Autor Tema: Happy dog  (Pročitano 10947 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

Happy dog
« poslato: 16 Oktobar, 2012, 18:29:44 »
Nemačka hrana koja je dosta zastupljena na tržištu. Ima više linija. Supreme - superpremium kvaliteta, Natur linija, i Profi linija namenjena odgajivačima, koja je i najzastupljenija.

Happy Dog Profi Line Basic

Sastav: Kukuruz, pšenica, čvarci, pšenično brašno, ovsena prekrupa, pirinčano brašno, brasno živinskog mesa, hidrolizat jetre, riblje brasno, melasa, hemoglobin sušeni, živinska masnoća, dikalcijum fosfat, kalcijum karbonat, slad, sir (sušeni 0.25%), natrijum hlorid, sušeni spanać, sušena lucerka, kvasac (ekstrakt 0.1%), sušene šargarepe.

Happy Dog Profi Line Sportive

Sastav: pšenica, brašno živinskog mesa, riblje brašno, živinska masnoća, hidrolizat jetre, pšenično brašno, čvarci, goveđa mast, komadi repne melase, prah hemoglobina, dikalcijum-fosfat, kalcijum-karbonat, natrijum-hlorid.

Happy Dog Profi Line High Energy

Sastav: kukuruz, brašno živinskog mesa, kukuruzno brašno, riblje brašno, živinska masnoća, hidrolizat jetre, pšenično brašno, čvarci, goveđa mast, komadi repne melase, prah hemoglobina, dikalcijum-fosfat, kalcijum-karbonat, natrijum-hlorid.

Happy Dog Profi Line Tempo

Sastav: kukuruz, brašno živinskog mesa, kukuruzno brašno, riblje brašno, živinska masnoća, hidrolizat jetre, pšenično brašno, čvarci, goveđa mast, komadi repne melase, prah hemoglobina, dikalcijum-fosfat, kalcijum-karbonat, natrijum-hlorid.

Preuzeto sa http://www.happydog.rs/

Van mreže Filth

• Hero Member

Odg: Happy dog
« Odgovor #1 poslato: 16 Oktobar, 2012, 18:57:22 »
Happy Dog Profi Line Basic

http://fl1.shopmania.org/files/p/rs/m/605/happy-dog-profi-line-basic-44-20-kg-189-din-kg~1383605.jpg

Sastav: Kukuruz, pšenica, čvarci, pšenično brašno, ovsena prekrupa, pirinčano brašno, brasno živinskog mesa, hidrolizat jetre, riblje brasno, melasa, hemoglobin sušeni, živinska masnoća, dikalcijum fosfat, kalcijum karbonat, slad, sir (sušeni 0.25%), natrijum hlorid, sušeni spanać, sušena lucerka, kvasac (ekstrakt 0.1%), sušene šargarepe.

U sunce mu... :lipssealed:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 16 Oktobar, 2012, 19:07:09 »
E ako su domaći čvarci onda je to druga priča  sm zelenko

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 16 Oktobar, 2012, 19:07:45 »
Misliš na duvan čvarke? sm smesko1

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 16 Oktobar, 2012, 19:45:10 »
Citat
Sastav: kukuruz, brašno živinskog mesa, kukuruzno brašno, riblje brašno, živinska masnoća, hidrolizat jetre, pšenično brašno...
Sa ovoliko vrsta brašna liči na recept za pogačice (sa čvarcima)  :rofl:

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 04 Novembar, 2012, 23:24:07 »
Lari sam davala ovu prvu 23/9.5 i imala je redju stolicu...pa smo ostatak poklonili...

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #6 poslato: 06 Jul, 2013, 02:06:02 »
Pozdrav! Pratim vas već duže vrijeme i sad sam se odlučila registrovati. :)
Ja sam Marina, iz Banjaluke sam i imam 3 psa. Mješanku Tipu, moj prvi i najstariji pas i 2 crna engleska kokera, Fridu i Chica.
Hranim ih dehidratom i kuhanom hranom (pileće meso ili iznutrice, riba, riža, makaroni, povrće itd.
Dugo su jeli Purinu Pro Plan i bila sam zadovoljna. Prije oko 3 godine Tipa je dobila kožnu alergiju-atopiju, pa sam je počela hraniti boljom hranom, nabavljam iz Zagreba Earthborn Holistic Ocean Fusion ili Costal Catch.
Kokeri su nastavili jesti Pro Plan, al sam cijelo vrijeme željela da ih hranim nečim boljm, sa manje kukuruza..
Veliki je problem nabaljati hranu iz druge države pa sam odlučila da im nađem nešto bolje u našem gradu..ali izbor je očajan, pet shopovi su puni onih hrana koje nisu vrijedne ni spomena..od "boljih" imaju samo Royal Canin i Trainer..
Nedavno sam zapazila jednu novu iz Supreme Sensible linije Happy Dog-a, i sastav je puno bolji nego u ostalim linijama.
Juče sam kupila vreću pa se nadam da će im odgovarati.
Želim da čujem Vaša mišljenja. Znam da je ječam na prvom mjestu, ali opet mi se više sviđa sastav nego kod drugih hrana. sm prst gore

