Anketa

Dakle, koji je bio glavni razlog zbog kojeg psa hranite prirodnim načinom ishrane

Htjeo/la sam rješiti neki zdravstveni problem svog psa
4 (9.1%)
Želim hraniti psa namirnicama koje ja kontroliram
12 (27.3%)
Mislim da je bolje za psa i njegovo zdravlje
23 (52.3%)
Zbog financijskog aspekta
4 (9.1%)
Htjeo/la sam psa udebljati ili da pas smršavi
1 (2.3%)

Ukupno glasova: 30

Autor Tema: Zbog čega ste prešli na prirodnu prehranu psa  (Pročitano 5366 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Zbog čega ste prešli na prirodnu prehranu psa
« Odgovor #15 poslato: 01 Decembar, 2012, 15:57:54 »
moji od pilećih leđa toliko kontaminiraju stan pa izbegavam često da dajem
a kosti...hm, počela sam skoro u svakom obroku jer ako toga nema bude im retka stolica. posebno Ariju. a sad, mislim da je svaki dan previše
 :zb:

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #16 poslato: 04 Decembar, 2012, 20:41:24 »
Mislim da je bolje za psa i njegovo zdravlje  sm zelenko
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 05 Januar, 2013, 14:53:38 »
Mislim da je bolje za psa i njegovo zdravlje (sve što je prirodno je bolje, to mislim i kada je u pitanju ljudska ishrana), a i da bih koliko-toliko kontrolisala šta će jesti (kažem koliko-toliko, jer ni sami nismo svesni šta sve unosimo u organizam, svakodnevno konzumirajući hranu prepunu aditiva i konzervansa).

Samo da napomenem, mi još uvek nismo u potpunosti prešli na ovaj režim, ali težimo ka tome i sigurno hoćemo.

Stvar je u tome da više nas brine o ishrani psa, pa ne možemo baš da se usaglasimo. Još uvek su prisutne granule (mada sve manje, a i planiramo da Pedigree zamenimo Hill's-om), uglavnom ujutru, tu je povremeno i pseći gulaš i odskora, na moju žalost pseća salama od Matijevića  :mad: ... Pročitala sam na forumu da je to obično smeće od hrane i znam sigurno da ćemo je izbaciti čim budemo mogli... Zarad mira u kući, spremna sam da ćutim neko vreme. Uostalom, neće mu ništa biti od par salama... Ovde čitam da su neki od Vas godinama hranili pse dehidratima i prerađevinama za pse, nadam se da par meseci nezdrave ishrane neće ostaviti neke teške posledice...
Nosim psa sa sobom.

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 05 Januar, 2013, 14:58:23 »
Bez brige!  sm wink Moj gremlin je punih 10 god. živeo da industrijskoj hrani.
(prosečni životni vek im je 8 god)
Zadnjih godinu dana je na "maminoj" kuhinji.  sm love
Ostarilo se, mora sad da se čuva maximalno.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 05 Januar, 2013, 15:34:42 »
Što pre menjajte Pedigree!!! To je najobičnije smće...mada ja ne volim ni Hills. Em je pun žitarica em mislim da rokaju boje kao nenormalni. Kada god su mi psi jeli Hills stolica im je odmah bivala ili čudno žuta ili čudno crvenkasta

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 05 Januar, 2013, 15:36:19 »
Moj predhodni pas je jeo sve i svashta, od prirodne preko Matijevic salama do dehidrata.... uspavan u 15. godini. Ali josh tada kada su se prvi put pojavile Matijevic salame, on sam nije bio preterano odushevljen. Posle 2-3 salame pocheo je odbija da ih jede, pametan pas   sm love

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 05 Januar, 2013, 16:05:45 »
Ako je suditi po salami, ovaj moj i nije baš prepametan... Oduševljen je... Ali polako, izbacićemo već...
Činjenica je da nema pravila, svaki pas je poseban - neki doživi starost na granulama i ostalom smeću, neki nije te sreće čak i pored najzdravije hrane, sa savršenim odnosom sastojaka...
Svašta oni podnose, nisu uzalud zveri  :hell:

Što se tiče Hill's-a, preporučio mi ga je gospodin iz pet shopa uz rečenicu da su njegova preporuka Hill's i RC, Hill's u blagoj prednosti jer u radnju više ne stiže original RC, već neki za rusko tržište i sl.
Nemam pojma, uzeću malu količinu da probam... uglavnom Pedigree ćemo uskoro potrošiti i nećemo više uzimati  :shake: ...

Nosim psa sa sobom.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 05 Januar, 2013, 16:22:53 »
Na prirodnu hranu sam prešao kada je Lola dobila alergisku reakciju na granule. Pošto je bila užasno izbirljiva, na kraju sam joj davao RC Mini Exigent (ultra začinjena hrana) i upravo joj je zbog nekog od tih začina u jednom trenutku koža bila sva u crvenim pečatima. Onda sam granule batalio i počeo da joj spremam hranu. Pre svega, crvenilo se povuklo (mada sam od veterinara dobio i neku antialergijsku kremu koju sam joj mazao), i što me je dodatno obradovalo, nema više mrcvarenja sa hranom. Spremljena hrana joj je daleko ukusnija od granula i NIKADA se nije desilo da nju odbija da jede (što je često bio slučaj sa granulama).  sm prst gore
Lagano sam počeo i Apu-u da uvodim jedan "prirodan obrok" (jutarnji), pa će i on vremenom preći na ovaj način ishrane.