Autor Tema: Ishrana rase Shar pei  (Pročitano 29003 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

Ishrana rase Shar pei
« poslato: 01 Septembar, 2012, 13:50:07 »
Pokusala sam u temi sa kuvanim specijalitetima pa ne moze, zakljucana je, a za velike kolicine..pa i nije za tamo, Evo ovde ovo sto sam fotografisala juce a nastavicemo i sa sirovim obrocima koje dobijaju mnogo cesce ....ako ne zaboravim da uslikam kao pre dva dana sm redface... mada mi i nismo previse interesantni za oko jer smo mesojedi bez sarenila u porcijama sm smesko2 . Nije post ni za ovde i otisli smo off topic ali ukoliko urednicima smeta post ovde neka ga prebace u temu gde misle da mu je mesto, ili neku novu temu eventualno... jos se ne snalazim najbolje  sm redface
Kuvani obroci ovde uvek vrlo slicno izgledaju jer se sastoje iz kuvanog usitnjenog mesa i iznutrica sa dodatkom malo ekspandiranog pirinca i ponekad malo povrca. Kao dodatak skoro obavezno malo kefira ili probiotik jogurta, ponekad kuvano jaje ali ljusku dodajem kao osusenu i samlevenu u masini za kafu u fini prah da bi sto lakse usvojili kalcijum iz nje. Prah od ljuski jaja dodam i kada nema hrskavice u kuvanom. Odnos je ovakav sa malim odstupanjima : 70-80% misica sa kostiju obicno, ili svinjski jezici i srca, oko 10% pa i manje hrskavice(od pileceg otpada ili svinjskih grkljana) i 10-20% iznutrica koje nisu misic ( u kuvanom obicno iznutrice svinje ili ovce) porcije su im oko 500-600gr za devojke a za Njega  oko 700-800
To kod nas izgleda ovako

ovde je sastav:
Kuvano meso sa ovcijih glava, kuvano meso i hrskavice sa otpada piletine od filetiranja, nesto kuvane svinjske dzigerice i mesa lososa , nesto ekspandiranog pirinca da pokupi vlagu i hrani da kompaktniju suvlju strukturu. Kada je ovakvo meso sa otpada u glava u pitanju koje je vrlo sitno, lepljivo je jer je jace termicki obradjeno da bi se lakse skidalo sa kostiju...kod mojih pasa " ne jede se": tecno, lepljivo ili previse vlazno. Ne vole lepljivu hranu i nerado jedu kuvanu hranu sa previse vlage jer im se lepi za usne. Supu popiju zasebno obicno pre obroka .
Dodatak

Solja kefira sa pola kasicice kurkuma zacina  i jednom kapsulom Acidophilus probiotik bakterija od dva biliona( za svih cetvoro) i po kasicicom kokosovog ulja svakome(teglica je na sobnoj temperaturi pa je polutecno i moze se kasicicom ili razmazati a sada kada je toplo i preliti preko hrane)
Uz to njihovi suplementi koje im dajem sakrivene u gomilice ove hrane iz ruke, svakom zasebno dok cekaju svoj obrok  koji u porciji izgleda ovako ili vrlo slicno :)

Vrlo cesto u kefir ili jogurt  uz kurkumu dodam po znjecen cen ili dva manja belog luka, ponekad ali vrlo retko povrce i to je to. Uvek nam ovi kuvani obroci slicno izgledaju ...samo je sastav malo drugaciji u delu da se za kuvanje koriste i junece mesne kosti, mesne kosti otpad od curetine i razlicite obicno svinjske i ovcije  iznutrice.
Banditi na veceri ovako (kada ima ribe) sm smesko2

kada je nama onda to izgleda ovako obicno

ovo je stara fotografija jos sa Buki ali eto nje da ne gnjavim novima
a kad Bata gnjavi ili nece  onda on ovako

Pisacu i o tome kako sam podigla ove patuljke samo mi dajte malo vremena...ne stizem :)

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Ishrana šar pejeva
« Odgovor #1 poslato: 01 Septembar, 2012, 19:44:59 »
sad moram da pitam
 sm redface

