Autor Tema: Adult, junior, puppy, senior, mini, maxi, koja je zapravo razlika?  (Pročitano 19510 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
Odg: Adult, junior, puppy, senior, mini, maxi, koja je zapravo razlika?
« Odgovor #15 poslato: 26 Septembar, 2012, 22:15:45 »
Kod mene je problem sto ja nemam vagu za velike pse  :itwasntme:. Imam samo onu staru kuhinjsku do 10kg sto meri i s njom izmerim stence. Ali to je samo do 9, 10 nedelje. Posle ide "metod otprilike".

I to merenje hrane je meni bas cudno. Imam sestru koja ima rota i znam kad je bio stene da je ona njemu merila po 90 gr granula obrok  :blink: Nikad ali nikad se nisam pridrzavala tabele na vreci. Valjda je ljudima tako lakse  sm smesko1

ni ja wilija nikad ne merim...vidim po njemu je li dobro izgleda i kako se oseca, tj koliko visoko moze da skoci  :D

:D O tome i pricam  :D

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #16 poslato: 27 Septembar, 2012, 12:07:55 »
Super je sve to u vezi odokativne metode. I ja sam tako radio ranije. Pre par godina sam ovaj nacin rada video od jednog veoma uspesnog odgajivaca iz zapadne Evrope koji drzi hrtove za trke. Sve mi je to bilo cudno. Bio sam u fazonu ''sta ovaj filozofira''. Sustina celog njegovog drzanja je bila u tome da sto vise drzi pod kontrolom sve u vezi pasa, pocevsi od prvog dana rodjenja, socijalizacije, ishrane, smestaja, treninga,.... Kasnije sam probao i sam i nikada vise necu raditi nista od oka. Njegova filozofija je bila da nece gledati u nebo kakvo ce sutra biti vreme, nego ce pogledati vremensku prognozu, onda na primer, nece nagadjati da li mu pas ima temperaturu od oka, nego ce upotrebiti toplomer, pa tako dalje nece nagadjati koliko od oka daje hrane psima, vec ce izmeriti hranu svaki dan. To i nije neka obaveza i traje 10-ak sekundi dnevno. U pocetku mi je sve to delovalo nekako sterilno, ali u praksi se vidi razlika. Jednostavno mnogo bolje pratim pse posebno sto i njih merim jednom nedeljno.
Ranije sam i ja ostavljao stencima punu ciniju granula svo vreme, i to je apsolutno ok. Ipak, danas i njima merim hranu, tri obroka dnevno i to je to. Cak svakog posebno hranim jer uvek neki pojedu brze pa guraju glavu kod ostalih. To oduzima vreme, ali moja stenad tako jednostavno bolje napreduju. Ili je meni ovako interesantnije da filozofiram oko pasa, hehehe

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 27 Septembar, 2012, 12:11:24 »
ma cek... pa kad jednom izmeris i stavis u ciniju...znas koliko je to kolicine hrane u ciniji, ne moras svaki dan da meris  :D

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #18 poslato: 27 Septembar, 2012, 12:20:13 »
Da, znam otprilike, ali jedan dan ce to biti 250gr, drugi 280gr, a mozda treci 210gr u ciniji. Ja drzim granule u kanti pored stola, na stolu kuhinjsku vagicu, i bukvalno mi treba 5 sekundi da svakom izmerim hranu. Nikakva obaveza, a mnogo sam sigurniji koliko tacno hrane dajem psima i kontrolisem njihovo stanje. Naravno, ako vidim da mi je pas pretanak ili deblji nego sto treba korigujem kolicinu hrane. Isto radim i sa stencima. Oni jedu na primer 70-90gr po obroku. Ako bi u svakom obroku kod njih od oka promasio 20gr hrane, na kraju to bude i do 30% vise hrane nego sto treba. Nikako mi se nije dobro pokazalo da stenad budu predebela zbog zglobova i kostura generalno.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 27 Septembar, 2012, 12:23:33 »
valjda si upravu...ne mislim da bi mi bio problem da merim...nije mi problem da napravim ceo obrok a ne da izmerim, ali detaljno nikada nisam merila

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #20 poslato: 27 Septembar, 2012, 20:29:20 »
Mislim da je ipak jako velika razlika izmedju hrta za trku i baseta koji i treba da deluje kao kobasica.

Kad sam pisala o odokativnoj metodi to se sigurno nije odnosilo na merenje temperature  :blink:

Iskreno kod mojih pasa tih 20, 30 grama ne pravi nikakvu razliku. I ne radi se ovde o nikakvoj obavezi i da neko od nas nece to da radi, vec ja licno smatram da nema potrebe. Plus stene baseta i treba puno da jede inace gubi sve. Sta gubi, necu da nabrajam jer takve stvari drzim u tajnosti  sm wink

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 27 Septembar, 2012, 21:04:43 »
Sta gubi, necu da nabrajam jer takve stvari drzim u tajnosti  sm wink

Otvorićeš se posle dve rakije  sm zelenko

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #22 poslato: 27 Septembar, 2012, 21:36:06 »
Ne pijem rakiju  :D

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 27 Septembar, 2012, 21:45:19 »
Al zato vinjak dereš  sm cepko

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #24 poslato: 27 Septembar, 2012, 21:58:02 »
Nista zestoko  sm prst no no

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 27 Septembar, 2012, 22:05:45 »
A to se Pop pravi pametan, pa citira Kengura.  sm kolutko

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #26 poslato: 28 Septembar, 2012, 00:38:39 »
Sustina onoga sto sam ja napisao je u kontroli. Sto vise znamo o psima, lakse je i nama i njima. Na nekim psima se to lakse vidi, na nekim teze, ali na duge staze oseti se na svima. Svi psi imaju jednaku potrebu za kvalitetnim zivotom, i baset i hrtovi, i nemacki ovcari, i mali pincevi ili pudlice. Naravno, nece jesti isto pas koji spava po ceo dan i onaj koji trci 10-15km dnevno. Ali u sustini svi oni su psi, pripadnici iste vrste i tu se radi o minimalnim razlikama u ishrani, koje malo imaju veze sa ovom ili onom rasom ili uzrastom pasa. Po mom iskustvu bitnija je kolicina i kvalitet hrane, nego sitnice koje vise nama ljudima daju osecaj zadovoljstva, nego sto psima znace.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #27 poslato: 28 Septembar, 2012, 10:11:50 »
Ne pijem rakiju  :D

ne znaš šta propuštaš
 sm redface

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #28 poslato: 04 Novembar, 2012, 13:29:20 »
imam jedno pitanje-recimo kod Premila senior preporucuje se kod pasa koji imaju prekoernu tezinu i za starije pse ,kako to moze da bude isto? Mozda da joj pokusam sa tom hranom domaca proizvodnja a i cena je ok kuvano -ta hrana sta mislite? ostale light hrane su preskupe!ili one za sterilisane pse...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #29 poslato: 04 Novembar, 2012, 14:08:56 »
racunaju da se stariji pas manje trosi pa da mu treba manje kalorija isto kao i pretilom psu