Autor Tema: Prirodni dodaci ishrani  (Pročitano 52281 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Prirodni dodaci ishrani
« Odgovor #15 poslato: 18 Maj, 2012, 12:46:44 »
ja sam mojima davala ovo:

odlična stvar, posebno za dlaku

Anima-Strath is available in liquid form or as a granulate

Composition, liquid:
Plasmolysed herbal yeast, malt, honey, orange juice

Presentation forms:
100 ml, 250ml, 1 litre, 5 litres, 10 litres

Composition, granulate:
Plasmolysed herbal yeast, cellulose, glucose (gluten-free)

Presentation forms:
100g, 500g, 4kg

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 18 Maj, 2012, 16:33:09 »
moji jedu voće samo kada ih Tetka hrani....ja mogu da dubim na trepavicama neće uzeti

Van mreže Sparki

• Global Moderator

« Odgovor #17 poslato: 07 Jun, 2012, 11:38:22 »
Prenosim post iz druge teme o cimetu i medu

super informacija za korisnike cimeta  sm prst gore
evo sad sam malo guglala, pa nasla neke zanimljivosti vezane za primenu kod ljudi ali znamo da se dosta toga moze primeniti i kod pasa

Za jacanje imuniteta

Redovna upotreba meda i cimeta jaca imunitet i uspesno stiti organizam od virusa i bakterija.

Za varenje hrane

Upotreba meda jaca bela krvna zrnca u borbi protiv svake bolesti, a cimet u kombinaciji sa medom pospesuje varenje. Za to je potrebno pre jela uzimati po dve kasike mesavine meda i cimeta kako bi se olaksalo varenje i najtežih jela!

Za dugovecnost

Hunzi su pleme koje je dobro poznavalo lekovitost cimeta i meda. Oni svakodnevno uzivaju u caju od cimeta i meda, dozivljavaju duboku starost i pri tom dugo ostaju krepki i vitalni a upravo ova kombinacija – kazu naucnici usporava proces starenja, produzava zivotni vek a kozu cini svezom, neznom i krepkijom.
Recept za to glasi ovako: jednu kasiku cimeta i cetiri kasike meda prokuvati u jednoj solji vode. Podeliti na cetiri dela i piti tokom dana (cetiri puta dnevno).

Rak kostiju i stomaka

Istrazivanja u Japanu potvrdjuju su da se mesavinom meda i cimeta uspesno leci rak kostiju i stomaka.
Za to je potrebno svakodnevno uzimati mesavinu jedne velike kasike meda i jedne male kasike cimeta, mesec dana tri puta dnevno.

Upala zglobova (artritis)

Ujutru i uvece uzimati po jednu solju vruce vode u kojoj je dobro umesana jedna mala kasika cimeta i dve velike kasike meda. Dugotrajna terapija moze dovesti do izlecenja cak i hronicnog artritisa!

Protiv celavosti

U vruce maslinovo ulje umesati jednu veliku kasiku meda i jednu malu kasiku cimeta. Ovu smesu utrljati u koren kose i ostaviti da deluje petnaest minuta. Za nekoliko dana koren kose ce ojacati i kosa ce prestati da opada!

Protiv zubobolje

Najmanje tri puta dnevno na bolni zub nanositi mesavinu meda i cimeta.

Protiv holesterola

Tri male kasike cimeta i dve velike kasike meda umesati u 4 dl caja (najbolje koristiti zeleni caj). Piti tri puta na dan. Kod prvog uzimanja, za dva sata holesterol u krvi ce se smanji za deset posto, a nakon duze upotrebe moguce je postici potpuno izlecenje!

Prehlada

Redovna upotreba meda i cimeta umanjuje mogucnost prehlade i infekcije besike.
U jednu veliku kasiku mlakog meda umesati jednu cetvrtinu male kasike cimeta. Uzimati tri puta dnevno tokom tri dana i prehlada ce nestati. Na ovaj nacin se jos i uspesno ciste sinusi i leci hronicni kasalj.

Infekcija besike

Umesati dve velike kasike cimeta i jednu malu kasiku meda u 2 dl mlake vode i popiti. Ova smesa ce ocisti besiku i unistiti bakterije.

Srce, nervoza i bolovi u stomaku

Redovno za dorucak jesti hleb namazan sa mesavinom jednakih delova cimeta i meda.
Ovaj dorucak blagotvorno deluje na nervni sistem, stomacne bolove, cir na zelucu i gasove.

