Anketa

Biste li kupili/udomili odraslog psa?

Možda
9 (29%)
Da
15 (48.4%)
Ne
7 (22.6%)

Ukupno glasova: 31

Autor Tema: Uzeti odraslog psa?  (Pročitano 8299 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
Uzeti odraslog psa?
« poslato: 18 Novembar, 2012, 12:52:05 »
Biste li kupili/udomili odraslog psa? Kakva su vaša iskustva sa odraslim psima?

Naši troje su zapravo još bebači, Šime 3g, Zeno i Nea još nemaju ni godinu dana. No uz njih brinemo o susjedovom 13-godišnjem lajavcu. Divan je i sigurno bih ga uzela da imam uvjete za više od 3 psa. :)

Inače preferiram štence, no uzela bih i odraslog ako to znači da ću mu spasiti život. Naravno, udomljavanje, kupnja ne dolazi u obzir.

vi?  sm zelenko
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže KALA81

• Hero Member

Odg: Uzeti odraslog psa?
« Odgovor #1 poslato: 18 Novembar, 2012, 12:55:36 »
Apsolutno DA! Udomljavanje svakako a možda i kupovina ako imam mogućnosti i smatram da je prethodni vlasnik totalni idiot.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #2 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:01:01 »
Apsolutno DA! Udomljavanje svakako a možda i kupovina ako imam mogućnosti i smatram da je prethodni vlasnik totalni idiot.

sm prst gore sm prst gore
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #3 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:27:27 »
ja sam za jer sam jednom uzeo odraslu zenku nemackog ostrodlakog pticara zvala se Luna i super smo se slagali sve je do coveka starost psa nije vazna po tom pitanju

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #4 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:39:31 »
Nisam za to, ali nikad ne reci nikad  :D

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 19 Novembar, 2012, 14:55:25 »
Ja glasah ne  sm redface Gala smo uzeli sa 9 meseci, u svoj toj pomami nismo ni razmišljali  da može biti nekih problema. Imali smo čak i izbor da sačekamo i uzmemo štene, ali smo pomislil da bi mojim roditeljima (kojima je pas bio namenjen) bilo lakše što je malo ''veći''.
Problemi su krenuli čim smo stigli kući. Prvo nas nije ni konstatovao do te mere da smo mislili da je gluv. Bio je do te mere isprepadan da kada krene neko da ga pomazi on sklanja glavu i trepće  :cry: Tu je bila preterana nepoverljivost, agresija, posebno prema psima i svašta još nešto...Tako da, nikad više  sm prst no no
Verovatno ne bih razmišljala na ovaj način da on nije bio takav ali posle ovoga...Samo štene i to što mlađe.

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #6 poslato: 19 Novembar, 2012, 15:21:13 »
Ja sam imala isti problem sa mojom Virginiom koja je dosla kad je imala 10 mes. Tek posle prvog legla se smirila. Inace je bila bas katastrofa. Stalno je tukla ostale pse, bukvalno cim je usla u dvoriste. Jedino sto ona je prema nama ukucanima bila super ali od nepoznatih je bezala. Sad vise nije tako ali opet nije pas koji puca od samopouzdanja.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #7 poslato: 19 Novembar, 2012, 16:08:50 »
opet mislim da ne mora starost imati prevelike veze sa svim tim ti psi jednostavno nisu mozda imali zdrav zivot kod prethodnih vlasnika sto se isto moze desiti i ako se uzme iz okruzenja u kojem se nije prema njemu postupalo kako treba ja sam jassy recimo uzeo previse rano sa 25 dana jer je prethodni vlasnik hteo da je baci zbog toga sto je bila najsitnija u leglu

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 04 Decembar, 2012, 21:44:03 »
na stranu udomljavanje i da budes dobra dusa da to ucinis,ali i sa stenetom ima dosta obaveza i problema da bude normalan i poslusan i opet moze svasta da se desi

kod vec odraslog i nepoznatog psa bez obzira koliko on bio dobar nikad ne znas sta je sve preziveo i kakve mozda traume nosi pri odrastanju

dakle definitivno ne sm wink

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #9 poslato: 04 Decembar, 2012, 22:58:57 »
Glasah za DA.

