Autor Tema: MALA ŠKOLA PRVE POMOĆI  (Pročitano 97221 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

Odg: MALA ŠKOLA PRVE POMOĆI
« Odgovor #60 poslato: 27 Oktobar, 2012, 21:37:13 »
Lok je pazario ubod na terasi na drugom spratu a ovi ostali naravno svi napolju u dvoristu  sm kolutko ose su grozne a od strsljena imam pravu fobiju..ne smem ni da pomislim sta bi se dogodilo da nekog on ubode....mrtav pas  :(

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #61 poslato: 27 Oktobar, 2012, 21:40:12 »
ja sam psihicki alergicna na sve moguce insekte...kad vidim muvu u kuci, borim se do kraja dok je ne uklonim... samo mi jos fale baldahini oko kreveta  sm zelenko

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #62 poslato: 27 Oktobar, 2012, 22:00:25 »
ni ja nisam daleko od tebe... mrzim insekte ali vise zbog pasa, cuvam ih i komaraca vise nego sebe   sm zelenko

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #63 poslato: 20 Novembar, 2012, 17:01:27 »
nije narocito kvalitetna slika ali mislim da moze biti od koristi

Van mreže Sparki

• Global Moderator

« Odgovor #64 poslato: 29 Novembar, 2012, 23:09:22 »
Postovi o kiropraktici za pse prebačeniu zasebnu temu
Kiropraktika za pse

Ugodan boravak na forumu!

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #65 poslato: 26 Avgust, 2013, 10:31:30 »
Da li je neko možda koristio aktivni kiseonik za saniranje rana, ekcema i sličnih povreda kod pasa ?

Pre neki dan sam to pročitao kod naših šar pej drugara, a zvuči mi kao nešto što bi bilo korisno za imati u kućnoj apoteci  :th:

Van mreže damir

• Newbie
  • *

« Odgovor #66 poslato: 15 Septembar, 2013, 15:15:06 »
poz imam pitanje vezano za psa,imam 2 psa jedan mjesanac drugi šarplaninac obadva su zenke stare oko 3 godine,na nozi sarplaninca na njezinoj desnoj a nasoj lijeovj strani ima na samoj sapi vidi se mala krvava tacka,vec 7 dana,juce ujtru su obadva psa pojela malo grodzja, nedugo zatim je povratio 4-5 puta imao proliv odbija da jede i pije,danas ne povraca ali ima proliv imao je danas jendom proliv,nece da jede ni da pije,nekad stoji,nekad legne na stranu i skvrči se kao da ih boli stomak,sta bi moglo biti u pitanju?jer imamo strah da ne krepaju :( jer su nam kao dio obitelji? molim ko moze pomoci iz vlastitog ili strucnog iskustva jer ih nemozemo odvesti veterinaru zbog lose finansiske situacije zvali smo veterinara al on odbija i da savjer dok se ne plati a mi smo u losoj fin. situacioji.hvala unaprijed postojili kakav nacin da im ja licno pomognem?

Van mreže Ron

• Full Member

« Odgovor #67 poslato: 08 Novembar, 2014, 18:01:15 »
HITNO

Naime danas smo bili u posjeti prijatelja koji ima macku (9 mj), ta macka ocigledno ne voli pse i napravila je uzasno duboku ogrebotinu (mozda nekih pola cm) Ronu..Cime tretirati tu ranu? Ako moze sto prije odgovor bilo bi super jer sam u mogucnosti tek u ponedeljak otici vet-u...

Ron <3

Van mreže Ron

• Full Member

« Odgovor #68 poslato: 08 Novembar, 2014, 18:05:11 »
poz imam pitanje vezano za psa,imam 2 psa jedan mjesanac drugi šarplaninac obadva su zenke stare oko 3 godine,na nozi sarplaninca na njezinoj desnoj a nasoj lijeovj strani ima na samoj sapi vidi se mala krvava tacka,vec 7 dana,juce ujtru su obadva psa pojela malo grodzja, nedugo zatim je povratio 4-5 puta imao proliv odbija da jede i pije,danas ne povraca ali ima proliv imao je danas jendom proliv,nece da jede ni da pije,nekad stoji,nekad legne na stranu i skvrči se kao da ih boli stomak,sta bi moglo biti u pitanju?jer imamo strah da ne krepaju :( jer su nam kao dio obitelji? molim ko moze pomoci iz vlastitog ili strucnog iskustva jer ih nemozemo odvesti veterinaru zbog lose finansiske situacije zvali smo veterinara al on odbija i da savjer dok se ne plati a mi smo u losoj fin. situacioji.hvala unaprijed postojili kakav nacin da im ja licno pomognem?

Trovanje.

"IAKO se možda ne čini tako,grožđe je prilično su opasno za pse. Čak i mala količina koju pojede može biti otrovna za psa. Donosimo vam nekoliko savjeta kako postupiti u slučaju da vaš pas pojede grožđe.

Simptomi

Najozbiljnija posljedica je zatajenje bubrega i smanjena proizvodnja urina. Povraćanje i/ili proljev javljaju se u prvih nekoliko sati. Ostali simptomi su bol u trbuhu, dehidracija i neuobičajena mirnoća i slabost.