Happy Dog Supreme Sensible Nutrition Irland

-Za ishranu kod problema s krznom i kožom, te alergija
    -S krumpirom, zobi i jecmom
    -Kvalitetni losos i kunic

Za Happy Dog Supreme Ireland inspiraciju nam je dala jaka ali prijatna kuhinja „Zelenog otoka“: Zecetina, losos i zdravi plodovi zemlje kao što su krumpir, jecam i zob doprinose ukusu i zdravlju hrane u cinijici.

Pakovanje: 0,4 kg - 1 kg - 4 kg - 12,5 kg

Sastav: Jecam, brašno od lososa (11%), brašno od zecetine (10%), cjelovito zobeno brašno (7,5%), masnoca peradi, krumpirovo brašno (2,5%), dikalcij fosfat, komadi repne melase, hidrolizat džigerice, jabucna kaša (suha) (1%), jaje u praju, natrijev klorid, kvasac (suhi), kalijev klorid, morske alge (suhe), sjeme lana (0,2%), jecam (fermentirani) (0,2%), meso školjki (suho) (0,05%), yucca shidigera, articoka, dumbir, brezovo lišce, kopriva, kadulja, korijander, ruzmarin, majcina dušica, korijen sladica, kamilica, brestova surucica, divlji cešnjak (bilje ukupno 0,16%)

Sastojci: prirodni proteini 21%, prirodne masti 10%, prirodna vlakna 3%, prirodni pepeo 7,5%, Ugljikohidrati 50,5%
Vitamine: vitamin A 15000IE/kg, vitamin D3 1500IE/kg, vitamin E 100mg/kg, vitamin B1 5mg/kg, vitamin B2 5mg/kg, pantotenska kiselina 10mg/kg, niacin 45mg/kg, vitamin B6 4mg/kg, folna kiselina 2mg/kg, vitamin B12 70µg/kg, biotin 500µg/kg
Mineralstoffe: kalcij 1,1%, fosfor 0,75%, natrij 0,45%, magnezij 0,1%, željezo 110mg/kg, bakar 10mg/kg, mangan 25mg/kg, cink 135mg/kg, jod 2mg/kg, selen 0,15mg/kg

Težina psa    Dnevna kolicina hrane (g)
     5 kg    90
     10 kg    150
     20 kg    250
     35 kg    375
     60 kg    575
     80 kg    700

http://www.happydog.info/supreme_sensible.html

Pozdrav svima od Tipe, Fride, Chica i Marine sm hi
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 06 Jul, 2013, 15:05:23 »
ne znam zašto ali većina hrana koje su za aelrgije su u najvećoj meri bazirane na žitaricama. uglavnom na pirinču, ali evo ovde je u pitanju ječam
a obično žitarice i jesu okidači za alergiju
mi ovu hranu nismo probali, niti planiramo da je probamo tako da ne mogu ništa da kažem iz iskustva
ali mi se sastav nikako ne dopada

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 06 Jul, 2013, 17:05:27 »
Cubi, puno ti hvala na misljenju! :)
Eh znači ni ova ne valja..
Misliš li da je Purina Pro Plan bolji izbor?
Ako neko možda ima iskustva sa ovom hranom ili želi da da mišljenje, molim vas javite se.
Zaista ne znam koji dehidrat da im kupujem. Ovaj me privukao jer nema kukuruz i pšenicu..a koliko znam one su najmanje poželjne žitarice i najčešće izazivaju alergije.
Evo šta ima još kod nas: Royal Canin(nije vrijedan te cijene, reklama ga čini "dobrim", a ustvari sastav nije dobar), Pro Plan(jeli su ga do sad, ali ima dosta kukuruza, željela bih nešto bolje), Trainer (Natural, crvena vreca, Chico mi je od njega dobijao strašan proljev), Caro Croc(sastav užasan), Dog Show i još one sa famoznih 4 % mesa tipa Friskies, Pedigree, Chappi koje nikad ne bih uzela.
To je izbor kod nas.... :(
Jedino mi ostaje da uzimam iz vana, e sad kao što rekoh dosta je komplikovano. Jedna divna žena mi autobusom iz Zg. šalje za Tipu po jednu vreću otprilike svaka 2 mj., jer ovdje nema hrane koja bi odgovarala njenim potrebama. Najbolje bi bilo da tako mogu i za kokere uzeti neku dobru, ali sad će biti još teže jer će vjerovatno povećati kontrolu na granicama zbog ulaska u Eu.
Ima li neko iskustva sa nabavljanjem hrane iz vana, da mi da neke korisne savjete?
Najviše bih voljela da probaju Brit Care.

