Anketa

Kojeg biste psa uzeli, čistokrvnog ili mješanca? I zašto (u komentar) ?

Čistokrvnog, naravno
Mješanca/križanca, naravno
Obje opcije
Svejedno mi je

Autor Tema: Čistokrvni pas ili mješanac?  (Pročitano 19498 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

Odg: Čistokrvni pas ili mješanac?
« Odgovor #30 poslato: 06 Novembar, 2012, 23:55:52 »
Iako imam i mešanca, i rasnog, glasao sam za rasnog.
Tj. kod mešanaca se nikad ne zna karakter, može biti extra pas, a može biti haos pas :D dok je kod rasnog sve to poznato..
Uglavnom ljudi koji su ne informisani kad traže mešanca, kao što sam ja bio gledaju samo izgled psa, ni na kraj pameti mi nije palo da pogledam kakvi su fox terijeri (Leov otac) karakter, kao ni posavci. Ali opet kakav god je, volim ga takvog.

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #31 poslato: 07 Novembar, 2012, 00:20:00 »
volim cistokrvne ali mesanci su posebni svaki je unikat za sebe ne postoje dva ista i narav im je bolja ... Takva je moja Lara  sm prst gore

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 07 Novembar, 2012, 12:00:23 »
iako je Sale u pravu da kod mešanca nikada ne možeš da budeš siguran za karakter, ljudi su uvek zadovoljniji mešancima. retko kad čujem da se ljudi koji su usvojili psa žale na njegov karakter

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 07 Novembar, 2012, 12:23:37 »
mozda tu ima i toga da, onaj ko usvoji psa, zaista usvaja iz ljubavi, da bi pomogao psu, i samim tim ima vecu empatiju i razumevanje prema toj zivotinji, nego onaj koji je otisao u odgajivacnicu ocekivajuci "gotov proizvod"

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #34 poslato: 07 Novembar, 2012, 15:45:02 »
AA, i to što kažeš.

Imati mješanca je kao imati dijete. Ne znaš kakav će biti kad poraste. Ne znaš kako će se ponašati. Jednostavno ga gledaš kako odrasta i uživaš u promjenama. Čistokrvni pas mi ne bi mogao biti tako zanimljiv jer bih sve unaprijed znala.
Okej, u budućnosti ćeš moći i dijete naručiti...Ali eto

Citat
"gotov proizvod"

točno ono što mi je palo na pamet.  sm prst gore
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 07 Novembar, 2012, 18:59:32 »
Citat
dok je kod rasnog sve to poznato..
Najčešće je tako, ali nekad i rasni pas iznenadi vlasnike  sm lol1  sm smesko1
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 07 Novembar, 2012, 22:50:50 »
nije sve tako crne belo. SVAKI pas je drugaciji, bio on mesanac ili rasan. rasni psi unutar svoje pasmine imaju svoje karakteristike, ali te karakteristike ne odredjuju psa, vec njegova narav, a naravi su razne.
sa svakim psom je potrebno raditi i jednak je rad sa mesancem ili rasnim, jer mi kad psa odgajamo, odgajamo svog psa, tu konkretnu jedinu, a ne pasminu.
to sto neko kupovinom rasnog racuna na neke karakteristike, je jedno, a posmatranje psa i odgoj sasvim drugo i to se radi nevezano za pedigre.
to sto sam ja uzela snaucera, mi je garantovalo jedino velicinu i fizicke karakteristike, sto mi je bila dobra i pozeljna osnova a sve ostalo sam radila kao da imam bilo kog drugog psa...gledala i prilagodjavala zivot njegovim potrebama

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 07 Novembar, 2012, 23:01:26 »
nije sve tako crne belo. SVAKI pas je drugaciji, bio on mesanac ili rasan. rasni psi unutar svoje pasmine imaju svoje karakteristike, ali te karakteristike ne odredjuju psa, vec njegova narav, a naravi su razne.
sa svakim psom je potrebno raditi i jednak je rad sa mesancem ili rasnim, jer mi kad psa odgajamo, odgajamo svog psa, tu konkretnu jedinu, a ne pasminu.
to sto neko kupovinom rasnog racuna na neke karakteristike, je jedno, a posmatranje psa i odgoj sasvim drugo i to se radi nevezano za pedigre.
to sto sam ja uzela snaucera, mi je garantovalo jedino velicinu i fizicke karakteristike, sto mi je bila dobra i pozeljna osnova a sve ostalo sam radila kao da imam bilo kog drugog psa...gledala i prilagodjavala zivot njegovim potrebama
sm prst gore

