Autor Tema: Rezanje noktiju kod pasa?  (Pročitano 35331 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: Rezanje noktiju kod pasa?
« Odgovor #60 poslato: 26 Decembar, 2014, 19:10:57 »
Grumer (groomer) = frizer za pse. Osim kupanja, šišanja, rasćebavanja, feniranja, skoro svi dobri groomeri ujedno i seku nokte, čupaju dlake iz unutrašnjosti uha, ...
Slažem se sa predlogom da ubuduće treba da izbegavate osobu (veterinar ako sam dobro shvatio) koja psu prilikom sečenja noktiju redovno raskrvari iste i pritom kaže kako je to normalno. sm eek

Dodao bih još samo da vodite računa i prilikom izbora grumera, jer postoji veliki broj njih koji su "priučeni" i nemaju baš dosta iskustva u sređivanju pasa, pa vam se može desiti identična situacija i neprijatno iskustvo kao i sa veterinarom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #61 poslato: 26 Decembar, 2014, 20:16:40 »
Ako je pas istraumiran sad mora polako da se radi i to neko ko ima razumevanja. Ako nađete dobrog veterinara i on proceni da psa treba opustiti nečim, onda je to njegova stručna odluka, da tako kažem. Mislim da psu ne treba ništa davati na svoju ruku, bez obzira na to koliko je namera dobra

Van mreže Vesna Borovićanin

• Newbie
  • *

« Odgovor #62 poslato: 27 Decembar, 2014, 09:29:52 »
Hvala puno na savetima. Prenela sam sve sto sam ovde procitala i sta ste savetovali. Moj prijatelj je sad jako zabrinut a i ljut. Kaze da je Lakija vodio na vet fax i da su mu tamo razliciti veterinari sekli nokte, raspkrvarili i oni ga ubedjivali da je to normalno!!!
Nisam to znala...
Znala sam da su uet faxu tutuci za kunice,ali ovo... Bar kucici nisu retki ljubimci,pa da se vade na neiskustvo!!!
Ovde sam procitala pozitivne komentare za Zorana iz vet amb.Novak, u ponedeljak ce zakazati kod njega, za pocetak...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #63 poslato: 27 Decembar, 2014, 13:16:55 »
Na Vet. faksu su mu nokte sekli studenti... nema sanse da se neki "profesor" bavio time.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #64 poslato: 12 Decembar, 2016, 14:56:02 »
Imam pitanje...
Mom psu su crni nokti i ne vidi mu se zivac,a ima poduze nokte,nisam sig. da li mogu da joj ih secem obicnim makazama,inace navikla je na to,nema problema ali ne znam jel moram da uzmem te specijalne makaze olo mogu obicne?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #65 poslato: 13 Decembar, 2016, 11:37:35 »
Imas po pet sopovima grickalice za nokte za pse. Sto se crnih noktiju tice, najbolje da ti veterinar pokaze kako i dokle mozes da seces.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #66 poslato: 13 Decembar, 2016, 13:08:40 »
Hvala  sm wink