Autor Tema: "Splendore" BARF model hrane za pse iz Niša  (Pročitano 57370 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

Odg: "Splendore" BARF model hrane za pse iz Niša
« Odgovor #315 poslato: 05 Januar, 2017, 12:12:32 »
Ok, samo sam htela da napisem sta sam dobila, ne mislim da meso nije sveze, ali eto, izgleda da se nesto provuklo  sm kuhaca Setila sam se sta sam uradila sa trecim pakovanjem, posto moj pas nije hteo da jede, dala sam (skuvano srce, jer mi je to belo - sivo bilo sumnjivo, pa sam skuvala) sestrinom psu, on je pojeo, ali je sutradan povracao. meni je zamrzivac ultra jak, jos sam ga ja podesila na najjace, kad izvadim paket ni ne znam sta sam izvadila, zaledjeno do maksimuma

Berna, samo ga izvadim uvece i do sutra u podne ili malo posle je odledjeno, ne silim ga, ne stavljam ga u vodu ili slicno

Problem je samo nastao sto ona od tada povraca non stop, sta god da joj dam, dakle, pocelo je od srca, pa se nastavilo i na dzigu, lososa, belo meso... Trenutno je vodim na injekcije, ali povraca i dalje  sm placko a ja nisam veterinaru rekla da je jela BARF, a mozda bi trebalo da bi uradio jos neke analize  sm zid

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #316 poslato: 05 Januar, 2017, 13:21:53 »
Jesi ti spominjala da je pas povracao i ranije dok nije jeo barf?

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #317 poslato: 05 Januar, 2017, 13:23:21 »
Gde stoji meso? Moje stavim u hodniku prizemlja koje se ne greje, u zimskim uslovima treba oko 20ak sati da se odmrzne pa cesto ga isecem i stavim pored sporeta(celu porciju) da ze malo nagreje. Stajalo je leti i po 2 dana malo krene da menja miris ali oba psa nisu imala problem, sve smazu.

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #318 poslato: 05 Januar, 2017, 13:30:17 »
Karim, ona je prvi put povracala par dana nakon sto je dosla kod mene, ali je pre toga jela kuvano meso, rekla sam mu, naravno. On je prvo pomislio da je gastritis, ali povracanje se intenziviralo u ove dve nedelje, iako joj dajem lek za gastritis. Juce nije povracala, ali danas opet jeste, pa cu mu reci kad odemo na injekcije

MilanM, na hladnom stoji, u nezagrejanoj prostoriji

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #319 poslato: 05 Januar, 2017, 13:32:41 »
Od uvece do sledeceg dana u podne je prevelik vremenski period, mada svakako ne bi trebalo meso da se pokvari. Ne znam koja ti je temperatura u kuci, ja meso izvadim oko podneva i uvece u 7 je vec sasvim odledjeno.

Da li je ona povracala i ranije, sa kuvanim mesom?

Van mreže Karim

• Sr. Member

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #321 poslato: 05 Januar, 2017, 13:36:40 »
Berna, kada ga izvadim uvece tek je sutradan odledjeno, ne mogu ranije da joj dam, a ne verujem da bi se pokvarilo jer stoji u hladnom

Da, da, ona je povracala vec od dzigerice ranije, svaki put posle nje, ali sada posle svega povraca ako joj ne dam lek, stvarno ne znam vise sta da mislim

Da se razumemo, ja sam murbijevom hranom bila potpuno zadovoljna, jedino mi je zao sto odmah nisam slikala meso i pitala ga zasto je jedan deo druge boje i mirisa, sad prosto kopam po glavi kad je to krenulo da bude ucestalije jer me uzasno nervira sto ne prestaje

Hvala vam svima na odgovorima

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #322 poslato: 05 Januar, 2017, 13:41:22 »
Karim, da, tako

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #323 poslato: 05 Januar, 2017, 13:51:07 »
Sa slike koju je Karim okacila, to je sasvim normalna boja, vidjala sam to i to nije problem. Miris koji opisujes je problem, ako se stvarno oseca na "kiselkasto" i "pokvareno".

No, mozda nije problem u tom srcu, nego sto ti pas ima generalno osetljiv digestivni trakt. Dzigerica i iznutrice u vecim kolicinama mogu da dovedu do proliva jer su previse bogate, ali povracanje koje toliko dugo traje je sasvim druga prica. Ono sto primecujem je da se previse "sara" sa ishranom, i moj savet je da odaberes nacin ishrane koji odgovara tvom psu, a ne da cesto menjas iz kuvanog u sirovo i generalno, da izbegavas promene.

Novi nacin ishrane uvek uvodi postepeno, dodajuci manje kolicine. Raspodeli dnevnu kolicinu na vise manjih obroka. Dok se problem povracanja ne resi, svakako na dijetu (to je uglavnom nemasna piletina i pirinac ili neke gastro granule).

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #324 poslato: 05 Januar, 2017, 13:52:21 »
Iva, to je normalna boja unutrasnjosti srca, kad je rec o boji pretpostavio sam o cemu se radi, ono sto mene iznenadjuje je miris. Mnogi odavde ponekad ostave meso nakon odmrzavanja u frizideru + jos jedan dan, znaci stoji 2 dana odmrznuto, i miris bude savrsen.

