Autor Tema: Šta raditi u slučaju napada psa ?  (Pročitano 39673 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: Šta raditi u slučaju napada psa ?
« Odgovor #30 poslato: 02 Oktobar, 2012, 09:45:14 »
Je sam rekla da će mi sledeći pas biti ženka  sm lol1 Mada, ne mora da znači, moj predhodni pas, isto NO je bio prava dobrica prema drugim psima, mislim da se za svojih 9 godina nikada nije potukao. Sigurna sam da Gal nikada ne bi mogao biti kao on, ali da bi sigurno bio bolji nego sada da je kod mene od šteneta. Ovo što orejaslargas priča o tuči oko kuje u teranju to je meni nekako normalno. Priroda, jače je od njih.
Inače kažu da je milion puta gore kada se potuku dve ženke, nego dva mužjaka.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 02 Oktobar, 2012, 11:52:14 »
mene samo nervira to sto je potrebno voditi velikog psa da bi drugi pazili na prilazak svojih pasa tvom psu. moj pas nije problematican i pod kontrolom je, ali mogu to da okacim macku o rep.
kad setam sama sa wilijem-nema ko nam ne pritrcava, tj vlasnici dopustaju svojim muzjacima koji vole da glume frajere da pridju wiliju.

kada setamo sa atilom, balijem ili hrtovima... cim nas ugledaju u daljini svi hvataju svoje pse za koje nisu sigurni da ce da poslusaju i ne pridju.

tako da ja zaista ozbiljno razmisljam, iako vise volim srednje pse radi prakticnosti, da mi naredni pas bude veliki, upravo iz ovog razloga.
odgojis svog velikog psa i boli te uvo jer znas da tebi nece napraviti problem...drugi mu nece prici tako lako, a i ako pridju-moze da se odbrani jer svi oni koji pustaju problematicne pse da mu prilaze, su vlasnici koji u wiliju ne vide pretnju jer im je pas veci, snazniji ili ih jednostavno boli uvo

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 02 Oktobar, 2012, 12:14:16 »
Ja se sećam da su se meni Ines i Anela zakačile drugog dana kada je Anela došla kod nas. Sa mužijacima, jok, nije bilo problema, ali taj dan,  nemam pojma ni šta se desilo, ja bila u kuhinji, samo čujem neki haos u dnevnoj.  sm smesko1  Obalile mi stočić.  sm kolutko

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 02 Oktobar, 2012, 12:21:38 »
mene samo nervira to sto je potrebno voditi velikog psa da bi drugi pazili na prilazak svojih pasa tvom psu. moj pas nije problematican i pod kontrolom je, ali mogu to da okacim macku o rep.

Ne bih se složila sa ovim. Većina koja ima velike pse ih vodi na povodniku, pa tako vlasnici ovih manjih uglavnom ni ne brinu što će im pas prići velikom. A ti mali su u većini slučajeva (čast izuzecima) neposlušni i prgavi.
Najviše ludim od onog kada neobuzdani pas iz daljine pritrčava a gazda se dere ''NEĆE ON'', e pa moj 'oće  :hell:

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #34 poslato: 02 Oktobar, 2012, 12:32:58 »
Ti što umeš da nam nagrdiš dečka  :punch:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 02 Oktobar, 2012, 12:40:49 »
cesto wilijevi uzgajivaci kazu kako ne zele vise da imaju muzjaka u odgajivacnici jer im samo unosi pomutnju medju zenkama  sm smesko1
doduse, ni zenke im nisu naivne pa paze kad ih ostavljaju kako ce biti rasporedjene.

meni je wili prvi moj pas. pre njega sam, od osnovne skole, redovno setala komsijske pse...staforda, rotwailera i afganistanskog hrta. sve muzjaci i ni sa jednim nisam imala nikakvih problema, kao ni sa wilijem. jedino sto me zivcira kod muzjaka je dugo zadrzavanje na mestima gde se kuja popiskila, kljocanje vilice i naskakanje na kuje. barem je ovaj moj jako napaljive prirode  sm rile
sto se tice naravi generalno i privrzenosti... jeste da zenke vaze za privrzenije vlasniku ali mislim da tu odgoj i poslusnost igraju glavnu ulogu, pa mi to nije problem

Citat
Ne bih se složila sa ovim. Većina koja ima velike pse ih vodi na povodniku, pa tako vlasnici ovih manjih uglavnom ni ne brinu što će im pas prići velikom. A ti mali su u većini slučajeva (čast izuzecima) neposlušni i prgavi.
Najviše ludim od onog kada neobuzdani pas iz daljine pritrčava a gazda se dere ''NEĆE ON'', e pa moj 'oće 
naravno da ima i toga, al pisem ono sto se nama, bukvalno svakodnevno dogadja. mi setamo na mestima gde svi psi setaju pusteni, pa ni veliki ni mali nisu na povodniku

