Autor Tema: Psi heroji  (Pročitano 34578 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Psi heroji
« Odgovor #60 poslato: 13 Mart, 2014, 12:21:04 »
Po meni pravi primer neodgovornog vlasnika, taj pas sigurno nije nikada ni izasao iz dvorista, nije socijalizovan, i onda je "pobegao" iz "boksa" u kome je bio ceo dan, a nocu je "cuvao dvoriste"........  sm ljutko :mad: :mad: :mad:

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #61 poslato: 13 Mart, 2014, 13:52:03 »
Meni je cudno kako je pas pobegao iz boxa i nasao se na ulici...  :blink: a o drzanju psa u boxu preko dana, bolje da ne komentarisem.  :lipssealed:
Neki ljudi i dalje misle da je dovoljno da uzmu bilo kod psa 'cuvara' i eto im zastite.  :mad:

Mnogo mi je zao devojcice  i jazavicara  :cry: . Jos jedan dokaz da se velicina psece hrabrosti i srca ne meri 'velicinom psa', vec onim sto nose u sebi i nacinom kako su odgajani.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #62 poslato: 13 Mart, 2014, 17:13:48 »
Citat
Jos jedan dokaz da se velicina psece hrabrosti i srca ne meri 'velicinom psa', vec onim sto nose u sebi i nacinom kako su odgajani.

Baš isto pomislih. Tako mali pas (a tek kad se uporedi sa bulmastifom...), ali tako hrabar. Tužno stvarno, nadam se da će devojčica biti dobro.  :(
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Sara i Loco

• Sr. Member

« Odgovor #63 poslato: 13 Mart, 2014, 22:15:43 »
jadnicak mali, nije imao nikakve sanse  :cry: :cry: :cry:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #64 poslato: 25 Jun, 2014, 07:40:24 »
Jazavičar Leo dobija spomenik

Pas jazavičar zvani Leo, koji je marta ove godine spasao devojčicu od napada bulmastifa, dobiće uskoro spomenik u Pančevu.
jazavicar-leo
Inicijativu za podizanje spomenika pokrenulo je udruženje "Ljubimci", zajedno sa brojnim Pančevcima, a peticija je potom predata skupštinskoj komisiji.
Gradska skupština je jednoglasno usvojila ovaj predlog, a na zahtev Komisije za imenovanje ulica i postavljanje spomenika, odlučeno je da se spomenik postavi u Narodnoj bašti.
Podsetimo, ovaj hrabri ljubimac priskočio je u pomoć kada je desetogodišnju devojčicu napao bulmastif i ujeo za ruku, dok je vozila rolere. Leo je devojčicu odbranio od znatno većeg psa, ali je izašao povređen i nekoliko dana kasnije je uginuo.
Spomenik će biti u prirodnoj veličini, izliven u bronzi.

http://www.021.rs/Info/Vojvodina/Pancevo-Jazavicar-Leo-dobija-spomenik.html

Van mreže Nesh

• Full Member

« Odgovor #65 poslato: 15 Jul, 2014, 21:54:04 »
Imam ja jednu pricu o psu heroju ali je prica lokalnog karaktera i cuo sam je od samog vlasnika psa..

Moj poznanik je imao Rotvajlera kojeg je ubila stuja iz metalne bandere, Usao je u prodavnicu i vezao psa za metalnu banderu. U medjuvremenu je pocela kisa, doslo do kratkog spoja i psa je udarila struja, na mestu je ostao mrtav. Pricao mi je da je to bio jedan izuzetan pas u svakom pogledu. Da bi nekako preboleo gubitak psa kupuje zenku Rotvajlera. Od samog pocetka primecuje da je to jedan izuzetno plasljiv pas, pogotovu se plasila drugih pasa. lagano je rasla i uvek je bila maltretirana od dva nesocijalizovana komsijska NO (muzijak i zenka). Svakodnevno su preskakali ogradu i napadali je i klali a ona se gotovo nije ni branila vec je bezala po celom dvoristu. Nebrojeno puta je vodjena kod veterinara na obradu rana. U to neko vreme mom poznaniku se poradja supruga i dobija cerkicu. Dani prolaze, NO i dalje preskacu ogradu i maltretiraju Rotvajlerku.Rotvajlerka je vec imala oko dve godine..

