Autor Tema: Pas laje na ljude...  (Pročitano 35270 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Pas laje na ljude...
« Odgovor #15 poslato: 03 Novembar, 2012, 13:34:00 »
Još mu se desi da zalaje na ljude, ali ne toliko često i kao što sam i ranije mislila, možda laje iz igre... Lajao je na neke ljude koji su nam doneli ćurku, možda je osetio miris na tim ljudima.. Nemam pojma. Ali sam došla da napišem neku malo drugačiju situaciju.

Često jedan dečak vozi bicikl u našoj ulici. Nažalost, on je malo zaostao u razvoju. Malo priča, nije u potpunosti svestan(bar tako izgleda)onoga što mu se priča. Namerno ide tamo vamo, da bi zezao Bolta i to se jasno vidi. Ili zastane, pa se smeje kad Bolt laje na njega. Nekad tako stoji minut, nekad dva, a nekad i pet minuta... Danas je isto bio, prvo sam probala da zovnem Bolta da dođe kod mene, a ne da laje. Kao što sam i pomislila, to nije upalilo i odmah sam otišla da Bolta i sklonila ga. Posle je onaj dečak otišao. Ne znam šta da radim u takvim situacijama. Da samo sklonim Bolta i ne dam mu da laje? Ne znam da li sam dobro uradila. Šta vi mislite i šta biste vi uradili? Već smo pokušavali da mu kažemo da ne izaziva Bolta, ali ne vredi. On nastavlja. Razumem da on ne može da shvati šta mu pričamo. Pa moram da ja rešim taj Boltov problem.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #16 poslato: 03 Novembar, 2012, 13:42:35 »
meni se cesto desi da mi psi pokazuju znake agresije ali samo prema nekim ljudima ono sto mi je cudno je to sto ti ljudi uopste nicim ne izazivaju takve postupke pocinjem da mislim da jednostavno postoji tip ljudi koje psi nikada nece moci da trpe

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 03 Novembar, 2012, 13:44:25 »
Ja mislim da uvek postoji neki razlog. Možda neki određeni miris na čoveku, ili nešto što mi nećemo primetiti. Bolt nije agresivan, ne bi on ništa uradio da onaj dečak uđe u dvorište, ali ga iritira to vozikanje pored ograde, i namerno izazivanje.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #18 poslato: 03 Novembar, 2012, 13:56:42 »
da i kod mene ima jedan takav slusaj sa komsijskim psom koga decak nervira tako sto nosi macku namerno pored njegovog boxa i posle im pas bude kriv kada ne podnosi macke

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #19 poslato: 03 Novembar, 2012, 17:57:47 »
Šime je žestok na jednu jedinu osobu. To je jedan klinac koji ga nonstop izaziva, znajući da ja neću dopustiti da se Šime obruši na njega.  sm kuhaca Na sve ostale laje iz čiste sreće  sm smesko1
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #20 poslato: 03 Novembar, 2012, 18:25:52 »
ta osoba bar iziaziva tvog psa a ove osobe uopste ne pokazuju interesovanje za jassy a ona ih ne podnosi mislim da bi ih ubila kad bih je pustio

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #21 poslato: 03 Novembar, 2012, 18:30:44 »
ta osoba bar iziaziva tvog psa a ove osobe uopste ne pokazuju interesovanje za jassy a ona ih ne podnosi mislim da bi ih ubila kad bih je pustio

A čuj, možda ti ljudi imaju neki miris na sebi, od neke životinje ili nešto. Možda se drže agresivno (u agresivnom stavu), možda su joj nešto napravili dok nisi gledao. Tko zna. Pas neće ugristi bez razloga, ali pripazi na nju.
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #22 poslato: 03 Novembar, 2012, 18:35:24 »
meni je jedino glupo jer su u pitanju starije osobe

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 03 Novembar, 2012, 18:44:09 »
Pa ja mislim da on ima razlog zašto ih ne podnosi... Imaju li oni pse ili neke životinje?

