Autor Tema: Šamponi za pse-preporuke i iskustva  (Pročitano 50044 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Šamponi za pse-preporuke i iskustva
« Odgovor #45 poslato: 27 Oktobar, 2012, 21:05:49 »
To piše i na našem šamponu, ali ni ja ne razblažujem i ništa mu ne fali.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #46 poslato: 27 Oktobar, 2012, 21:07:26 »
pa ako pas nije osetljivko, samo dobro isperes i to je to

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #47 poslato: 27 Oktobar, 2012, 21:08:01 »
Ma da, kod nas je sve bilo super. A i dlaka je lepa posle šamponiranja.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #48 poslato: 20 Novembar, 2012, 20:52:12 »
Mi koristimo

Vetoquinol Meladerm, po preporuci Orijane sa slične teme na BK.  sm cheers Mo je patila od alergije verovatno na kućnu prašinu/grinje/hemiju. Kupala sam je prvo Virbac-ovim Alermyl-om, ali joj je od njega koža bila suva, a dlaka i suva i sva slepljena. Jedina, uslovno rečeno prednost, bila je što se tada sijala kao ogledalo. Mo se nije dopadao, delovalo je kao da se oseća nelagodno izvesno vreme nakon kupanja njime i dosta se češala.
Sledeći smo probali Vetoquinol Allerderm i rezultat je bio neznatno bolji, ali je bio manje ekonomičan, i dalje previše abrazivan za njenu kožu i dlaku, a dlaka nije bila kakva bi trebalo da bude na šarplanincu. Na kraju sam uzela Dermilen i držiMo ga se već duže vreme. Blag je, lepo ali slabo miriše, pas je čist dugo posle kupanja, a dlaka je normalnog kvaliteta i taman flafi koliko i treba da bude.
Još ako joj ove zime (napokon) poraste 'suknjica', biće glavna sojka u kraju. :sojka:  :D

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #49 poslato: 20 Novembar, 2012, 23:20:08 »
Katarina  :clapping: :clapping: :clapping: Bash mi je drago shto se pokazao kao dobar. I mi od kako smo ga otkrili ja ga ne menjam  :clapping:

Evo copy paste tog posta, mozda josh nekome pomogne iskustvo

Poslato: Sub Feb 25, 2012 11:41 pm:

`Ajd da ja napishem svoja iskustva sa belim dugodlakim psom:

Koristili smo Green Fields My first puppy shampoo.

Razblazivala sam shampon dva chepa na 3 litre vode. Nisam bila zadovoljna. Naime dlaka jeste bila chista ali je bila slepljena i bezivotna u kretanju. Duboku prljavshtinu nije mogao da izvuche nikako a o flekama da ne govorim. Takodje pas mi je mirisao na parfem. Lichno volim da pas mirishe ali na sebe chistog ne na prodavnicu parfema.

Ovaj shampon smo poklonili psu koji je kratkodlak i zute boje. Njemu je odgovarao, ali po meni mislim da je dlaka bila bez sjaja.

Sledeci shampon koji smo probali bio je Green Fields dog white coat

Bio je razblazivan 1 chep na 1 litru vode, dok sam na zaprljana mesta stavljala bez razblazivanja. Nishta, pas jeste mirisao ali dlaka je bila skroz bezivotna. Zute fleke nije otklanjao. Bacila sam bochicu i to je bio kraj GF ere u nashem kupatilu.

Sledeci shampon bio je Virbac Allermyl.

Da obljasnim. Artag ima alergiju na buve a i trebao nam je shampon za cheshce kupanje. Zbog iskustva sa low cost shamponima tj GFom nisam zelela da koristim taj tip shampona (ne kazem da mi je odluka dobra). Ovaj shampon je sjajno chistio psa. Pogotovu kozu. Recimo na stomaku se nahvataju kao masne tamne fleke koje bukvalno struzem sa koze (od blata, mashinskog ulja po ulicama i slichno). Sa tim flekama nismo imali problema upotrebom ovog shampona. Ipak pas jeste bio chist ali je i dalje bio zuckast na mnogim mestima i znam da je ovo bez veze izraz, ali delovao mi je abrazivno tj previshe agresivno za uchestalo kupanje. Dakle preporuka za alergije i probleme na kozi ali ne za uobichajenu higijenu.

U potrazi za shamponom koji ce biti blag, a opet dobro chistiti preshli smo na:

Virbac Pyoderm

Odlichan za kozu ali opet dlaka nije imala sjaj. I nije prilagodjen za bele pse, imali smo bash dosta fleka. Al dobro to mu i nije namena. I pas je ruzno mirisao. Stavljala sam nerazblazen.

