Autor Tema: Prirodni dodaci ishrani  (Pročitano 56211 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
Odg: Prirodni dodaci ishrani
« Odgovor #30 poslato: 19 Avgust, 2012, 10:52:23 »
Pivski kvasac,morske alge,alfalfa,prah od ljuske jajeta,lecitin i jodirana so.Postaviću recept kad je zbućkam. Pravila sam joj i neki omega mix ali tu mi nije bilo tako teško da nađem sastojke.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 19 Avgust, 2012, 11:38:05 »
Sudeći po sastavu tog miksa pretpostavljam da alfalfa ide zbog vitamina D. Po netu piše da je sušena bogata vitaminom D znači sakupiti malo na lokalnoj njivi  sm cepko , dobro osušiti i srediti je u avanu mislim da bi bilo ok, osim ako neko nema preporuku za dobar proizvod.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 19 Avgust, 2012, 11:55:59 »
Ceo taj miks zamesas u riblje ulje i eto ti ga vitamin D  :D a i malo taman da se zamasti, ko da jede to suvo  sm zelenko

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #33 poslato: 19 Avgust, 2012, 12:34:31 »
A imam i mix za ulje: ulje lana, ulje od repice, ulje iz jetre bakalara i maslinovo ulje.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #34 poslato: 19 Avgust, 2012, 12:37:07 »
Ceo taj miks zamesas u riblje ulje i eto ti ga vitamin D  :D a i malo taman da se zamasti, ko da jede to suvo  sm zelenko
To se sve izmlati u avanu, pa se dodaje po 3k.k na svaka dva dana (dodatak u porciju) :)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:00:39 »
ja sam koristila klice. njih ima da se nadje po vecim marketima ovde, tipa merkator i slicni. to su sveze klice, nisu bas ni jeftine.
e sad... celu klicu pas nema teorije da iskoristi ni probavi pa ih isto treba usitniti. ne znam kakve bi bile da se osuse i usitne

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:55:55 »
To se sve izmlati u avanu, pa se dodaje po 3k.k na svaka dva dana (dodatak u porciju) :)

Ma znam, salim se ja malo  sm wink Odlican miks  :clapping:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 19 Avgust, 2012, 15:39:45 »
Mene je davno neko savetovao kako trebam jednom nedeljno da dajem mix: jedno jaje, kašika koštanog brašna i kašićica meda. Gal naravno nije to hteo ni da pomiriše, iskreno, ni ne krivim ga, to koštano brašno ima neki gadan miris. Naravno kupila sam 2kg, jer drugačije nisu ni prodavali, pa je ostatak ubrzo završio u kontejneru. Inače sam pre kupovine to koštano pomešala sa ribljim brašnom koje smo nekada davno davali psu kao dodatak hrani, i sa tim bi pojeo šta hoćeš. Ne znam gde bi se to brašno sada moglo naći, ali mislim da bi to bio odličan dodatak ishrani.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 19 Avgust, 2012, 15:57:49 »
Što se tiče koštanog brašna ili kako ga još zovu crkotinskog brašna mislim da je još 2001 zabranjeno njegovo korišćenje u ishrani stoke. Cilj upotrebe ovog brašna jeste da se stvori odraslo govedo spremno za klanje u roku od 6 meseci, umesto za dve godine. A jedini nacin da se to postigne, jeste da se životinji daju gotovi životinjski proteini.

Ja imam neku staru knjigu o psima koju sam kupio negde 1997. U delu ishrane se pominje i koštano brašno kao važan izvor Ca, tada sam ja to i pokušao da nađem, kupim. Ali sam naišao na nekog savesnog ko mi je rekao da bežim od tog otrova!

Van mreže Sparki

• Global Moderator

« Odgovor #39 poslato: 21 Avgust, 2012, 11:57:21 »
Zadnjih nekoliko postova u vezi pirinca,su prebaceni u temu "Ugljeni hidrati".

http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=467.msg25802#new

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #40 poslato: 21 Avgust, 2012, 15:43:19 »
DRagi moji forumasi, citajuci vase postove vidim da pse hranite po osnovama makrobioticke ishrane !!!! sm lol

Nadam se da i vi pojedete pola cena belog luka, pa alge  ( odlicno se slazu sa pirincem), pa svo to semenje... Ja se inace tako hranim, nisam bas pravi makrobioticar, ali naginjem tome, tako da  ce na kraju cela nasa porodica postati makrobioticarska... Jadan moj muz !!!

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 21 Avgust, 2012, 15:47:41 »
Nadam se da će muž pristati na takvu ishranu  sm zelenko

Ja mislim da većina ovde neki put više brine o psima nego o sebi sm redface Kenip, imamo ovde temu i o našoj ishrani, pa možeš baciti koju fotku i recept, pa nas urazumiš  sm smesko1

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 27 Avgust, 2012, 23:44:04 »
Mi našima dodajemo vrlo malu količinu soka od aloje u vodu, a ranije, kad su tek počinjali sa sirovim mesom smo im stavljali i jabukovo sirće.

Van mreže Tjara

• Newbie
  • *

« Odgovor #43 poslato: 29 Avgust, 2012, 13:19:10 »
Ja mojima dajem lososovo ulje. :nod:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 29 Avgust, 2012, 22:14:22 »
Pivski kvasac,morske alge,alfalfa,prah od ljuske jajeta,lecitin i jodirana so.Postaviću recept kad je zbućkam. Pravila sam joj i neki omega mix ali tu mi nije bilo tako teško da nađem sastojke.

I jesi ga zbućkala ?  :th:

Mi našima dodajemo vrlo malu količinu soka od aloje u vodu, a ranije, kad su tek počinjali sa sirovim mesom smo im stavljali i jabukovo sirće.

Prvi put čujem za ovo  :)
Možete li da obrazložite zašto dodajete sok od aloje i jabukovo sirće ?

Ja mojima dajem lososovo ulje. :nod:

Koliko često i u kojoj količini. ? Ja sam nekad koristio riblje ulje, ali pošto sad mazga jede ribu kontam nema potrebe za tim....