Autor Tema: Pas laje na ljude...  (Pročitano 38770 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
Odg: Pas laje na ljude...
« Odgovor #30 poslato: 16 Novembar, 2012, 19:49:28 »
i bolje je sto nema cesto ljudi tamo tako ces videti njegovu reakciju sledeci put kada sami odete tamo

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 16 Novembar, 2012, 21:44:37 »
psi pamte CIJELI scenarij nekog događaja (ugodnog ili neugodnog)

ovdje je Boltu mjesto bilo 'okidač', a još je i vidio ljude... "možda su opet ljudi na ovom mjestu moguća opasnost? bolje da zarežim i upozorim ih da se drže podalje od mene"

...i onda nije bilo problema kad si srela te iste ljude na drugom mjestu - to ti sve objašnjava :)

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 16 Novembar, 2012, 21:46:16 »
Tako sam i mislila, hvala puno.  :clapping: Do tog izvora sme da ode, ali eto danas sam videla da problem nastaje ako ima ljudi tamo. Videću šta će biti sledeći put ako sretnemo nekoga(nepoznatog). Šta mi predlažete da uradim u takvim situacijama?
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #33 poslato: 17 Novembar, 2012, 01:12:02 »
mislim da je najbolje da ostanes mirna i ignorises takvo ponasanje pa ce ono sigurno vremenom prestati

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #34 poslato: 17 Novembar, 2012, 23:14:57 »
...ili... možeš pitati te ljude da li se boje pasa... ako ti se učini da su ljudi ok, ali ZAISTA ok i da se ZAISTA neće prepasti - otiđi do njih i namami Bolta hranom da ide s tobom i daj mu par slasnih poslastica tu, u blizini ljudi

još kad bi te ljude mogla nagovoriti da mu ONI daju hranu - to bi bilo odlično

tako će pas povezati "ljudi=hrana=dobar osjećaj"

i svaki put kad i sami dođete na to mjesto, uvijek mu tamo (gdje se prepao) daj slasne komadiće hrane - time mu mijenjaš asocijaciju u glavi koju ima vezanu za to mjesto gdje je doživio strah

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 17 Novembar, 2012, 23:20:58 »
 sm prst gore One dve žene i devojčica su se zaista prepale, jedna nije toliko baš, ali... U tom trenutku sam imala hleba kod sebe, on hleb obožava, ali nije ga primećivao kad je video njih... Ali videću sledeći put ako nekoga tu sretnemo da ponudim da taj neko da Boltu komadić mesa ili nešto tako što baš voli. Mislim da bi to stvarno moglo popraviti Boltovo ponašanje, možda bi on čak mnogo bolje reagovao, kao što ste Vi rekli, kada bi ga neko drugi nagradio. On obožava hranu(u šetnji malo manje obraća pažnju, ali ok..),  pa verujem da bi se smirio kada bi video da niko neće da mu naudi.

Hvala!

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #36 poslato: 18 Novembar, 2012, 11:20:37 »
mislim da bi bilo bolje da mu oni ne daju hranu sigurnije je tako nego da posle takvu stvar ocekuje od svih ljudi i svima tek tako pridje

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 18 Novembar, 2012, 12:19:16 »
Pa meni i treba pas koji će da bude ok prema svim ljudima (zato sam i uzela retrivera jel). A i najlbolji rezultat će biti ako mu oni budu dali hranu. Pa kad Bolt prestane da reži, neću davati ljudima hranu, niti ću ga ja hraniti.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #38 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:31:58 »
ne znam ja nikada nisam voleo da moje pse hrani neko drugi posebno kada smo u setnji

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #39 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:33:44 »
Ne volim ni ja to, naročito kad mu komšije daju svašta, ali je to možda najlakši način da se navikne na ljude tamo i da ih prihvati.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #40 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:42:48 »
mene upravo to plasi da mu u setnji ako se tako previse navikne i opusti neko moze dati nesto si i ne treba

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #41 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:43:23 »
za ovo davanje hrane, tj. nagradnih poslastica od strane drugih ljudi - svatko treba odgovorno i samostalno donijeti odluku da li to raditi ili ne

to je jako dobra i efikasna tehnika ukoliko pas ima nekih problema s ljudima, dobro je i za štence za vrijeme socijalizacije - tako se naviknu da i od stranih ljudi dolaze dobre stvari

naravno, ukoliko živite u okruženju koje baš i nije prijateljski raspoloženo prema psima, ukoliko se bojite da bi netko mogao psa otrovati, ili mu na bilo koji način nauditi (ako se približi), onda to NEMOJTE raditi - nemojte, ako imate i bilo kakve druge valjane razloge zbog kojih ne želite da vaš pas uzima hranu od neznanaca

na forumima se daju vrlo raznoliki savjeti - i svatko od nas mora promisliti i odlučiti hoće li nešto od toga prihvatiti ili neće, s obzirom na svoju situaciju, svog psa, okolinu u kojoj živi, susjede, itd.

ništa napisano ne uzimati kao jedini i gotovi recept!  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 18 Novembar, 2012, 13:47:51 »
Citat
za ovo davanje hrane, tj. nagradnih poslastica od strane drugih ljudi - svatko treba odgovorno i samostalno donijeti odluku da li to raditi ili ne
sm prst gore

Citat
naravno, ukoliko živite u okruženju koje baš i nije prijateljski raspoloženo prema psima, ukoliko se bojite da bi netko mogao psa otrovati, ili mu na bilo koji način nauditi (ako se približi), onda to NEMOJTE raditi - nemojte, ako imate i bilo kakve druge valjane razloge zbog kojih ne želite da vaš pas uzima hranu od neznanaca

Na svu sreću, sve komšije su super, imamo i dosta pasa u ulici, nikome ne smeta Bolt... Tako da sam mirna što se toga tiče.  :nod: On je već navikao da jede ono što mu naš prvi komšija baci... I teško da sad mogu da ga naučim da ne uzima hranu od drugih. Inače taj komšija obožava Bolta, a i Bolt njega..  sm smesko1

Hvala još jednom, idemo danas u šetnju, pa ćemo videti kako ćemo proći.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 18 Novembar, 2012, 19:11:22 »
ništa napisano ne uzimati kao jedini i gotovi recept!  sm wink
vrlo pametan savet sm prst gore

u ja ne volim uopste kad neko hrani tudjeg psa preko ograde  sm prst no no
bez obzira koliko on voli mog psa i bio dobar komsija,ne hvala,brate nabavi sebi psa pa ga hrani,mislim sta mu to znaci   :wonder:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #44 poslato: 18 Novembar, 2012, 19:26:36 »
Kan  sm prst gore To sam i ja rekla... Kažem: ako nema kome da da one ostatke od hrane i baš toliko voli pse, neka nabavi sebi jednog i neka ga hrani! I moj otac mu je jednom kao skrenuo pažnju... ali ništa, on nastavlja po svom. Doduše, sad mu manje daju. Ali ipak poludim kad vidim.