(Ne znam za Vas ali ja merim uchinkovitost shampona na dlaku kada ona krene da shkripi na chisto. Znate to i sami ko ima duzu kosu, pa kad je dobar shampon ona dok je mokra shkripi pod prstima).

Konachno vec godinu dana koristimo:

VETOQUINOL Meladerm

MELADERM šampon za pranje, njegu kože i ublažavanje svrbeža

SASTAV: voda, natrij laurat sulfat, dietanolamid laurične kiseline, polisorbat 80, fenoksietanol, glicerol, ulje iz drveta čaja (2%), kvarterna baza, limunska kiselina.

DJELOVANJE: osim komponenata za pranje i njegovanje kože i dlake, MELADERM sadrži i ulje čajevca koje se dobiva iz listova i stabljike čaja (Melaleuca alternifolia). Ulje čajevca koristili su tisučljećima domoroci Australije radi njegovih dobrih karakteristika u svrhu održavanja zdrave kože.

PRIMJENA: dlaku i kožu dobro navlažiti vodom, nanijeti MELADERM šampon u malim porcijama i masirati dok se ne zapjeni. Nakon temeljite masaže ostaviti 5 -10 minuta da šampon djeluje, a onda dobro isprati vodom.
Kod jake uprljanosti kože ili dlake povečati količinu šampona ili postupak ponoviti.
MELADERMprema potrebi primjeniti 2 -3 puta tjedno.

PROIZVOĐAČ: Vetoquinol AG, Belp Bern, Švicarska.

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.ebe69b29246d4061a83dd8e00a5d15c2.vetoquinol-meladerm-sampon-za-njegu-dlake-i-ublazavanje-svrbeza-150ml.aspx

Apsolutno sam odushevljena. Pogodan je za chesto pranje. Antibakterijski deluje, chisti kozu. Jedino shto zaista ima jak miris, pa preporuchujem ako imate malo kupatilo da otvorite vrata ili neshto... Dlaka je pufnasta, nije suva, fluffy, a pas je chist. Zute fleke ima ali znatno manje. Koza mekana... Stvarno sve pohvale.

Naravno ovo sve nije dovoljno kada se pas priprema za izlozbu, mi po preporuci koristimo:

All Systems Pure White Lightening Shampoo

Zadovoljna sam. Ipak prvo okupam psa Dermilenom pa onda All Systemsom. Em chist em zashticen.

Eto.

A razlog zashto po nekima chesto kupam psa je sledeci:

Kako ovo:
http://imageshack.us/photo/my-images/186/dsc5959copy.jpg/
Da pustim u:
http://imageshack.us/photo/my-images/835/60633938.jpg/

Dakle pobornik sam kupanja psa po potrebi. Po ovom vremenu gde se zaista svaki put isprlja kada izadje napolje dobija brisanje + kupanje samo vodom ili shape i stomak sa razblazenim shamponom. U sezoni buva i alergija dobija full kupanje na svakih par dana. Zimi po potrebi.

Za teshke fleke:

All Systems Super Whitening Gel

Koji uklanja mrlje. Ne funkcionishe kao blansh (hvala Bogu) ali je izuzetno uchinkovit na zutim/crvenim delovima kod belih pasa (recimo laktovi, vrhovi ushiju, vrh repa, ivice po ledjima i slichno). Poshto ne peni i nanosi se chetkicom za farbanje kose ili chetkicom za zube ili prstima (moze i sa i bez rukavica) izuzetno je lako kontrolisati gde nanosish. Samim tim ti se teshko moze desiti da nanesesh gel na crnu dlaku vec na lokalizovane bele delove.
Nije jeftin ali dugo traje (ako ne prelazish celog psa naravno) i meni se pokazao kao odlichan. Razlichita su mishljenja koliko dugo treba da stoji na dlaci. Proizvodjach kaze da fleke uklanja u roku od 15 minuta ali da moze stajati na dlaci i do sledeceg kupanja. Lichno stavim i stoji vishe od 10 sati dok se u potpunosti ne osushi, pa ishchetkam, ili toji 30 minuta pa isperem i osushim dlaku opet. Zavisnosti od chega su mrlje i gde su.

http://www.1allsystems.com/doc-eng/super_whitening.html`
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #50 poslato: 21 Novembar, 2012, 21:06:16 »
Zaboravih