Zaista smo jako striktni prilikom nabavke mesa i ne desava se da bude bajato, a svaki komadic prodje kroz moje ruke. Zaista me iznenadjuje vas slucaj.
Kad je gastritis u pitanju, nemojte tek tako davati lekove za gastritis ako niste ustanovili da je sigurno on u pitanju. Vrlo verovatno je da moze biti stomacni virus.

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #325 poslato: 05 Januar, 2017, 14:02:34 »
Milose, nisam joj ja propisala lekove za gastritis, vec veterinar, na osnovu simptoma. Nema dijareju, samo povraca. Verujem ti da vodis racuna o svemu, ovo o cemu ja pisem je samo zato sto sam dala i mom i tudjem psu, pa su povracali, nista drugo

Berna, znam, u pravu si, to kuvano je uletelo zato sto mi je bilo sumnjivo, a dzigericu kuvam jer je kupujem u hipermarketu, ostalo je sirovo

U svakom slucaju, hvala svima na odgovorima, videcu kako ce na dalje biti  sm hide

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #326 poslato: 05 Januar, 2017, 14:13:05 »
E, pa, ako je tako, onda je to prirodna pojava. Ne mogu da kazem da mi je bas svako srce tako izgledalo, nekada je boja te unutrasnjosti vise nekad manje izrazena, ali definitivno ne znaci da meso nije sveze, cak naprotiv, ovo meso sa slike je bas bas sveze.
Sto se tice mirisa, e, miris se sigurno malo promenio nakon stajanja od veceri do podneva, ali kod bajatog srca miris je, paa...ne znam kako da objsnim, osim slikovito  :muka:

Tvoja kuca, (kako joj je ime?) ima ocigledno osetljiv zeludac i moras bas postepeno da joj uvodis hranu, s tim da prvo krenes sa jednom vrstom mesa, pa nedelju-dve dajes samo to, pa kad se uveris da ne povraca onda uvedes maalo neku drugu vrstu mesa i tako pratis sta se dogadja. Osetljivi psi znaju da reaguju i prolivom i povracanjem kada prvi put dobiju cak i biftek srednje pecen  sm zelenko

Ne znam kako ce vet da reaguje kad kazes da psa hranis barfom, oni se obicno cudom cude i umeju da zaplase vlasnike da bas zato sto im to daju (a to ne smeju nikako zato sto pas moze da se razboli, oboli, zaboli), eto, njihov pas sada povraca.. A kada jedu granule i pas povraca, onda mu sigurno bas ta vrsta ne prija, ali da se probaju neke druge, pa nakon 50 razlicitih vrsta granula, zavrse na onima na kojima najmanje povracaju  sm zid

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #327 poslato: 05 Januar, 2017, 14:18:21 »
Prvi put kad sam Aresu dao BARF imao je proliv, ujutru je dobijao granule jer je kod vlasnika kuje bio na granulama, uece dobije barf u kome sam ubacio sveze jaje i jogurt. 2 dana je imao proliv nakon toga sam mu jedno vreme kuvao, postepeno smanjivao vreme mesa u vodi i na kraju presao na skroz sirovu. Od tada evo jos malo pa 3 pune godine nemam problema.

Ako pas ima osetljiv zeludac onda bolje da jede kuvano pa probati postepeno prelaz na sveze ako ne odovara sveze onda do kraja zivota kuvano.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #328 poslato: 05 Januar, 2017, 14:30:44 »
Mozete potraziti misljenje jos nekog veterinara. Odradite analizu stolice za pocetak. Lekovi za gastritis samo ako je veterinar stoprocentno siguran da je gastritis.

Obavestavajte nas sta se desava i brz oporavak  sm prst gore

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #329 poslato: 05 Januar, 2017, 14:35:03 »
Pa povracala je i od kuvane dzigerice.

Nema to veze, kuvano, sirovo, zavisi na sta je pas navikao. Npr moj pas je 6 godina jeo granule, pa sam ga prebacila na sirovo. Nije imao prolive i povracanje, ali je imao redju stolicu 10x dnevno, dok mu probavni trakt nije navikao na novu vrstu ishrane. Pre 2 godine, kad sam silom prilika morala da mu dam iste one granule koje je jeo pre promene na sirovo, imao je ozbiljan proliv.

Sirovo je cak i svarljivije jer u mesu ima enzima koji se unistavaju kuvanjem.

Ako je pas osetljiv, bice osetljiv na svaku promenu, Ivin pas jede i sirovo i kuvano, povraca danima, pitanje je da li je ishrana korigovana s obzirom na njeno stanje (ja npr korigujem ishranu svaki put kad moj pas ima stomacne probleme, dok mu se stanje ne vrati u normalu). Ako pas povraca bez tabletice svaki put, treba se zapitati gde je zapravo problem. Da li je do ishrane (vrlo verovatno) ili nesto nevezano za ishranu (nije iskljuceno). Karim je dala jako dobar savet, a to je da se krene sa jednom vrstom mesa/proteina i da se ne sara mnogo. Takodje, analiza stolice sto Murbi predlaze (mada bi onda vise imala proliv) i ja bih uradila krvnu sliku i biohemiju da se vidi stanje bubrega/jetre i da nije neka infekcija u pitanju.