Uzrok

Iako još nije poznato što je to u grožđu što izaziva takvu reakciju kod psa, dokazano je da  konzumacija jako male količine može za neke pse biti smrtonosna.

Briga

Ovakva situacija zahtjeva hitno djelovanje. Ako ste sigurni da je vaš pas pojeo grožđe, smjesta ga natjerajte da povrati prije nego se apsorbiraju toksini iz voća. Povraćanje možete potaknuti tako što ćete psu dati malo soli, jedna žličica na dva kilograma tjelesne mase, ali pazite da mu odjednom ne date više od tri žličice soli. Ne izazivajte povraćanje ako je vaš pas u nesvijesti, ako teško diše ili pokazuje znakove teškog šoka. Nakon prvotne reakcije, bez obzira da li je vaš pas povratio ili ne, smjesta ga odvedite veterinaru. Aktivni ugljen također može biti koristan u sprječavanju apsorpcije toksina. Zapamtite da će gotovo svi psi zahtijevati medicinsku pomoć, neki čak i ispiranje želuca ili infuziju. 

Kod veterinara

Ako vaš pas povraća ili ima proljev pokušajte uzeti uzorak. To će pomoći veterinaru da utvrdi težinu stanja i započne liječenje što prije. Obavit će se testovi krvi i urina kojima će se provjeriti stanje bubrega i kontrolirati razina kalcija u krvi kako ne bi došlo do hiperkalcemije. Za dodatnu kontrolu bubrega možda će trebati napraviti pregled ultrazvukom.

Liječenje

Za početak će se psu isprati želudac i dati infuzija. Infuzija se daje sljedećih 48 sati, a propisat će se i lijekovi za mokrenje. Ako u kratkom vremenu ne dođe do mokrenja, vaš pas će možda morati na dijalizu kako bi se smanjilo opterećenje bubrega za vrijeme oporavka. Svakodnevno će se pratiti krvna slika vašeg psa. Jednom kada bubrezi prestanu s funkcijom dolazi do smrti psa. U nekim slučajevima, čak i kada se sve mjere poduzmu na vrijeme, toksini ipak dođu u krvotok,a pri tom nitko ne može znati kakav će biti konačni ishod situacije."

http://www.index.hr

Ron <3

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #69 poslato: 09 Novembar, 2014, 12:15:00 »
HITNO

Naime danas smo bili u posjeti prijatelja koji ima macku (9 mj), ta macka ocigledno ne voli pse i napravila je uzasno duboku ogrebotinu (mozda nekih pola cm) Ronu..Cime tretirati tu ranu? Ako moze sto prije odgovor bilo bi super jer sam u mogucnosti tek u ponedeljak otici vet-u...

hidrogen, povidon jod. ranu ne zatvarati

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #70 poslato: 10 Novembar, 2014, 16:01:48 »
ja koristim uglavnom hidrogen Kanu uvek posle nekog fajta ili i kad mu izvadim nekog krpelja,obavezno malo poprskam ranu,pojede svu prljastinu

Van mreže Joe Joe

• Newbie
  • *

« Odgovor #71 poslato: 06 Februar, 2015, 13:34:34 »
Moj pas od jutros je vec tri puta povracao,u pitanju je Nemacki ovcar star 2 godine,sav je smusen i odbija hranu. Nije hteo da izadje iz kucice i udje unutra dok ga nismo namamili na kvarnjaka.. Jedino vodu pije.. Zanima me sta mogu da uradim u kucnoj varijanti da mu pomognem i sta bi moglo da bude u pitanju ? Pre odlaska veterinaru..
Hvala unapred

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #72 poslato: 06 Februar, 2015, 15:09:01 »
Stvarno nemam nikakav predlog sem da odete kod veterinara sto pre... Moze svasta da bude.

Van mreže Violeta Rakovic Vidosavljevic

• Newbie
  • *

« Odgovor #73 poslato: 10 Jun, 2016, 20:23:28 »
zdravo ja sam nova na ovom forumu, nedavno mi je uginulo stene Labradora, posle revakcine kada sam primetila da mu je lose pozvala sam tu istu ekipu veterinara da mu ukazu prvu pomoc medjutim odgovor sam dobila da je njima radno vreme isteklo i da nemaju nameru da dolaze. Dugo se u bolovima mucilo ja nisam mogla da mu pomognem i u narucju mi je uginuo  :cry: kada su culi sta se desilo i moju uzbunu da cu da ih prijavim obecali mi takvog istog psa da nebih ja dizala prasinu oko toga, proslo je vec skoro mesec dana i dalje me lazu, cekaju da se sve to stisa i prodje. Molim ako neko ima slicna iskustva da mi pomogne sta da radim dalje?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #74 poslato: 10 Jun, 2016, 22:26:30 »
Ne razumem, koja je to ekipa veterinara? Koja jos obecava novo stene?  :th: To prvo.

Drugo, kad je situacija urgentna ne zove se nikakva ekipa nego se zove dezurni veterinar (postoje ambulante koje dezuraju) i pas se vodi U AMBULANTU bas da bi mu se ukazala pomoc koja nije moguca u kucnim uslovima.