Autor Tema: Kudo  (Pročitano 971 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoks77

• Newbie
  • *

Kudo
« poslato: 13 Oktobar, 2018, 08:56:30 »
KUDO adult medium&maxi je savršeno balansiran kompletan obrok u skladu sa zahtevima za ishranu odraslih pasa srednjih i velikih rasa (preko 10 kg telesne težine). Bogat je životinjskim proteinima i pun hranjihvih materija iz povrća i zdravog bilja što će omogućiti da vaš pas bude vitalan i zdrav.
• Proizvod se lako vari zahvaljujući tehnologiji hladnog presovanja koja održava sastojke u njihovom prirodnom obliku

• Sadrži veliku količinu pilećeg mesa sa povrćem, voćem i zdravim biljem.

• Ne sadrži žitarice, krompir ili tapioku.

• Svi sastojci su prirodni, bez dodatih boja, aroma ili pojačivača ukusa.

• Beta-glukani iz suvog pivskog kvasca i korena cikorije stimulišu prirodni imunitet.

• Prirodni minerali održavaju zglobove u dobrom stanju.

• Ima nizak glikemijski indeks zato što ne sadrži žitarice i krompir.

• Proizvod ima nizak alergenski indeks zato što ne sadrži žitarice i gluten.

• Ovaj recept sadrži i bundevu za bolje varenje.

ANALITIČKI SASTOJCI: Sirovi protein 27%, sirova mast 14%, sirova vlakna 3%, sirovi pepeo 5,3%, kalcijum 1,1%, fosfor 0,85%, natrijum 0,15%, vlaga maks.10%.

ADITIVI (po kg), vitamini: vitamin A 17500 i.j., vitamin D3 1900 i.j., vitamin E 300 mg, vitamin B1 15 mg, vitamin B2 15 mg, vitamin B6 10 mg, vitamin B12 0,05 mg, vitamin B3 50 mg, vitamin B5 30 mg, folna kiselina 2 mg, biotin 0,3 mg, vitamin C 50 mg; Elementi u tragovima: jod 2 mg, selen 0,15 mg, gvožđe 80 mg, bakar 5 mg, organiski vezan bakar 3 mg, cink 70 mg, organski vezan cink 30 mg, mangan 7 mg, holin 660 mg, DL metionin 500 mg; Antioksidanti: ekstrati iz biljnih ulja bogati tokoferolom.

SASTOJCI: dehidrirano pileće meso (31%), sušeni grašak, pileća mast, oljušteno seme heljde* (nije žitarica), pileća jetra, celi grašak sušen na suncu, celo seme heljde* (nije žitarica), sušena šargarepa (1,2%), sušena pulpa cvekle, laneno seme, rogač, sušena jabuka, sušena bundeva, ekstrat cikorije, sušeno bilje (kamilica, ruzmarin, peršun) (0,3%), beta glukani, mešavina vitamina i minerala. *Uprkos nazivu, heljda nije žitarica.

UPUTSTVO ZA UPOTREBU: Počnite sa mešanjem vaše nove Kudo hladno presovane hrane sa starom hranom vašeg psa u odnosu 50/50 (tokom 4 dana). Nakon perioda uvođenja, hranite vašeg psa dnevnim količinama prema težini vašeg psa.

Sta mislite o ovoj hrani ?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Kudo
« Odgovor #1 poslato: 18 Oktobar, 2018, 20:32:57 »
Od skora je krenula prava fama oko dehidrata koji sadrže mahunarke. Istraživanja su pokazala da psi koji se hrane mahunarkama imaju nedostatak taurina, što dalje izaziva gomilu drugih problema.

Generalno, izbegavajte mahunarke. Na kraju će one hrane sa pšenicom i kukuruzom ispasti "najzdravije", a pljuvali smo ih kad je krenuo onaj trend sa grain-free gde su ubacili ili hrpu krompira ili mahunarke.

http://vetnutrition.tufts.edu/2018/06/a-broken-heart-risk-of-heart-disease-in-boutique-or-grain-free-diets-and-exotic-ingredients/

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 22 Oktobar, 2018, 14:27:36 »
I jagnjetina se nalazi na ovoj crnoj listi  :th:

Mislim da ovu ideju finansira pedigree  sm zelenko posto veterinaka kaze da ne citamo sastav hrane i da se nikako ne rukovodimo tom listom prilikom kupovine   :blink:  Zazmurim i kupim pedigree i prihvatim veterinarkine kriterijume za odabir hrane a to je da kompanija ima renome, da dugo postoji na trzistu, da je velika a to valjda automatski znaci da ce jedna takva kompanija sigurno ispostovati visoke standarde koje im namece zakon koji moze na puno nacina da se ispostuje.

