Autor Tema: RIBLJE BRASNO kao dodatak ishrani : DA ili NE  (Pročitano 4929 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanjab

• Newbie
  • *

RIBLJE BRASNO kao dodatak ishrani : DA ili NE
« poslato: 24 Oktobar, 2012, 15:28:47 »
Moj prvi dan na forumu i odmah krecem sa pitanjima .  sm smesko1

Procitao sam negde da se Riblje brasno(i zamene za riblje brasno) mogu dodavati ishrani pasa jer je bogato proteinima.Zanimaju me vasa misljenja i eventualno iskustva sa njim.

Van mreže Filth

• Hero Member

Odg: RIBLJE BRASNO kao dodatak ishrani : DA ili NE
« Odgovor #1 poslato: 24 Oktobar, 2012, 15:50:07 »
Dobrodosao na forum, dobrodosao u svet pitanja i odgovora.  sm wink sm cheers

Evo da ti pitanjem odgovorim na tvoje pitanje.  :D

Zasto ne bi dodavao ribu?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 24 Oktobar, 2012, 16:44:04 »
Mi smo predhodnom psu davali riblje brašno, upravo kao dodatak. To je bilo davno, nije bilo granula niti ostalih industrijskih hrana. Sada ne znam ni gde se to uopšte kupuje. Sećam ga se kao braon boje i baš intenzivnog mirisa, naravno na ribu, pas je to obožavao. Pretpostavljam da je to upravo ono brašno koje se u današnje vreme koristi u proizvodnji granula, tj. da je to dehidrirana riba.

Van mreže nemanjab

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 24 Oktobar, 2012, 17:41:02 »
Hvala na dobrodoslici . Veoma brzo dobih odgovor. Ovo sam postavio zato sto sam dosta negativnih komentara procitao i cuo o Mesnom ili Kostanom brasnu,njihovim procesom dobijanja itd...,pa sam predpostavio da je i Riblje brasno takvo. Inace Ribljeg brasna ili njegovih zamena(cini mi se da je naziv RIBOVIT,Novosadski institut proizvodi) ima u  svim veterinarskim ili poljoprivrednim apotekama,cena mu se krece od 250-300din/kg. Uglavnom,da ne duzim,hvala na pomoci ,pa cu probati da ubacim mojim psima po malo da vidim kako reaguju,pa vam javim.  :tapsh:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 24 Oktobar, 2012, 17:46:06 »
http://www.stocar.co.rs/start/ribovit.html  ovo? Ovde pishe da je ZAMENA za riblje brashno  :th:

EDIT: sad vidim da si i napisao da je zamena  sm redface