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 02 Oktobar, 2012, 12:49:08 »
Najviše ludim od onog kada neobuzdani pas iz daljine pritrčava a gazda se dere ''NEĆE ON'', e pa moj 'oće  :hell:

to me najviše izluđuje
 :mad:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 02 Oktobar, 2012, 12:56:19 »
Ti što umeš da nam nagrdiš dečka  :punch:

Eee ne znate ga vi od početka, sad je zlatan kakav je bio  :tapsh: Al' bitno da ga Lara voli  sm kiss

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 02 Oktobar, 2012, 13:43:17 »
i nas gnnjave vise sitni,a ludo hrabri i lajavi,a Kan je pre dozvoljavao malima da se vrte oko njega,sad je vise na oprezu  sm prst no no

nego Gal je znaci otkacio onu crnku zverku  i nasao neku svoju  sm love

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #39 poslato: 02 Oktobar, 2012, 14:27:11 »
za tebe bi najbolje bilo da naučiš tvog psa da sluša i da mu nikada ne daš da priđe psu ako je situacija sumnjiva. govorim ti iz iskustva. moj pas se do nekog trenutka igrao sa većinom a onda je odjednom krenuo da napada sve živo. jednostavno ne voli pse u svojoj blizini. ja jako vodim računa o tome.  svaki vlasnik kome sam viknula da pozove psa ako trči prema nama a on je pozvao psa nikada se ništa nije desilo. problem je sa onima koji psu ne mogu da objasne "stani i dodji" i psi koji pritom uopšte ne reaguju na režanje drugog psa nego i dalje skaču na njega kao da bi se igrali.
niko odgovoran neće doći u park i pustiti psa da trči kao bez glave. nikada nemoj da dozvoliš da ti pas ide ka nekom psu koji je vezan dok ne pitaš vlasnika da li je u redu da se igraju. ili ako je neki nepoznat pas u parku uvek pozovi tvog psa da bude blizu tebe dok ne oceniš situaciju. svako ko je normalan a ima opasnijeg psa će svog psa pozvati čim vidi nekog nepoznatog u blizini.
Nije bio problem u nama, pas je bio u crkvenom dvorištu, a ja sa Boltom van i nismo hteli da ulazimo.Ali je jedan od pasa koji je bio u dvorištu provukao glavu kroz kapiju i kada je hteo da je izvuče kapija se otvorila!Bez razmišljanja je skočio na Bolta...A kao prvo, vlasnik zna da ima agresivnom psa i nikad mu nije stavio korpu, zna da psi ne smeju da se uvode u dvorište, ali to još uvek radi, dok ja to izbegavam.Niko nije mogao da zna da će se kapija otvoriti.Bolt je bio na povocu, kao što sam i napisala, onda je izašao pit i napao Bolta, a koliko se povodac zategao nekako je uspeo da spadne sa ogrlicom.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #40 poslato: 02 Oktobar, 2012, 14:30:09 »
baš niste imali sreće

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #41 poslato: 02 Oktobar, 2012, 18:10:58 »
Pa nismo..Ali sada više pazimo...A jednom kad smo šetali, na livadi pored sam videla vlasnika sa 2 psa(taj što je ujeo mog i još jedna ženka), a ja se sledila od straha, ali su sigurno bili na povocu.Ženku i puste, ali mužjaka ne.A za divno čudo, ona ženka deluje mnogo fino.Kada smo je jednom sreli puštenu, ona se samo vratila do vlasnika, nije ništa pokušavala da uradi...Mnogo je bolja nego mužjak.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #42 poslato: 02 Oktobar, 2012, 18:29:51 »
hahaha. to kao da pričaš o meni
divna Rea i zlo od Arija
 sm valjko1

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #43 poslato: 02 Oktobar, 2012, 18:30:36 »
 sm valjko1 Moguće da je tako, ona ženka je stvarno dobra.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #44 poslato: 27 Oktobar, 2012, 22:24:32 »
Kada su se potukli moj pas i pas susjeda o kojem brinem, uopće nisam razmišljala o posljedicama, samo sam ih pokušavala razdvojiti, postavljala se među njih, odgurivala ih jednog od drugog. Sada mogu biti zahvalna što sam prošla s tek par ogrebotina. Tada još nisam znala za metodu ''polij vodom'', pa se svašta moglo dogoditi, ali srećom, nije. Zato uvijek nosite vodu u boci sa sobom, nikad se ne zna.
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.