Autor Tema: ishrana radnih pasa i ishrana pasa koji ne mogu da se ugoje  (Pročitano 31819 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: ishrana radnih pasa i ishrana pasa koji ne mogu da se ugoje
« Odgovor #105 poslato: 08 Decembar, 2013, 22:27:01 »
Pa uzmi jednom za probu  sm smesko2 Ne potcenjuj te glave, ja sam par puta kuvala jagnjeće (a mnogo puta svinjske) pa odvajala od kostiju, nije to toliko malo mesa koliko misliš.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #106 poslato: 08 Decembar, 2013, 22:33:02 »
za svinjske znam kakve su licno sam koristio  sm smesko1 imaju daleko vise mesa nego jagnjece od svinjske covek moze bez problema da se najede pod uslvom da mu nesmeta sto jede glavu  sm smesko2 uvazavam predlog za vikend pada juneca glava pa da vidimo sta ce da bude  :blink:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #107 poslato: 08 Decembar, 2013, 23:03:18 »
ja sam cesto uzimala samo meso sa junece glave...i znalo je da bude preko 2kg mesa sa nje

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #108 poslato: 09 Decembar, 2013, 08:55:53 »
Trebalo bi da ima mesa i na jagnjećim, a ima i jezičak  sm smesko2 :)
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #109 poslato: 09 Decembar, 2013, 15:42:07 »
Pozdrav! :)
Ne znam da li sam došla u odgovorajaću temu, prebacite ako nekoj drugoj više odgovara.
Riječ je o mojoj kujici Tipi, mom prvom psu. sm love Sad je stara 13 god., ima oko 22 kg, visoka je oko 50 cm, mješanka (moja omiljena rasa :)). Nisam sigurna da li ju dobro hranim, tj. da li unosi dovoljno svega šta joj je potrebno.
U svom životu je jela i samo dehidrat, pa dehidrat i prirodno, a sad je samo na prirodnom već neko vrijeme. Prvenstveno zbog njenog zdravlja jer mislim da joj je ovako najbolje.
Željela bih da se još malkice udeblja i dobije mase. Postaviću i slike da vidite i date svoje mišljenje.
Koliko bi joj mesa bilo dovoljno? koliko UH? Jede 2 puta dnevno, meso, uglavnom junetinu, ribu, jagnjetinu i konjetinu, kako kad, plus ostalo.
Nisam nikad mjerila koliko dobije mesa, nego otprilike dajem, pa ako vidim da joj fali, počnem dodavati.
Nekad zna imati osjetljivu probavu pa joj ubacim više riže i onda se stolica unormali. Nedavno je imala proljev pa je 2 dana jela samo rižu sa peršunom, a onda sam počela dodavati pomalo mesa i povrća. Danas je skoro skroz normalna, ali je još uvijek malo žuta.
Primjetila sam da joj je stolica uopšteno bolja kad dobije više riže, negdje jednako kao mesa.. Da, znam da treba više mesa.
Jede takoše i krompir, razno povrće, mliječne proizvode. Sve šta treba.
Mislim da joj je ovaj proljev prouzrokovao lijek koji trenutno pije..nadam se da se neće vraćati.

Takođe željela bih da ju počnem prebacivati na sirovu hranu, da nekad bez problema i nju jede, jer mislim da bi joj ona bila bolja za imunološki sistem i da bi dobila više hranjivih materija.
Potrebno joj je trenutno još nešto što diže imuno. sistem
E sad brine me kako će njena probava reagovati? Ima li neki sistem kako se polako prelazi?
Znala je ona nekad pojesti malo sirovog ali to je bilo više kao poslastica, jedino ribu dobije sirovu nekad.

Evo nekoliko sličica, znam da se sa njih ne može puno toga vidjeti.. npr. na ovoj prvoj mi djeluje mršavija i uža preko slike nego uživo.
Ove su od danas..

da, bila je ljuta na mene, jer ju gnjavim sa slikanjem i poziranjem, a toliko je novih mirisa koje treba istražiti... :wonder:

i od nedavno kad nam je pao prvi snijeg :sk:

Možda samo da joj povećam aktivnost, neki treningić, samo da pazim da ju ne preforsiram :th:

Na dehidratu, Earthborn-u, je imala više mase i malkice deblja..tako da vjerovatno ja griješim i dajem joj premalo mesa..

Evo npr. prvi obrok od danas

sa više riže.. još danas zbog stolice.

kad joj je probava ok, dobije ovako nešto, samo što je doza veća..ovo je obrok za kokera.