Protiv umora

Jednu polovinu velike kasike meda i jednu cetvrtinu male kasike cimeta, umutiti u 2 dl vode. Piti ujutru na prazan stomak i popodne tokom sedam dana. Za to vreme ce se organizmu vratiti snaga i vitalnost.

Bubuljice i infekcija kože

Dokazano je da je uz pomoc meda i cimeta moguce spreciti i zaustaviti stvaranja lisajeva, ekcema, bubuljica i slicnih infekcija koze, ukoliko se lice redovno tretira mesavinom od jednakih delova meda i cimeta.
Protiv akni umesati tri velike kasike meda i jednu malu kasiku cimeta. Nanositi na obolela mesta svako vece pre spavanja. Obicno je potrebno dve nedelje da koza lica postane potpuno cista i zdrava.

Za mrsavljenje

Mesavina jednakih delova meda i cimeta prokuvana u jednoj casi vode, ne dozvoljava masnocama da se taloze u organizmu. Piti dva puta dnevno, ujutru pola sata pre jela i uvece pola sata pre spavanja.

Zadah

Svako jutro ispirati grlo mlakom vodom u kojoj je umesana jedna kasika cimeta i jedna kasika meda.

Za popravljanje sluha

Za popravljanje sluha svako jutro i svako vece, uzimati mesavinu jednakih delova meda i cimeta.

http://www.ringeraja.rs/forum/lekovita-svojstva-cimeta/m_670232/mpage_1/tm.htm

IMAJTE U VIDU DA SU OVO KOLICINE ZA LJUDE I DA JE VELIKA KOLICINA ZA PSA NEZDRAVA

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 26 Jun, 2012, 10:45:51 »
alfa alfa klice:

Alfa alfa klice su visoko energetske klice bogate proteinima, vitaminima (B1, B2, E, K, D, posebno vitaminom A), te fosforom, magnezijem, željezom i kalcijem. Koriste se kao prevencija i ozdravljenje od anemije i osteoporoze. Zahvaljujući delikatnom no ipak nježnom okusu, alfalfine se klice jedu sirove u salatama i sendvičima.

Alfa alfa klice su jedne od rijetkih namirnica koje našem tijelu mogu namiriti potrebnu dozu esencijalnih masnih kiselina. Vrlo je jednostavno i jeftino posaditi ih kod kuće. Dovoljno im su voda i sunce.

One sadrže fitokemikalije i folnu kiselinu.

Uz to, alfa alfa klice sadrže elementa u tragovima poput cinka, bakra i magnezija - potrebne za čvrstu kosu i zdravi skalp.Djeci pomažu kod rasta, a starijim osobama pomažu za snagu. Preporučaju se i sportašima kako bi postigli još bolje rezultate.

Sprečavaju nastajanje osteoporoze, karcinoma i srčanih tegoba, te simptome menopauze.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 26 Jun, 2012, 11:23:15 »
Vita Powder- mix koji cini kompletan suplement psecoj ishrani ukoliko psa ne hranite dovoljno raznovrsno. mislim da je dobro imati ga u kuci, ne mora sadrzati sve sa spiska, i dodavati ga u obroke koji su nesto siromasniji namirnicama (kad u kuci imamo samo meso i sl)

pomesa se:   

1. pahuljice pivskog kvasca- (sadrže visok nivo vitamina B i minerala, uključujući i hrom, takođe poznat kao faktor tolerancije glukoze. Smanjuje podložnost buvama. 
2. Pšenica, pirinač ili mekinje (pahuljice)  ( sadrže minerale i B vitamin i predstavljaju dobar izvor vlakana).   
3. Alge u prahu (odličan izvor minerala)
4. Lucerka u prahu-ALfa Alfa (Lucerka je još jedan odličan izvor minerala i pomaže da se uspostavi ravnoteža u metabolizmu. Kombinacija algi, minerala morskog izvora, i lucerke, minerala iz zemlje, obezbeđuje optimalni balans makro i mikro minerala.  lucerka u prahu se moze naci u prodavnicama zdrave hrane, lekovitog bilja i prodavnica prirodnih prehrambenih pr . Napomena: radi probave, bitno je da bude u prahu susena, ili sveza ali usitnjena
5. Lecitin u granulama  ( Lecitin sadrži Holin i inozitol, neophodne za proizvodnju neurotransmitera i hormona prekursora, kao i za metabolizam holesterola)
6. Vitamin C  ( Psi su u stanju da proizvede vitamin C, ali ne u dovoljnim količinama svojih telesnih potreba)
7. Cink glukonat (Cink pomaže kod nekih kožnih problema i ponekad nedostaje u ishrani. To nije od ključne važnosti za zdravlje vašeg psa, ali je korisno kao redovni ili povremeni dodatak)
8. Koštano brašno, mrvljene ljuske jaja, ili drobljeni oklopi kamenica  (Ovo su izvori kalcijuma, i veoma su važni za balansiranje odnos kalcijuma i fosfora u ishrani. Psi u divljini dobiju kalcijum prvenstveno iz ishrane kosti njihovog plena a fosfor prvenstveno iz mesa. Ako vaš pas ne dobija dovoljno kalcijuma iz kostiju, ili nema dovoljno mesa u ishrani, trebalo bi dodati vise kostanog brasna. Sto vise prirodnih kostiju i mesa dajete, manje ovog dodatka je potrebno.