Odrastao ili stariji pas može biti dobar izbor za manje iskusne i manje aktivne ljude, ljude koji nemaju toliko vremena da se 'bakću' oko male pseće bebe kojoj treba stalna pažnja, kontrola i briga; koja je kuka, piški/kaki i glođe stvari po kući. Naravno, to se podrazumeva isključivo ako je pas za koliko-toliko vaspitan i dobre naravi. Uz pravilno postavljenu disciplinu nakon dolaska u kuću, svaki pas ulazi brzo 'u štos', i već kroz nekoliko dana ima ustaljene navike, na koje se dalji odnos sa vlasnikom nadograđuje. Ukoliko osoba ima iskustva i znanja o psima (+ autoriteta i strpljenja), čak ni problematična ponašanja odraslih pasa ne moraju predstavljati veći problem. Pubertetlije (do godinu dana starosti, ili malo više), kao što je to slučaj bio kod Krisb, možda su i najproblematičnija, da ne kažem najgora 'fela' za usvajanje.. Ne mislim da usvojen/kupljen odrastao pas uvek predstavlja nepoznanicu i svojevrsnu labilnost. Svaki pas se može (upo)znati ' u zlu paru'.  :)
Da stavim sad i malo 'referenci' za mišljenje od iznad  :D Iskustva sa štencima i odraslim psima, prvenstveno u formi njihove rehabilitacije i/ili pripremanja za novi dom, imam (na žalost ili na sreću) na pretek, i generalno su odrasli psi manji problem i opterećenje, posebno ako u brizi za njih nemate pomoć sa strane.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 05 Decembar, 2012, 12:25:14 »
Smrda je imao 4 ili 5 godina kada sam ja preuzela brigu o njemu, tako da nemam problem sa tim. Jedino što je veliki minus jeste to što zdravstveni problemi i vreme rastanka mnogo brže dodju nego obično

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #11 poslato: 05 Decembar, 2012, 12:27:17 »
imao sam puno odraslih pasa koji su bili kod mene cak i neke koje su prethodni vlasnici bas mucili ali nikada nisam imao problema

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 05 Decembar, 2012, 12:34:11 »
ja sam glasala za Mozda  sm zelenko

nemam nista protiv ako je pas rastao uz adekvatnu negu, ako je stabilan i ako je socijalizovan dobro.
ne bih ga uzela ukoliko je problematican, ili ukoliko bih procenila da je potrebno mnogo rada da se vrati u normalu.

stene, opet mislim na ono koje je do tog trena dobro odgajano je nesto sto ti formiras i sa te strane mi je lakse, kad pratim i uticem na razvoj od pocetka

Van mreže atrosanguinea

• Full Member

« Odgovor #13 poslato: 15 Decembar, 2012, 01:46:05 »
od mene jedno ogromno DA! :)

dosta pasa mi je proslo kroz kucu, od steneta od 5,5 nedelja do bas matorog psa

kada se prema odraslom psu pravilno ophodite, prilagodice se bez problema, neki za 3 dana, nekima ce biti potrebno i nekoliko meseci, ali u svakom slucaju mnogo je manje rada i vremena potrebno uloziti nego u stene
slazem se sa Cubi da tu postoji problem preranog rastanka, ali ni sa stenetom nema nikakve garancije o dugovecnosti, na zalost

kod mene jako radi i empatija prema starijim ugrozenim psima, ovde ih niko nece, zbog raznih predrasuda, a i u sklopu danasnjeg nacina zivota i obaveza, ja vise ne uvodim u kucu nish mladje od 2, 3 godine...   sm smesko1
To sit with a dog on a hillside on a glorious afternoon is to be back in Eden, where doing nothing was not boring - it was peace. Milan Kundera

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 30 Decembar, 2012, 22:34:45 »
Definitivno DA, i od mene sm prst gore
Ja sam udomila par odraslih pasa, mada su kod mene bii privremeno (tako je Ghandi odlucio) i bili su fenomenalni!
Nikad nikakvih problema s njima sm love sm love