Evo šta još nude u liniji Supreme Sensible Nutrition

Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland

Za prehranu kod alergija – osobito štiti gastrointestinalni trakt
    21% kvalitetne janjetine, 21% izvrsne riže
    Prirodno ulje suncokreta
    Kvalitetno meso školjki

Happy Dog Supreme Neuseeland odapinje strijelu ukusa na suprotnu stranu zemaljske kugle. Ovdje jagnjad raste u netaknutoj prirodi a more radja dragocenosti kao što su kvalitetne zelene školjke - samo neki od sastojaka odabranih za prehranu naših pasa na najvišoj razini.

Sastav: Brašno od janjetine (21%), rižino brašno (21%), kukuruz, kukuruzno brašno, cvarci, suncokretovo ulje, komadi repne melase, hidrolizat džigerice, komadi jabuke (suhi) (1,5%), jaje u prahu, natrij klorid, kvasac (suhi), kalijev hlorid, morske alge (suhe), sjeme lana, jecam (fermentirani) (0,2%), meso školjki (suho) (0,05%), articoka, maslacak, dumbir, brezovo lišce, kopriva, kadulja, korijander, ruzmarin, majcina dušica, korijen sladica, kamilica, brestova surucica, divlji cešnjak (bilje ukupno 0,16%)

Sastojci: prirodni proteini 21%, prirodne masti 12%, prirodna vlakna 3%, prirodni pepeo 8,5%, Ugljikohidrati 47,5%
Vitamine: vitamin A 15000IE/kg, vitamin D3 1500IE/kg, vitamin E 100mg/kg, vitamin B1 5mg/kg, vitamin B2 5mg/kg, pantotenska kiselina 10mg/kg, niacin 45mg/kg, vitamin B6 4mg/kg, folna kiselina 2mg/kg, vitamin B12 70µg/kg, biotin 500µg/kg
Mineralstoffe: kalcij 1,3%, fosfor 0,8%, natrij 0,35%, magnezij 0,08%, željezo 110mg/kg, bakar 10mg/kg, mangan 25mg/kg, cink 135mg/kg, jod 2mg/kg, selen 0,15mg/kg

Happy Dog Supreme Sensible Toscana

Reducirani sadržaj masti idealan za pse s niskim energetskim potrebama
    S janjetinom, lososom i prirodnim maslinovim uljem
    Odabrano mediteransko bilje
    S dropom crnog grožda

Happy Dog Supreme Toscana sadrži najbolje sastojke iz sredozemne regije kao što su maslinovo ulje i osuncano bilje. Vitalnost i životna radost, nježni i blagi prijedeli, plodna zemlja – to su glavna obelježja Toskane, a ova hrana sadrži sva njena bogatstva.

Sastav: Kukuruz, brašno od janjetine (13%), brašno od lososa (9%), rižino brašno, brašno od mesa peradi, krumpirovo brašno, komadi repne melase, hidrolizat džigerice, jabucna kaša (suha) (1,5%), jaje u prahu, natrijev klorid, kvasac (suhi), kalijev hlorid, morske alge (suhe), sjeme lana (0,2%), jecam (fermentirani) (0,2%), meso školjki (suho) (0,05%), fermentirano crno grožde, bobice bazge, articoka, maslacak, kovrcavi kupus, majoran, dumbir, ruzmarin, kadulja, majcina dušica, brezovo lišce, kopriva, anis, bosiljak, komorac, cvjetovi bazge, cvjetovi lavande, korijander, kamilica, brestova surucica, korijen sladica, divlji cešnjak (bilje ukupno 0,28%)