kolicine:

pivski vasac                             1 solja
pšenica, pirinač ili mekinje-         3/4 solje 
alge                                       1/4 solje
Lucerka (alfa alfa)                    1/4 solje             
lecitin                                    1/4 solje
vitamin C                                2200 mg
Cink                                       125 mg
Ljuske od jaja                          4-5 supenih kasika

tezina psa                            okvirna dnevna kolicina Vita powdera

2-5kg                                    2 supene kasike
5-15 kg                                 3-4 supene kasike
15-30 kg                                4-8 s.k.
30-55 kg                                8-14 s.k

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #20 poslato: 09 Jul, 2012, 22:23:49 »
Jos malo o klicama.

Klice su odlican izvor neophodnih vitamina i minerala. Sadrže veliku kolicinu vitamina B grupe, E vitamina, vitamina C, provitamina A, lako svarljive belančevine, ugljene hidrate, masti i enzime. Klice su odlican lek protiv kancera, dijabetesa, oboljena krvnih sudova i srca, regulisu metabolizam i telesnu tezinu... One svakako pozitivno uticu na opste stanje organizma. Mnogi ih sa razlogom nazivaju i "Cudo od hrane".
Klice ne morate kupovati u radnjama vec ih vrlo lako mozete i sami napraviti u svom domu. 

Cesto ih pravim (za sebe ali i za pse) i najradje ih jedem kao grickalice. Par saveta kako da ih napravite:

Najbitnije je da semena koje cete koristiti nisu hemijski tretirana.  Dve najlakse tehnike za pravljenje tj. gajenje klica su u tegli i na tanjiru. Tanjir obicno koristim kada pravim lanene klice. Proces pocinje natapanjem i bubrenjem semena. Vreme natapanja zavisi od vrste semena. U praznu staklenu teglu sipati semena i preliti vodom (ne puniti teglu skroz vodom vec da bude bar duplo vise vode u odnosu na semena). Preko tegle staviti gazu i pricvrstiti gumicom. Nakon isteka vremena natapanja samo okrenete teglu da bi procedili semena. Za klijanje je bitno da semena budu vlazna pa zbog toga je potrebno ispirati semena par puta dnevno. Zapamtite, bitno je da semena budu vlazna ali ne i mokra (posebno vazno za semena lana). Teglu drzati na sobnoj temperaturi (oko 20 stepeni). Na nizim temperaturama klijanje se usporava. Dok semena ne proklijaju, drzite ih na tamnom mestu. Klice koristim kada dostignu 1-3 cm. Par sati pre upotrebe se mogu staviti na sunce zbog stvaranja hlorofila. Klice cuvati u zatvorenoj posudi u frizideru. Preporucuje se svakodnevno ispiranje. Princip je isti i pri koriscenju tanjira. Nakon isteka natapanja, semena se rasporede po tanjiru. pre toga, na tanjir staviti gazu natopljenu vodom. Na tu gazu sipati semena (nakon natapanja) i prekriti ih jos jednom natopljenom gazom. Ovu gornju gazu povremeno kvasiti (da bi semena bila vlazna). Spisak semena od kojih najcesce pravim klice:

Seme            Vreme natapanja/bubrenja (h)         Dnevno ispiranje     
Lan                         4                                                   4                                                                   
Pšenica                  12                                                 2-3                                                               
Suncokret              12                                                 2-3                                                                   
Susam                    8                                                  2- 3
Bundeve                 8                                                  2-3         

