Autor Tema: Koliko cesto kupate svog psa/pse?  (Pročitano 19537 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

Koliko cesto kupate svog psa/pse?
« poslato: 20 Novembar, 2012, 19:52:16 »
Ima mnogo razlicitih misljenja oko kupanja pasa. Neki kazu da ne valja cesto, sto je i meni logicno. Ipak je pas nastao od divlje zivotinje. A neki kazu da treba cesce, pa preporucuju neke sampone(ne mislim na veterinare), pa da farbas psa ako nema dobru boju(oni koji se takmice)...  :th: Inace, mog prethodnog psa, Arona, sam kupao jednom u 6 meseci, sem u situacijama kada bi se uvaljao u nesto, sto i nije bilo tako cesto. Ipak je on bio ponosna muska pudla  :D A kada sam ga kupao, onda je bio u  sm afro   fazonu hehehehhe.
Lea sam kupao samo jednom od kada sam ga dobio. To je bilo pre 3 meseca. I dalje mirise  :nod: sve dok mu ne prorade zlezde ili zlezda...  On je u fazonu...blato...bljak, zaobidje, ili predje onako na vrhovima prstiju :D A Aron tek sta je radio...  sm cepko on je imao fazon da kada vidi blato, predje na drugu stranu ulice, pogleda ka blatu i kine, ali nekako cudno, kao da kaze "Fuj!"  :rofl:

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Koliko cesto kupate svog psa/pse?
« Odgovor #1 poslato: 20 Novembar, 2012, 19:54:47 »
maksimalno 2 puta godišnje
 sm redface

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 20 Novembar, 2012, 20:05:42 »
Felipe, shto imash fine i kulturne pse  sm cepko

Mi sko Kali okupali chim su nam je doneli... uzasno je smrdela  :muka: i bila je prepuna buva. E sad, ona ima neshto osetljiviju kozu i u prvih godinu i po dana je cheshce kupana dermatoloshkim shamponom ... te alergija na travu te alergija na ovo te perut, te zlezda  :muka: ....  sm kolutko

U poslednjih 6meseci-godinu dana nema problema, dal su ono bili "pubertetski problemi" ili shta, al alegrije ove godine nije imala  :dens: dlaka joj je kao ogledalce (osim kad se linja) i mislim da smo je okupali shamponom samo letos kad smo se vratili s odmora i doveli je kuci.

Tushiranje stomaka, chistom vodom, posle trchanja po blatu je rutina i sama uskache u kadu  sm zelenko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 20 Novembar, 2012, 20:16:57 »
danas zaista ima veoma kvalitetnih blagih sampona na prirodnoj bazi, tako da nije nikakav problem kupati psa cesto ako za to ima potrebe, ali kad kazem kvalitetan sampon, mislim na zaista skupe sampone koji se ne prodaju po pet shopovima, pa kome se isplati-neka izvoli  :D

mi se samponom kupamo par puta godisnje, inace higijenu odrzavamo kupanjem u moru i cistoj reci

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 20 Novembar, 2012, 20:29:23 »
Šta bih ja dala da moj pas zaobiđe blato/baru  :lipssealed:
Mi se šamponom kupamo 1-2 puta godišnje  sm redface

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:17:39 »
Mi se nikad nismo kupali samponom,nije bilo potrebe,voda pere sve  sm to  Tusiranje jednom mesecno,po potrebi i cesce  sm smesko1

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:18:10 »
samponom dva puta u prolece i jesen  :D

izmedju neki put,kad negde idemo,malo se properemo samo vodom,a njegovo brckanje po rekama i jezerima ne racunam sm zelenko

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:23:31 »
Lolu kupamo jednom u 7-10 dana jer ima dugu dlaku koja je kao magnet za prašinu. Već nakon 5-6 dana ostaje mi crno po rukama kada je mazim kao da sam rukama kopao zemlju, i to je glavni razlog ovako učestalog kupanja. Iz tog razloga koristim šampone koje je AA pomenula (trenutno uzimam Chris Christensen Day To Day Shampoo i nabavljam ga poprilično povoljnije od cene po kojoj se može naći kod nas)

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #8 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:32:00 »
Leo sam uskace i u kadu i u reku i gde god ima vode, ali kada vidi sampon, bezanija  :D Jedva sam ga okupao prvi put. Posle sam probao jos dva puta... pobegao je kao djavo od krsta :D

@LekasHill
A sto ne koristite neku od onih rukavica od fibera?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:56:27 »
lekas, imas li ideju koji su rokovi trajanja tih sampona? imam 5l, kupila sam na nekoj izlozbi pre 2 godine, i normalno da ce mi trajati jos 100 godina a izlizala mi se etiketa sa datumom

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 20 Novembar, 2012, 22:32:53 »
Ja sam ove godine okupala Bolta šamponom nekoliko puta, i mislim da mu je to bilo sasvim dovoljno. Nekad i četka može da posluži da ukloni nekakvu prljavštinu, Bolt je čudan neki pas... Ne voli nešto kad ga ja kupam, ali će zato bez problema gaziti po potoku, blatu...
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 21 Novembar, 2012, 00:01:36 »
Uglavnom po potrebi. Ali ne više od 3 - 4 puta godišnje.... Sa šamponom.
Mi imamo rutinu da svaki put posle šetnje ispred vrata stana brišemo šape, a ako su blatnjavi, onda u kadu na tuširanje vodom (uglavnom samo stomak)....
Noa posebno voli da se namiriše, pa mi krade veš iz lavora i briše se, pa i ona miriše na omekšivač  sm cepko
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 21 Novembar, 2012, 03:06:23 »
Leti dodjemo i do cifre jednom nedeljno.
Zimi po potrebi.
Ludim shto nemam fen za pse ali ima da ga dobavim kad tad!  sm plavac
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 21 Novembar, 2012, 08:25:03 »
@LekasHill
A sto ne koristite neku od onih rukavica od fibera?
Da budem iskren, nismo ni probali. Osim prljanja problem je i ćebanje i mršenje dlake, a to se sprečava redovnim kupanjem ili raznim preparatima (koji samo privlače još više prašine).
lekas, imas li ideju koji su rokovi trajanja tih sampona? imam 5l, kupila sam na nekoj izlozbi pre 2 godine, i normalno da ce mi trajati jos 100 godina a izlizala mi se etiketa sa datumom
Pogledaću na flašici popodne kada budem došao kući, ali mislim da imaju dugačak rok trajanja.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #14 poslato: 22 Novembar, 2012, 14:57:55 »
Kod nas ''pravo'' kupanje znači dva puta godišnje  sm smesko1 Najprije iz razloga što on ima nekakav abnormalan strah od kade, a zatim jer je vani, i nema smisla okupati ga kada će on onako sav mirišljav i čist odmah izjuriti i zagacati u opojan miris blata i mokrog lišća, prasac mali  sm smesko1
Ali održavanje higijene je tu. Kada to kažem, mislim na polijevanje mlakom vodom i brisanje te dobro,dobro četkanje.
Toga najviše ima ljeti, pa mu to dođe i kao osvježavanje. Zimi to ne radimo. Održava se u dvorištu.  sm wink
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.