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #24 poslato: 03 Novembar, 2012, 18:48:33 »
nemaju pse imaju neke macke koje su vise po drugim mestima nego kod njih kokoske i nesto krupnih zivotinja ne verujem da ona to radi bez razloga samo vec 9 godina nismo uspeli da nadjemo taj razlog :)

Van mreže Masha12

• Newbie
  • *

« Odgovor #25 poslato: 14 Novembar, 2012, 22:41:10 »
Zdravo i ja imam isti problem!
Nasa Masa je nemacki ovcar i ima 5 meseci. Relativno skoro (pre mesec dana) smo poceli da izlazimo napolje,zbog vakcina i karantina.
Imala je svakodnevno kontakta sa ljudima. I u pocetku napolju je bila jako dobra,nije lajala,eventualno na neke vece kucice ali to verujem da je zbog straha,ali sada je pocela da laje i na ljude koje poznaje i koje je vec pre omirisala i koji je zovu po imenu, i na sve kucice koje vidi. Desi se naravno i da zaboravi pa ne laje ali ovo prvo je cesce.
Da li neko ima neki savet? Da li je ona jos mala i kako i kada ce se navici i prestati da se boji ili sta god da je fora?
Hvala i veliki pozdrav!

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #26 poslato: 14 Novembar, 2012, 23:39:17 »
Da li znas zasto/kako laje? Psi imaju razlicit lavez u zavisnosti od situacije,moja npr laje kad hoce da se igra,pa je to neko mumlanje-lajanje,a laje i kad cuje nesto/nekog a ne vidi-upozoravajuce lajanje sa rezanjem. Tu idu onda i odgovarajuci polozaji tela,u prvom slucaju na laktovima i mase repom,u drugom je sva naculjena,usi gore,rep prav-u pripravnosti.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 16 Novembar, 2012, 17:56:09 »
Opet mi.. Samo što smo sad imali malo drugačiju situaciju.

Stigli smo do nekog izvora, a tamo je bila jedna žena i dole(kod izvora), dete i još jedna žena. Iznenadila sam se Boltovom reakcijom, počeo je tiho da reži na ženu koju je prvo video, a kad smo krenuli da siđemo do izvora i na drugu ženu i devojčicu. To režanje nije ono glasno, nije kezio zube, niti je divljao(nije bilo skakanja, koprcanja, lajanja....) Samo je načuljio uši i baš tiho režao, ali dovoljno da i one žene čuju. Sklonila sam Bolta, da prođu žena i devojčica... Otišli su, a ja ostala da mislim zašto je režao... Šta vi mislite? Da li je takvo režanje iz straha, nesigurnosti ili možda kao neko upozorenje? Posle, kad smo se već vraćali, nešto mi dođe u glavu... Jednom je tu neki čovek udario Bolta ( sm kuhaca sm kuhaca :mad:) po nogama, nije baš tamo gde su stajale one, ali to je bilo na livadi koja je udaljena od tog izvora nekoliko metara... I tamo se to sve odigralo... Da li je možda to razlog? Mislim, glupo je da vas pitam, ali šta biste vi rekli za ovakvo ponašanje?  A posle smo ih sreli opet, i prošla sam sa Boltom između njih bez problema(nikakvog režanja nije bilo). I zato mislim da je možda zapamtio šta mu se desilo, pa sad sve povezuje sa tim.

A da, mislim da smo sreli onog čoveka što ga je udario, nisam prepoznala njega, ali sam videla ovce. Tu Bolt nije pravio problem, ali opet ne znam...

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #28 poslato: 16 Novembar, 2012, 19:04:42 »
moguce da je rezao jer ga je to mesto podsetilo na taj dogadjaj ne lice mi retriveri na pse koji su skloni agresivnosti posebno kada su deca u pitanju

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #29 poslato: 16 Novembar, 2012, 19:35:52 »
Tu si u pravu, retriveri obično nisu agresivni, pa čak i kad ljudi nemaju pojma šta rade sa njima ili ne rade ništa. Možda će pas biti razmažen i sve to, ali ne i agresivan. Naravno, nije da ne postoje takvi retriver, ali ono režanje ja mislim da nije bilo agresivno. To sam povezala sa tim, zato što je zapamtio crkvu kao mesto na kome ga je napao pit i nedeljama, mesecima (možda) nije smeo da ode do crkve. Ali smo to rešili  :clapping:  sm prst gore Pa se jednom tako uplašio još više kad je video psa ispred crkve... Nije hteo da mu priđe.. Joj... pa eto, možda je to... Ali ne znam, moraću da vidim još kako reaguje, da li će tako i na druge reagovati tamo, mada nema često ljudi na tom izvoru.