Sastojci: prirodni proteini 22%, prirodne masti 6,5%, prirodna vlakna 3%, prirodni pepeo 7,5%, Ugljikohidrati 53%
Mineralstoffe: kalcij 1,35%, fosfor 0,85%, natrij 0,35%, magnezij 0,09%, željezo 110mg/kg, bakar 10mg/kg, mangan 25mg/kg, cink 135mg/kg, jod 2mg/kg, selen 0,15mg/kg

Happy Dog Supreme Sensible Africa - bez žitarica

Afrički noj kao jedini izvor životinjskog proteina
    Bez žitarica - s krumpirom bez glutena
    Preporučuju veterinari u slučaju nepodnošljivosti prema hrani i alergija

Meso noja postaje sve značajnije u prehrani zahtjevnih pasa. Afrički noj je ekskluzivni, posebno rijetki izvor proteina i stoga idealan za pse u kojih postoji nepodnošljivost prema hrani. Poseban okus, tamnocrvena boja i odlična podnošljivost daju njegovom mesu izniman karakter. Krumpir ne sadrži gluten i stoga se posebno preporučuje za životinje koje ne podnose žitarice.
Supreme Africa ujedinjuje noja i krumpir u jedinstvenom receptu. Kompletna suha hrana u iznimnoj premium kvaliteti posebice je prikladno za pse osjetljive na hranu koji imaju posebne zahtjeve, ali i za sve sladokusce.

Pakovanje: 300 g - 1 kg - 4 kg - 12,5 kg

Sastav: Pahuljice od krumpira (min. 45%), nojevo meso u prahu (min. 17%), protein iz krumpira, suncokretovo ulje, odrezak od melase repe, hidrolizat jetre, jabučna komina (osušena), ulje repice, morska sol, kvasac (ekstrakt)

Sastojci: prirodni proteini 20%, prirodne masti 10%, prirodna vlakna 3%, prirodni pepeo 8,5%, Ugljikohidrati 51%
Mineralstoffe: kalcij 1,25%, fosfor 0,8%, natrij 0,35%, magnezij 0,1%, željezo 100mg/kg, bakar 18mg/kg, mangan 25mg/kg, cink 110mg/kg, jod 1mg/kg, selen 0,15mg/kg

I ova isto ima u tom pet shopu, znaći imaju Karibik i Irland u ponudi. Ona je bila preskupa za moj džep.
Happy Dog Supreme Sensible Karibik - grain free

Happy Dog Supreme Karibik is a grain-free gourmet food made from exclusive ingredients. The special delicacies of Caribbean cooking are famous for their quality and originality.

Finest deep sea fish, selected bananas and highly digestible potatoes gently pamper your dog – and are of course gluten free. Thanks to deep sea fish, a unique and special source of protein containing average protein and energy, this heavenly recipe is easily digestible and also very well tolerated by sensitive dogs of all breeds.

Happy Dog Caribbean is prepared with banana flour from plantain without added sugar, and refined with natural ingredients through the unique Happy Dog LifePlus Concept ®. Bananas naturally contain pectin - a valuable plant based roughage - and have a high potassium content as well as a low sodium content. Valuable Omega-3+6 fatty acids - important for healthy skin and a shiny coat - round off the tropical enjoyment.

Composition: potato flakes (46%), fish meal from deep-sea fish (17.5%), banana meal (10%), potato protein (7.5%), poultry fat, beet slices, cellulose, hydrolysed liver, apple pomace (dried) (1.2%), sunflower oil, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, seaweed (dried) (0.2%), linseed (0.2%), yeast (extract), Yucca shidigera (0.05%), artichokes, dandelion, ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, wild garlic. (total herbs: 0.14%) Digestible energy: 1,655 kJ/100g

Analytical constituents:
crude protein    23%
crude fat    12%
crude fibre    3.5%
crude ash    7%
Carbohydrates (NfE)    46.5%
calcium    1.4%
phosphorus    0.9%
sodium    0.45%
potassium    0.45%
Omega 6 fatty acids    2.8%
omega 3 fatty acids    0.3%

Additives: Vitamins / kg:         Trace elements / kg:    
vitamin A    12000 I.U.             iron    105 mg
vitamin D3    1200 I.U.             copper    10 mg
vitamin E    75 mg                     zinc    125 mg
vitamin B1    5 mg             manganese    25 mg
vitamin B2    6 mg             iodine    2.0 mg
vitamin B6    4 mg             selenium    0.15 mg
vitamin B12    70µg             cobalt    0.1 mg
biotin    500 µg         
pantothenic acid 12 mg             Antioxidants,    high tocopherol
niacin    45 mg                 extracts of
cholin chloride    60 mg         natural origin

http://gb.happydog.de/products/dry-food/supreme-line/adult/supreme-sensible/karibik/

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 06 Jul, 2013, 17:11:08 »
a sad jedno glupo pitanje: ako je kod vas već tako loša ponuda zašto ih ne hraniš samo prirodnom hranom?