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 01 Avgust, 2012, 23:11:07 »
prenosim citat sa druge teme

alge za pigment...ti ces kanu lako dati u hranu one u prahu, posebno su dobre za crne pse...ja nikako da napravim kontinuitet sa tabletama jer me smara da mu guram svaki dan po 5 u usta...poceo je da me izbegava kad posegnem za kutijom

koje alge,gde,kako pojasni malo vise,nemam pojma o tome :mol:

a bas dosta mu je dlaka pocrvenela  sm evil

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 01 Avgust, 2012, 23:13:59 »

Morske alge:

Mnoge se vrste osušenih algi, bilo u komadićima, listićima, prahu ili tabletama mogu kupiti u trgovinama zdravom hranom i u biljnim drogerijama. Najpoznatije morske alge su: kelp, spirulina, dulse, wakame,....Kelp sadrži mnogo mineralnih tvari, Spirulina je mikroskopska slatkovodna alga koja uz brojne vitamine (B1, B6, B12, C i E) i minerale (kalcij, željezo i beta karoten) sadrži više od stotinu mikronutrijenata uzajamnog djelovanja, Dulse se dodaje juhama i sve je omiljenija kao hrana i začin s posebnim okusom mora, Wakame sadrže velike količine kalcija.

Sve su morske alge iznimno bogate jodom. 100 g svježih algi sadrži oko 20000 mcg joda, a osušene alge sadrže gotovo deset puta više. Alge obiluju i ostalim mineralima i elementima u tragovima, prije svega kalcijem, željezom i fluorom. Dobar su izvor vitamina, posebno vitamina A, B, C i E. Vitamina i minerala sadrže više od bilo koje druge namirnice.

Kao sve ostale biljke i alge sadrže ugljikohidrate: šećer i škrob. Njihov se šećer zove manitol i ima blago laksativno djelovanje. Nije osobito sladak, ne povisuje razinu šećera u krvi i zato je izvrstan za dijabetičare. Od složenih ugljikohidrata alge sadrže mnogo balastnih tvari, posebno vlakana. Masnoće su u algama prisutne u vrlo malim količinama. Alge su dobar prirodni izvor visokovrijednih bjelančevina i esencijalnih aminokiselina. Neke vrste sadrže i do 70% bjelančevina

http://www.proteka.hr/biljna/alge/a17

imas da ih kupis u bolje opremljenim radnjama zdrave hrane u listovima koji se blansiraju. ja ti preporucujem ili bewi dog u prahu koje imas po boljim pet shopovima ili caninine u tabletama (na 20kg ide 5 tableta pa tako treba svaki dan)

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 01 Avgust, 2012, 23:20:13 »
znaci da trazimo crne alge  :D ,mislim jel imaju alge za svaku boju dlake posebno  sm zelenko

salim se malo,ali znaci princip je vracanje dlake u prvobitnu boju ili sta vec   

i koliko mu traje terapija :zb:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 01 Avgust, 2012, 23:28:01 »
ima zelenih i crnih algiovo je mix morskih algi, zelene je boje  sm zelenko  i sve one sluze za poboljsavanje pigmentacije generalno kod svih pasa. jeca je koristila za kali, prvo se primeti na desnima i njusci...mislim da mozes stalno da ih koristis a ja ih preporucujem nevezano za pogmentaciju jer su prepune minerala koji su potrebni u ishrani

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #25 poslato: 01 Avgust, 2012, 23:34:58 »
ce probamo  sm prst gore

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #26 poslato: 19 Avgust, 2012, 09:39:16 »
Ja ovoj mojoj pravim neki mineralno-vitaminski miks, ali su mi javili da nema alfalfe koja mi treba  sm placko Baš me nervira što kod nas ne može da se nađu tako neke egzotičnije stvari :(

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #27 poslato: 19 Avgust, 2012, 10:10:51 »
Alfaalfa bi trebalo da bude lucerka. Ima je kod mene na njivama Kalla je ponekad pase kao krava. ;)

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #28 poslato: 19 Avgust, 2012, 10:26:58 »
Jeste :) meni treba prah. Da je isitnim u avanu? Ima neko iskustva sa alfalfom?

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 19 Avgust, 2012, 10:29:14 »
Mislim da AA ima iskustva sa alfalfom.... Sad će ona, osim ako sinoć nije bila u nekoj konobi  :D
A šta sve ide u taj tvoj miks ?