a zašto ima dajete ovo:
Acidophilus probiotik bakterija od dva biliona

možda ste pisali ali ja nisam videla

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 01 Septembar, 2012, 23:54:21 »
zato sto dobijaju pirinac u hrani, pisala sam vec negde da prosti seceri brzinom zvuka menjaju pH sistema za varenje kod pasa a time i brzinom zvuka mikrofloru u crevima, Acidophilus je probiotik i cuva sistem za varenje od narusavanja  ravnoteze na taj nacin sto ova bakterija povecava kiselost ...tako se ustvari sam pH drzi na nivou na kom je bio bez obzira sto su prosti seceri iz zitarica u sistemu za varenje  sm wink....a zbog cega se toliko vodi racuna o tome to je Shar Pei prica, drugim psima ta kolicina prostih secera i malo alkalnija sredina ne moze izazvati toliko problema kao kod ovih. Nije sve tako crno ni sa ovima ali bolje je ih cuvati da ne bi posle izaslo na nos i zaslo u novcanik. sm wink Cista preventiva u ovom slucaju, inace Acidophulus je odlican kada je bilo koji pas na antibioticima jer sprecava prerazmnozavanje gljivica tokom terapije .  Isto vazi i za ljude posebno kada je candida u pitanju.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 02 Septembar, 2012, 00:31:31 »
Vecerasnji obrok je bio: pileci bataci bez kostiju(par srca je zalutalo) i svakom po pola jagnjece glave, sve to sa nista vise ...... sem kurkumina iz kapsule , pune doze omega 3 perli i C vitamina

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 02 Septembar, 2012, 00:32:56 »
Znate da menije možete postavljati i u temi dnevni meni, gde idu u konkurenciju za takmičenje?
Ovo mi super izgleda, sigurna sam da su u slast pojeli  sm smesko1

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 02 Septembar, 2012, 00:48:01 »
Meso nestalo za tren a glave  na travnjak pa polako,

ostali samo zubici..... mislim jagnjeci  sm smesko1

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 02 Septembar, 2012, 09:40:03 »
zato sto dobijaju pirinac u hrani, pisala sam vec negde da prosti seceri brzinom zvuka menjaju pH sistema za varenje kod pasa a time i brzinom zvuka mikrofloru u crevima, Acidophilus je probiotik i cuva sistem za varenje od narusavanja  ravnoteze na taj nacin sto ova bakterija povecava kiselost ...tako se ustvari sam pH drzi na nivou na kom je bio bez obzira sto su prosti seceri iz zitarica u sistemu za varenje  sm wink....a zbog cega se toliko vodi racuna o tome to je Shar Pei prica, drugim psima ta kolicina prostih secera i malo alkalnija sredina ne moze izazvati toliko problema kao kod ovih. Nije sve tako crno ni sa ovima ali bolje je ih cuvati da ne bi posle izaslo na nos i zaslo u novcanik. sm wink Cista preventiva u ovom slucaju, inace Acidophulus je odlican kada je bilo koji pas na antibioticima jer sprecava prerazmnozavanje gljivica tokom terapije .  Isto vazi i za ljude posebno kada je candida u pitanju.

pitam zato što moj pas povremeno ima problem sa stomakom. nekad hranu vari sasvim normalno, a nekada od te iste hrane ima proliv. i još nismo zaključili zašto
 :zb:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 02 Septembar, 2012, 09:41:50 »
i da, Kris je u pravu. Postavite nekad meni tamo na glasanje. Treba nam još neko da bi Popu načisto pomrsili planove u vezi godišnje pobede
 sm zelenko

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 02 Septembar, 2012, 15:18:11 »
Probaj sa probioticima neko vreme pa ces videti, sasvim su u redu oni od "ivancic i sinovi" ili redovno neki bolji probiotik jogurt.
Postavicu slike i tamo, samo na ovoj nisam uslikala kompletan obrok jer fale na slici i perlice i C vit. Pretpostavljam da i to ulazi u sastav jer nisu lekovi vec suplementi ?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 02 Septembar, 2012, 15:38:25 »
ulazi
imali smo svojevremeno i menije sa po 20 sastojaka. dok sve pobrojimo što smo stavili unutra  :whew:  :D

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 02 Septembar, 2012, 15:57:23 »
pa onda i nece biti sok kad se poredjaju tabletice i kapsule suplemenata  :D...salim se, ne dobijaju sve odjednom jer za sada nemaju potrebe...sem Nie. Ja cu postavljati samo ono sto svi dobijaju uz odredjeni obrok.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 02 Septembar, 2012, 15:58:52 »
pretpostavljam da će značiti onima koji svraćaju na forum i kao gosti a psi im imaju sličnih problema

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 02 Septembar, 2012, 16:00:56 »
Pa nemaju problema ... to je da ih ne bi ni imali :) kad imaju problema onda se lece ili su na odredjenom protokolu....a ni drugim rasama nije na odmet nesto od toga davati, posebno C vit. sa produzenim delovanjem.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 06 Septembar, 2012, 01:13:03 »
Bata,  jedna obicna vecera...

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 06 Septembar, 2012, 01:20:40 »

Komad junetine
Piletina od pandlovanja
Neslan sir
Pilece iznutrice- srce i dzigerica (iz blendera sa kurkuma zacinom)
Omega 3(4000mg), C vit sa produzenim dejstvom(500mg) ,Methyl B12(100mcg) i malo kokosovog ulja