Jednoga dana supruga stavlja dete u kolica i krece u setnju. Po izlasku iz dvorista NO primecuju dete u kolicima. U trku preskacu ogradu i napadaju, jedan krece da napada zenu a drugi da grize kolica. U tom trenutu je zena vrisnula od straha. Rotvajlerka koja je spavala na verandi cula je vrisak i izletela na ulicu. Kaze da je takvom silinom napala nemacke ovcare i izgrizla da je bilo krvi po celoj ulici. Ovcari su u panici pobegli niz ulicu a Rotvajlerka je pobegla u dvoriste. Nikada vise NO nisu preskocili u rotvajlerkino dvoriste a rotvajlerka i dan danas zazire od drugih pasa i sklanja im se. sa puta...

Mislim da je ovo pravi pas heroj, mogu samo da zamislim koliko je trebalo hrabrosti da se prevazidje toliki strah od NO radi odbrane svojih ukucana...

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #66 poslato: 18 Avgust, 2014, 14:53:56 »
a žalosnog li događaja i tako lijepo napisanog teksta  :cry:

Dylan je bio jedan od najboljih službenih potražnih pasa HGSS. Izvježban do krajnjih granica, poznavao je samo rad, služeći na čast svojem vodiču, HGSS Stanici Zagreb i cijelom HGSS-u. Nesreća se dogodila u brdima Gorskog kotara, na predjelu Žilavi doci, kada je Dylan upao u duboki speleološki objekt u kojem su speleolozi obavljali istraživanja.

Ne znajući za to, Dylan se sa svojom vlasnicom šetao planinskom visoravni, uživajući u svim blagodatima prirode. Odjednom, vjetar poput prsta sudbine, nanese samo jednu molekulu, ne veću od mikroskopske čestice, njemu tako dobro poznatog mirisa.

Tisućama sati, vježbom izoštrena osjetila, odmah prepoznaju miris čovjeka. Ovaj miris Dylana u sekundi pretvara u radni stroj, nezaustavljivo potrča čitajući vjetar. Iskusan, brzo locira izvor i trči prema velikoj stijeni, u čijem podnožju se zlokobno otvara ulaz u podzemni svjet. Dylan bez straha pojuri u spilju, i već u tom trenutku je bio svjestan svega. Na žalost, vlažni spiljski kamen ne pruža nikakav oslonac. Pod nogama mu se otvara velika pukotina. Procjep u stijeni, za speleologe koji su tu istraživali predstavlja mnogo mogućnosti, na žalost za Dylana je tu bio kraj puta....pad od 40 m do tek prve police u nizu vrlo duboke jame nije zadnje što je Dylan pamtio, na putu prema dolje znao je da je pronašao čovjeka, po posljednji put...i s tom ugodnom spoznajom napustio ovaj svjet.

http://www.gss.hr/novosti/stradao-dylan-sluzbeni-pas-hgss-a/

Van mreže Žiška

• Sr. Member

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #68 poslato: 25 Novembar, 2014, 21:04:21 »
Pre nekoliko dana je završena etapa Svetskog šampionata u avanturističkom trčanju u Ekvadoru. Pred poslednju deonicu od 20milja kroz prašumu, švedski tim je seo da jede. Kapiten je video lutalicu kako ga posmatra sa distance i ponudio mu ćuftu. Tim je krenuo i nakon nekoliko kilometara su ugledali istog psa. Pokušali su par puta i da ga oteraju, ali se nije dao.
Dali su mu ime Artur i upravo je stigao u Švedsku  sm cheers

Ceo album je ovde https://www.facebook.com/peakperformanceadventureracingteam/photos_stream?tab=photos_albums

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #69 poslato: 26 Novembar, 2014, 07:53:26 »
super priča  sm cheers

nama se na zadnjem usponu na planini priključio neki veliki crni pas, tj. pratio je jednu veću skupinu planinara koja je bila ispred nas ali se na vrhu priključio nama valjda zbog naših pasa, te nas pratio cijeli dan dok smo lutali okolo, dopratio nas je do auta čak, a i trčao je još za autom nekih 2-3 km sigurno.. na kraju je malo ružno bilo gledati ga tako, ne možeš ga povesti sa sobom a očito mu fali društva, što psećeg što ljudskog..
kad sam došao kući malo sam istraživao po internetu o lokaciji gdje smo bili, te naišao na par blogova gdje se na fotkama pojavljuje isti pas uz natpise da ih je također pratio cijelo vrijeme.. pas je imao dvije ogrlice oko vrata tako da vjerojatno ima vlasnika, moguće pastira nekog od stada koja su bila u dolini.. ali očito se navikao družiti sa planinarima

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #70 poslato: 26 Novembar, 2014, 15:56:25 »
Super da si nasao vise informacija o tom psu  sm prst gore Mora biti da je neciji samo mu je vlasnik dosadan svaki dan po ceo dan :D