Evo jedna iz mladosti..tu mi je super izgledala. Znam da ne može sad izgledati tako, ali željela bih da bude u što boljoj kondiciji zbog njenog zdravlja..iako je ona meni najljepša kakva god da je. sm love

Pozdrav od Tipe, ostale ekipe i mene
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #110 poslato: 09 Decembar, 2013, 19:41:31 »
nije uopste mrsava i nemoj da je debljas. moj pas ima 51cm i sada 20kg, i vec je po meni na gornjoj granici, pa cu ga vratiti na idealnih 18-19kg za njega

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #111 poslato: 09 Decembar, 2013, 22:03:20 »
Marina, baka izgleda odlicno! I moj je savet da je ne gojis. Ona je sada vec u poznim godinama, normalno je da ima manje misicne mase nego kada je bila mlada. To je prosto prirodno, i svako od nas ce kroz to proci... Gojenjem ce joj se samo povecati tezina, nabacice veci sloj masnog tkiva a ne misicnog, i to ce dodatno opteretiti pre svega zglobove, ali moze i srce, pa i druge organe.

Moj drugi savet je da, ako vec nisi, odvedes Tipi na 'generalku' kod veterinara, da uradite pregled krvi, urina, eventualno ultrazvuk, da vidite tacno u kakvom je ona zdravstvenom stanju. Ja to ponavljam pomalo papagajski po temama o starijim psima, ali to je samo zato sto je sustinski jako jednostavno -  a moze biti od zivotne vaznosti. S obzirom na to kako Tipi izgleda i koliko veselo deluje, pretpostavljam da joj ne fali ama bas nista. :)  Ali tako ces biti sigurna u njeno zdravlje, znaces i ima li nekih promena na njenim organima i nakon toga ces moci da joj korigujes ishranu, ako to bude neophodno. Ja to sve radim mojoj baki od 11 godina, i mirne smo obe. :)

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #112 poslato: 17 Decembar, 2013, 13:14:31 »
Hvala vam puuno na savjetima!
Da, planiram već da joj uradim neke analize, ali ne znam tačno kad ću moći, jer smo se u zadnje vrijeme baš istrošili.. nažalost, nije skroz zdrava :(
Već treću godinu muku mučimo sa kožnom alergijom, posjetili smo sve veterinare, izbacili sve šta bi moglo smetati, ma nema šta nismo probali..i ona je i dalje imala taj užasan svrab, pravila si rane..pa smo ju počeli čuvati da se ne ranjava, uvijek je neko sa njom. Kad bi postalo nepodnošljivo dobijala je antihistaminike i kortikosteroide. Nedavno je po treći put rađena strugotina kože, i viđete su gljivice i inficirano tkivo, poslano je na bris i pokazala se bakterija stafilokok i gljivice. Vet misli da je peosjetljiva na tu bakt. i da joj ona stvara problem. Uh samo se molim da je to to, da nema pored toga još neku alergiju i kad to riješimo da ćemo biti mirni. Napokon neka dijagnoza koja se može liječiti. Evo već treći mj. se borimo sa tim, lijekovi, tabletice, šamponiranje. Puno joj je bolje, ali se vraća.. Pokušavam joj dići imunitet što je više moguće. Ako imate neke savjete šta još da joj ubacim, pišite. Dobija med, surutku, razno povrće koje ima c vit., kupila sam joj i VMP tbl. Da kucnem ona je super, i neko kad ju vidi ne bi ni rekao da ju nešto muči. Držite nam fige da se napokon izborimo sa ovim i uživamo punim plućima!
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #113 poslato: 17 Decembar, 2013, 14:12:01 »
Ni ja je ne bih gojila nikako  sm prst no no

Kad krene lepo vreme za par meseci mozete negde na plivanje, odlicno je za razvijanje misica i ne opterecuje zglobove.

Bakica odlicno izgleda, svaka cast! Sto se tih alergija tice, cula sam da se dosta pasa preporodilo na ishrani sirovim mesom bez UH. Probajte.

Ako su rezultati brisa ok (nema bakterija i gljivica) vidite da eliminisete mozda neke druge alergene, od praskova i tecnosti za ribanje i pranje, preko sampona kojim je kupate. Cetkajte je redovno, pogotovo u periodu linjanja, posto i mrtva dlaka koja ostaje na psu ume da izazove razne probleme.

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #114 poslato: 02 Februar, 2014, 12:46:17 »
istrazivanje ishrane kod pasa za vucu saonica, usporedba visoko masne prehrane naspram visoko ugljikohidratne

http://www.mushing.com/articles/content.php?vw=3,0,0,620