Virbac Pyoderm, i njega smo 'gustirale'. Ovaj šampon je (rekla bih) strogo za upotrebu kada pas ima ili je jako sklon kožnim problemima kao što su gljivične i bakterijske infekcije, i to isključivo po preporuci veterinara.
Ja sam ga uzela kao terapiju za gljivičnu infekciju šapa, pas je kod mene došao bez jastučića i sa otvorenim ranama na prstima, a naravno i dlaka je opala sa donjih delova nogu. Uz terapiju potapanjem nogA u rastvor ovog šampona, već posle nekoliko dana je rezultat bio vidljiv i napokon je mogla da hoda. Jednom sam ga samo koristila na celom telu psa i to u kombinaciji sa Meladerm-om, i to tako što sam u flaši rastvorila Pyoderm, jer on ne peni i jedva se nanosi na dlaku psa (mogla bi dve boce 'ladno da sipam na Milku). Zatim sam rastvorom natopila psa i ostavila da se "kiseli" 10ak minuta, posle je išlo ispiranje, pa Meladerm da definitivno oriba psa.

Van mreže neshabre

• Newbie
  • *

« Odgovor #51 poslato: 10 Decembar, 2012, 12:48:25 »
Evo i ja da iskoristim priliku se pridruzim ovoj zajednici, posle nekoliko dana intenzivnog sakupljanja znanja sa ovog foruma :kafz: sm hi. Pozdrav svima!

Pre tri godine kupio sam cerkici za novu godinu *Francusku belu patuljastu pudlu* (tako ona voli da je predstavlja  :nod:) i od tada smo isprobali mnoge vrste sampona sve dok nismo probali Multikraft i tu smo stali sa probama. Oni koji nama odgovaraju su *za dugu dlaku* i *za belu dlaku*, cena im je oko 300 din. za 200ml i kada pri kupanju upotrebimo oba onda dobijemo pun efekt, dlaka je neverovatno bela i jos neverovatnije meka. Nismo verovali da niskobudzetni sampon moze ovako da deluje ali deluje i ne menjamo ga.  sm prst gore

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #52 poslato: 10 Decembar, 2012, 12:55:37 »
dobrodosli  :clapping:

ima niskobudzetnih sampona koji su dobri, doduse, jako ih me malo, ali mogu se naci za mali novac jednostavnog sastava i na prirodnoj osnovi.
poenta je da ne sadrze hemiju, pogotovo kada se psa cesto kupa sa njima

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #53 poslato: 17 Decembar, 2012, 15:59:43 »
Prošle nedelje sam psa okupala Trixie šamponom za bele pse.

Nisam htela, mačke mi moje! Ali palo je veliko ribanje kuće, pa je i pas morao da 'padne', i uzajmila je šampon od cimerki (bišon i ši-con). Ne mogu da grešim dušu, ali skroz je ok! Nema jakog mirisa u kupatilu kao nakon kupanja Meladermom, nije se ni malo drapala posle kupanja (to se povremeno dešavalo), šampon solidno peni i solidno čisti. Za neku 'prvu' pomoć je sasvim prihvatljiv, barem nama bio.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #54 poslato: 18 Decembar, 2012, 08:51:41 »
i kako je sušiš po ovom hladnom vremenu? fen ili....?

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #55 poslato: 18 Decembar, 2012, 12:48:44 »
Sušim je fenom, srećom dlaka joj se brzo suši tako da nije veliki posao. Za sat je gotovo i kupanje i sušenje. Naravno, kada je hladno napolju, sačekam nekoliko sati da prođe pre sledeće šetnje.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #56 poslato: 18 Decembar, 2012, 14:42:20 »
Ja ću baš poludjeti. Ovaj Friskies šampon, nedavno kupili novu bočicu, i nije zapjenilo niti malo!  :zb: Inače ima baš dosta pjene.
Inače ne kupamo pse zimi, ali sinoć se snijeg otopio pa su se svo troje prikladno uvaljali u blato + nešto što je izgledalo kao khmgovnokhm. Ali nije bilo ni P od pjene. A znamo što znači kada pjene nema. Meni barem to znači da pas nije opran  sm smesko1 Tako da sad moram naći neki drugi šampon, a da odgovara i oštrodlakom psu, i tornjaku i polumekokratkodlakoj. Oh, muffins. Postoji li uopće nešto takvo?  :gl: 
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #57 poslato: 18 Decembar, 2012, 14:45:03 »
imas sigurno kod veterinara da uzmes neki blagi sampon, koji odgovara svim psima. sigurno da ce ostrodlakom nesto omeksati dlaku, ali nakon par dana ce se dlaka vratiti na staro

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #58 poslato: 18 Decembar, 2012, 15:10:11 »
 :worth: sm prst gore sm prst gore
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #59 poslato: 18 Decembar, 2012, 15:11:49 »
ovaj smo mi imali

kod veta sam kupila