam mu prezentovala onaj "plan", bio je dodatno uzbudjen i nesnadjen i odmah krene u ludiranje u stilu "jeeeeee, raspasoj  sm jeah "

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 15 Decembar, 2012, 22:11:52 »
 :rofl: mogu da zamislim  sm zelenko mi od prvog dana radimo u kuci (bila je mala nije ni mogla napolje) pa nemamo problem, ali shto je starija to je ludja i tvrdoglavija. Do petog meseca je bila mali robot, sve skapira kroz 2-3 ponavljanja max i bez greshke i uzbudjenja radi.. e onda je doshao pubertet i Kali je postala  sm djavolcic

Ali veruj mi, ako ona moze da iskulira, moze i Wili samo ti treba strpljenja za njegovo negodovanje  sm rile

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 15 Decembar, 2012, 22:13:10 »
ma moze sigurno, al treba i ja da mogu  :tapsh:

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #9 poslato: 16 Decembar, 2012, 10:23:52 »
Ja nikada nisam forsirala  trikove. Bitno mi je da zna naredbe ''dođi,tamo,fuj''. Ostalo - kako dođe.

Sve smo učili kroz igru i uz hranu, jer je Šime prodana duša kad vidi nešto za što ocijeni za je jestivo  sm zelenko a s obzirom na njegov karakter, takav način rada kroz igru je zapravo bio jedini učinkovit.

Zna dosta trikova, ali ne bih se usudila reći da će uvijek napraviti određeni trik. Kad smo sami, dubiti će na glavi, samo da dobije kreker, a kad smo sa društvom, onda sve to ''zaboravi'' i zna samo sjedi,lezi i dođi. Ah,ti tinejdžeri  sm zelenko

Digital,Kali  :worth: ja sam nešto slično pokušala prošle godine, sva puna entuzijazma i hepi, da bi me ovo čudovište samo blijedo pogledalo u stilu ''jesi ti luda?''  sm kolutko

Kad smo već kod trikova, trebala bih savjet u vezi trika ''daj šapu''. Naime, Šime ima traume od diranja šapa, jer kad je bio mali, djeca su mu zgazila šapice nekoliko puta (u igri,slučajno). Jedva ga smirim kada treba čistiti šape i noge, a kada pokušam uzeti šapu, s priličnim neogodovanjem je izvlači i bježi.
Ja mu ne želim stvarati ikakve probleme, tako da pokušavam dirati mu šape što manje, ali što se može učiniti po tom pitanju?
Da pustim, ovako kako je, ili? Trik ''daj šapu'' mi uopće ne predstavlja nešto jako bitno, ne znači mi toliko da bih ga time gnjavila, ali što se može učiniti da se taj njegov strah od diranja šapica ublaži? Btw nadam se da nisam fulala temu.  sm zelenko
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 16 Decembar, 2012, 11:17:50 »
za 6 meseci Digi i Bojan(a) izlaze iz kuće i kažu "Kali, pospremi"
vrate se, a sve stvari složene i stavljene u ormar, fioke. sudovi oprani,a večera čeka na stolu
 sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1
sad mi je jasno što ste uzeli psa: da radi umesto vas
 :whip: sm smesko2

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 16 Decembar, 2012, 16:52:00 »
Uh, taj problem sa shapicama, nemam pojma  :zb: mozda da postavish to pitanje na temi vezanoj za strahove (nadam se da ce ti se Ana Zara javiti) ja sam Kali tek skoro "nauchila" daj shapu jer i se svi hvataju za to kad vide psa i bilo mi je fenomenalno kako bledo gleda ljude koji joj traze da da shapu  sm valjko1

Cubi.... ne ne ne... nismo mi zbog toga uzeli psa  sm zviz  ali se secam da nam je bio cilj da je nauchimo da donosi sok iz frizidera  :rofl: ali neshto sumnjam da bi zatvarala frizider  sm kolutko

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 17 Decembar, 2012, 19:38:07 »
Juche smo vezbali neke nove trikove pa evo jednog od njih.

Na stolici je loptica, i ona je vidi, to je predmet koji ona obozava i samim tim predstavlja ometajuci faktor. U drugoj sobi je "krug" rolna lepljive trake koja nam je kontejner za lopticu. Kali stoji izmedju 2 predmeta i cilj je da ode po krug, stavi krug na krevet, nakon toga ode po lopticu i stavi lopticu u taj kontejner.

Pre ove vezbe je nauchila shta je "krug" i koncept "stavi na"... nekako je odmah znala shta je krevet  :zb: verovatno povezala sa nechim shto smo ranije pominjali, u svakom sluchaju kada sam prvi put izgovorila "stavi na krevet" znala je gde treba da ostavi krug.

Kali, neki novi trikovi 2

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #13 poslato: 17 Decembar, 2012, 19:41:02 »
I'm speechless  sm zelenko :worth: :worth:
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 17 Decembar, 2012, 19:46:05 »
Eto ti ideje da se zanimash sa Shimetom  sm zelenko

Krenula sam da joj pravim predmete koje moze da ubacuje u kalupe samo pod odredjenim uglom. Za sada kocka koja upada u odgovarajuci prorez i skapirala je da mora da je ubaci pod odredjenim uglom. Videcu da joj uzmem i ovu igrachku, mada mislim da ce ovo ipak biti pretezak zadatak za nju.