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member

« Odgovor #10 poslato: 06 Jul, 2013, 17:18:57 »
Zato što mi se ne da uvijek kuhati ili nemam vremena, posebno sad ljeti i nisam bila zadovoljna kako su izgledali kad su jeli samo kuhano, kao da im je nešto falilo. A gledala sam da bude raznovrsno, meso, isnutrice, krompir, riža, povrće, riba(girice ili srdele), jaje, jogurt..itd.
Sad jedu to jedan obrok, a drugi dehidrat..
Trudim se da nađem kombinaciju koja će im najbolje odgovarati.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 06 Jul, 2013, 17:27:46 »
Happy Dog Supreme Sensible Karibik - grain free

Happy Dog Supreme Karibik is a grain-free gourmet food made from exclusive ingredients. The special delicacies of Caribbean cooking are famous for their quality and originality.

Finest deep sea fish, selected bananas and highly digestible potatoes gently pamper your dog – and are of course gluten free. Thanks to deep sea fish, a unique and special source of protein containing average protein and energy, this heavenly recipe is easily digestible and also very well tolerated by sensitive dogs of all breeds.

Happy Dog Caribbean is prepared with banana flour from plantain without added sugar, and refined with natural ingredients through the unique Happy Dog LifePlus Concept ®. Bananas naturally contain pectin - a valuable plant based roughage - and have a high potassium content as well as a low sodium content. Valuable Omega-3+6 fatty acids - important for healthy skin and a shiny coat - round off the tropical enjoyment.

Composition: potato flakes (46%), fish meal from deep-sea fish (17.5%), banana meal (10%), potato protein (7.5%), poultry fat, beet slices, cellulose, hydrolysed liver, apple pomace (dried) (1.2%), sunflower oil, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, seaweed (dried) (0.2%), linseed (0.2%), yeast (extract), Yucca shidigera (0.05%), artichokes, dandelion, ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, wild garlic. (total herbs: 0.14%) Digestible energy: 1,655 kJ/100g

Analytical constituents:
crude protein    23%
crude fat    12%
crude fibre    3.5%
crude ash    7%
Carbohydrates (NfE)    46.5%
calcium    1.4%
phosphorus    0.9%
sodium    0.45%
potassium    0.45%
Omega 6 fatty acids    2.8%
omega 3 fatty acids    0.3%

Additives: Vitamins / kg:         Trace elements / kg:    
vitamin A    12000 I.U.             iron    105 mg
vitamin D3    1200 I.U.             copper    10 mg
vitamin E    75 mg                     zinc    125 mg
vitamin B1    5 mg             manganese    25 mg
vitamin B2    6 mg             iodine    2.0 mg
vitamin B6    4 mg             selenium    0.15 mg
vitamin B12    70µg             cobalt    0.1 mg
biotin    500 µg         
pantothenic acid 12 mg             Antioxidants,    high tocopherol
niacin    45 mg                 extracts of
cholin chloride    60 mg         natural origin

http://gb.happydog.de/products/dry-food/supreme-line/adult/supreme-sensible/karibik/

Ma na stranu što je preskupa...Ali čemu ovoliko banane  :lipssealed:

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member

« Odgovor #12 poslato: 06 Jul, 2013, 18:07:13 »
Hm ne znam, i mene to zanima.. :th:
Mali je postotak mesa, skoro isto kao banane.

Ta Karibik košta 138 KM za 12,5 kg..to je oko 70,50 eura ili 8061 dinara.
Irland je 95 KM za 12,5 kg..to je oko 48,50 eura ili 5549 dinara.
Zaista previše za tu kvalitetu. sm prst dole

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 06 Jul, 2013, 18:27:24 »
zaista preskupo za ovako nešto....kod vas nema da se kupi Bento Kronen? On ne bi smeo da bude skup a relativno je pristojna hrana

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member

« Odgovor #14 poslato: 06 Jul, 2013, 18:40:29 »
Nema.. :( predoložiću čovjeku u pet shopu da uzme.
A ništa do tad ćemo se držati što više kuhanog, ionako to sa najvećim užitkom jedu. sm prst gore