U sustini jos nista nisu zakljucili.

I nikako da se neko ozbiljno istrazivanje sprovede na realnim osnovama, gde ce se napustiti teza o jednolicnoj ishrani koja sadrzi sve u sebi.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 22 Oktobar, 2018, 19:51:55 »
I jagnjetina se nalazi na ovoj crnoj listi  :th:

Mislim da ovu ideju finansira pedigree  sm zelenko posto veterinaka kaze da ne citamo sastav hrane i da se nikako ne rukovodimo tom listom prilikom kupovine   :blink:  Zazmurim i kupim pedigree i prihvatim veterinarkine kriterijume za odabir hrane a to je da kompanija ima renome, da dugo postoji na trzistu, da je velika a to valjda automatski znaci da ce jedna takva kompanija sigurno ispostovati visoke standarde koje im namece zakon koji moze na puno nacina da se ispostuje.

U sustini jos nista nisu zakljucili.

I nikako da se neko ozbiljno istrazivanje sprovede na realnim osnovama, gde ce se napustiti teza o jednolicnoj ishrani koja sadrzi sve u sebi.

Tako sam i ja mislila dok nisam videla Rodnija Habiba i Keren Beker da pricaju o ovome...

Ono sto ja znam, kad sam uzimala psa, a tad nisam ama bas nista znala, rekli su mi da ne treba davati mahunarke ("jer nadimaju"), zasto bi sad trebalo poceti?  :itwasntme:

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 23 Oktobar, 2018, 13:57:46 »
Pa i ja sam se pitala kada su krenule ove grain free varijante otkud toliko mahunarki kad je oduvek vazilo da ih bas treba izbegavati, po mogustvu ne davati uopste. A sada su grasak i socivo bas in.. Cak nema veze ni koliki je njihov udeo, ali su granule skroz cool ako su bez zitarica.

Nije mi se dopala izjava ove veterinarke zbog njenog stava 'stop reading the ingredient list'  :crazy:  Ako bih poslusala ovu veterinarku znacilo bi da kucno spremana hrana nije dobra zato sto nije 'izbalansirana', grain free takodje nije dobra zbog nastanka deficita taurina, a posto ne treba da obracam paznju na sastav hrane onda treba da izaberem neke u moru granula sa malo mesa i puno zitarica. Ali to nece biti problem zato sto cu da potrazim kompaniju koja vec dugo postoji na trzistu...meni prvo pada namapet pedigree  sm cheers

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 23 Oktobar, 2018, 20:02:10 »
Bukvalno sam iskopirala prvi clanak na temu na koji sam naisla.. Ima i tu dosta prepucavanja, ali Rodniju i Karen verujem 100%, tako da kod ove teme sigurno ima vatre.. podseca me na prve hrane za macke pre mnogo godina kad su macke pocele masovno da umiru zbog deficita taurina... hranili ih ljudi stocnom hranom a ne mesom, a macke su cisti mesojedi. Tako da nije uopste nemoguce da je ovaj novi bum sa grain-free potato-free a mahunarka je top hranama zapravo jos jedan fijasko.

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 24 Oktobar, 2018, 13:27:08 »
Hmm, u 21. veku pustiti u masovnu proizvodnju proizvod za koji nisu radjena opsezna ispitivanja...a pa da, nisu stigli zbog narasle traznje za hranama bez zitarica.. I onda se kao mi uzdamo u stroge propise i kontrolu od strane nadleznih...ahaaaaa...

Pa jos neko kad mi kaze kako su tu hranu pravili strucnjaci - jesu, ali njihova strucnost je u rukama kapitalista. I tako dobijemo grain free granule  :gl:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #7 poslato: 24 Oktobar, 2018, 17:10:38 »
Bas tako...