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 07 Novembar, 2012, 23:15:12 »
Noa je mešanac 2 rasna psa (labrador i shar-pei), a Vasa je pravi ČKP (Čuburski kanto-prevrtač)  sm cepko
Iako imam 2 mešanca i ne bih ih menjala ni za šta na svetu, san mi je da imam dobermana. Obožavam ih sm love
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #39 poslato: 08 Novembar, 2012, 00:02:03 »
da i ja se divin toj pasmini ali su jako skupi tesko je doci do steneta bez velike svote novca

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 08 Novembar, 2012, 13:27:37 »
Ja mislim da je razlika izmedju mesanaca i rasnih pasa iz tog ugla poznate i nepoznate buducnosti iskljucivo u okvirima fizickog izgleda i fizickih osobina. Sve ostalo je kako nedoumica kod mesanaca, tako i kod rasnih pasa. Ne bih se slozio da se kod cistokrvnih "sve unapred zna", vise sam misljenja da je to sve velicina i izgled, a sve ostalo(sto smatram mnogo bitnijim) potpuno nepoznato a uzeo rasnog a mesanca.  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #41 poslato: 08 Novembar, 2012, 13:32:00 »
otprilike tako. dobro, pasmine su tu da imamo ideju sta hocemo i sta mozemo da dobijemo. ako uzmes psa koji je iz legla radnih, mozes ocekivati da ce i tvoj takav biti. ako hoces kucnu mazu, neces da uzmes kavkazca i sl...zato i biramo pasmine a ne uzimamo bilo kojeg psa, ali kog god da uzmemo, posvecujemo se njemu onako kako treba prema tom psu, kakav god da je a svaki ima svoje potrebe. ne sedimo i gledamo i ne cekamo da stene boxera pocne da se ponasa po standardu  :D

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #42 poslato: 08 Novembar, 2012, 14:18:58 »
da u standadrdu je samo dat skup zeljenih osobina koje se od rase ocekuju bez stete po zdravlje psa po meni nijedan standard rase ne treba u celosti podrzati

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

« Odgovor #43 poslato: 11 Novembar, 2012, 16:06:49 »
Poštovani, predhodni postovi su prebačeni u odgovarajuću temu: Pasmine-nekad i danas. Molim vas da se ubuduće držite teme.

Ugodan boravak na forumu,
Mod Seabiscuit

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 11 Novembar, 2012, 17:12:18 »
....Ne bih se slozio da se kod cistokrvnih "sve unapred zna", vise sam misljenja da je to sve velicina i izgled, a sve ostalo(sto smatram mnogo bitnijim) potpuno nepoznato a uzeo rasnog a mesanca.  sm wink

Pa imash okvire ponashanja koji se znaju.
Npr. Nemacki Ovcari bi trebali biti nepoverljivi prema strancima i uglavnom ih ne vidish kako veselo pritrchavaju ljudima u parku (Kali je izrod  sm zelenko). Retriveri bi trebali biti poverljivi prema ljudima, bez naznaka agresije i uglavnom su bili takvi (kazem bili jer sada sve cheshce srecem retrivere nestabilnog karaktera :( )... itd...

E sad, ponashanje zavisi i od vaspitanja, ali genetika ti daje bolji osnov za rad jer mozesh da se oslonish da "ta i ta" rasa moze lako da se ponasha po shablonu koji tebi odgovara. Da nije tako policija i vojska bi bile prepune meshanaca jer njih izgled ne zanima vec samo koliko lako, brzo i dobro mogu dobiti zeljeno ponashanje. Rade oni i sa meshancima ali ne uzmaju shtence vec nekog starijeg koji se dokazao, uglavnom meshance koji imaju dobar nos  sm wink, rade i kombinacije BO/NO npr al opet ono shto ce dobiti nije potpuna nepoznanica.