Autor Tema: kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?  (Pročitano 33712 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?
« Odgovor #30 poslato: 21 Septembar, 2012, 23:53:21 »
Deki, koliko Kan jede 2.5kg hrane? Dva dana  sm smesko2

pa tako nekako 1-1,5 kg dnevno  :D
stavljam mu manje mesa,da bi pojeo ostalo,inace ako se najede od mesa,ostlo ne pogleda   :gri:

a Atila je zatvoren u boksu ili je pusten  :zb:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 21 Septembar, 2012, 23:54:56 »
ma on izgleda dobro, vitko i zdravo, i treba tako da izgleda jer je kengur a ne pas  sm love
ali ne treba da mu se smanji hrana jer je dovoljno vitak i zdrav ovako  sm zelenko

Citat
pa eto, smanjili smo malo. ne stignem ovih danadanas je bio samo jutro uru laganog trčkaranja po bedemu, bili smo popodne satipol po gripama i navečer trening.skroz pristojno   

samo da znas, wili je poceo da dobija kilazu i masu kad sam reducirala setnje i trckaranja i stavila ga na 1 dnevno konkretnu, znas i sama kako izgledaju, a ostalo samo pis pis i to je to

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #32 poslato: 22 Septembar, 2012, 08:36:08 »

a Atila je zatvoren u boksu ili je pusten  :zb:

U stanu  sm zelenko

[/size][/font]

samo da znas, wili je poceo da dobija kilazu i masu kad sam reducirala setnje i trckaranja i stavila ga na 1 dnevno konkretnu, znas i sama kako izgledaju, a ostalo samo pis pis i to je to

[/quote]

Meni njega nekako milo stavit na jednu veliku, iako kad bolje razmislim i Atila ima samo jednu baš veliku, a ove ostale su malo manje  sm smesko2.

Ma ne smeta meni ova njegova sadašnja kilaža. Kao što si rekla, on lijepo i zdravo izgleda. Elegantan jest (blago rečeno), ali najbitnije je da se na ovoj kilaži on najbolje osjeća.

Sjećam se prije koju godinu kad sam ga uspila prevalit preko onih famoznih 40kg. Bože, šta je to bilo strašno. Svaki doskok mu se čuo, čula sam ga kako trči. Skakanje sa zida ili sl bi bilo popračeno oniim teškim uzdasima, a da ne govorim kako su mu skokovi bili puno manje 'atraktivni'.
Baš se sirota patio.
Čim je malo smršavio bio kao stari sm zelenko

Neka meni moga bakalara, samo nek je zdrav.
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 22 Septembar, 2012, 11:10:12 »
Kakav pozdrav, Boltovu klopu na sunce  :batinas:
Smislila sam ja recept, samo još fali da se kupe svi potrebni sastojci  sm smesko1 :dens:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 22 Septembar, 2012, 12:40:28 »
Citat
Neka meni moga bakalara
sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1

Van mreže milichitza90

• Newbie
  • *

« Odgovor #35 poslato: 12 Oktobar, 2012, 19:21:48 »
Ja sam za princip da ispratim psa..Imam boksera koji je hiper  nad hiper i plus brz metabolizam.Dugo je bio mrskast ali sam skontala da je to za njih normalno.U ciniju mu staje 2.8l vode a on pojede pa punu ciniju domace kuvane hrane...Ukoliko vidim da bi jos dodam mu granule. Naravno leti jede mnogo manje jednom dnevno,zimi dva puta,ne volim da jede halapljivo pa mu i dajem dva puta..to je cudo koliko moze da pojede. Neki pas bi bio svinjce da jede toliko..opet,pre nekog vremena sam mu radila komlplet krvnu sliku i sve je u savrsenom redu...sto ide u prilog da ga hranim lepo a to sto mu je struk manji od vrata...boze moj:-D

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 12 Oktobar, 2012, 19:23:17 »
struk manji od vrata  :itwasntme: ne verujemo dok ne vidimo slike   sm zelenko

Van mreže milichitza90

• Newbie
  • *

« Odgovor #37 poslato: 13 Oktobar, 2012, 09:53:34 »
Bice slika naravno samo da udjem u stos :)

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 16 Oktobar, 2012, 22:52:27 »
Planiram da Boltu smanjim granule i povećam domaću hranu, malo pile, malo junetina, i tako to  sm smesko1 On jede 2 puta dvevno, da li je bolje da jedan dan jede samo granule, pa sledeći nešto što mu ja spremim ili je ok i jedan obrok granule, jedan neka kombinacija... Koliko otprilike može da bude njemu jedan obrok dnevno(od dva)? Ja mislim da bi on mogao da jede meso dok mu se ne smuči... Ceo dan  :rofl: A htela bih malo da ga ugojim, možda je maaalo mršav. A bio je debeo nekad  sm smesko1 Pa je Trainer vratio kilažu u normalu, a možda i manje. Povećaću mu obroke malo(granule), pa ćemo videti.

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #39 poslato: 16 Oktobar, 2012, 22:54:41 »
Kaća, mislim da nije dobra ideja da mu u istom danu daješ granule i sirovo meso, jer se to vari drugačijim tempom.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 16 Oktobar, 2012, 22:57:12 »
Ok, onda možda jedan dan ovo, jedan ono.. Ili na dva dana?

Van mreže milichitza90

• Newbie
  • *

« Odgovor #41 poslato: 17 Oktobar, 2012, 11:21:04 »
uzmi svescicu i odredi kojim danima ce sta da jede. Kuvano koliko puta i kada,granulat isto...drzi se toga psi vole kada imaju red :) meni se desava da posle kuvanog obroka dam psu casu granula,kad je bas bas gladan,to se desava ponekad ali se i deai...nista strasno nisam primetila tako da nemam razlog da panicim. Za gojenje mu povecaj unos UH od granula ti se garant nece ugojiti,mislim da one samo protrce kroz organizam bar je moje iskuatvo takvo sa njima.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 17 Oktobar, 2012, 11:34:31 »
Kaca, ako je do sada jeo i granule i prirodno i ako je naviknut i na jedno i na drugo, nece mu faliti nista kako god da mu dajes. Ne bi bilo pozeljno da mesas granule i prirodnu hranu u istom obroku. Inace u istom danu mozes slobodno, s tim sto bih ti ja preporucio da prirodni obrok ide ujutru. Granule se znatno duze vare, pa je najbolje davati ih uvece, gde ce pas nakon obroka dobiti 10ak sati mirnoce(u toku noci), za koje vreme ce svariti pojedeno i sutra ujutru biti spreman za akciju.  sm wink Pas koji ujutru jede granule iste vari tokom celog dana, sto je opterecenje za organizam i sto je naravno nepozeljno. Ukoliko ujutru dobije prirodno, do vecernjeg obroka on je odavno zavrsio sa procesom varenja i absorbcije. Tako da ili ujutru prirodno, uvece granule, ili jedan dan jedno, drugi drugo, kako god zelis.  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #43 poslato: 17 Oktobar, 2012, 13:21:59 »
Hvala vam.
Ma da, nisam planirala da mu mešam granule i prirodno u jedonm obroku.. Sad ne znam koliko u jednom obroku da bude ukupno svega... 300 grama, 400, 500 ? :th: Navikao je na granule, a poslednjih dana jede samo prirodno, dok nam ne stignu granule.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #44 poslato: 17 Oktobar, 2012, 14:53:49 »
To je sve do njega samog. Kreni sa 500-600grama kuvanog ujutru, i 200-300 grama granula uvece pa ga sama proceni. Ako krene da se udebljava, smanji mu hranu za nijansu.  sm wink