Autor Tema: Displazija  (Pročitano 62459 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Displazija
« Odgovor #150 poslato: 07 Februar, 2018, 00:32:51 »
Ne moraš da pokloniš frizbi; možeš da mu baciš ponekad, samo bez preterivanja. Da vidiš na šta liči lakat mog psa, pa mu opet, ponekad, jednom mesečno, bacim lopticu 2-3 puta jer ga to čini srećnim  sm zelenko

Svaki pas je drugačiji, moj pas je kočio "normalnije" nakon što bi loptica pala, a ne kad se sjuri za njom dok je još u vazduhu (jednom se tako zakucao u drvo). Postoji i varijanta te igre (koju mi sad igramo) gde se pas stavi u sedeći položaj da čeka, loptica se baci, i tek se onda psu kaže "donesi". Kuki je mnogo "normalniji" u toj varijanti.

U Pet Centru ima da se kupi BritCare-ovo lososovo ulje, ja to dajem. Dozer je jako zgodan i može da se otvori i zatvori, tako se sprečava oksidacija. Nema čepova za odvrtanje.

Što se tiče laganog kasa uz bicikl, možeš, ali opet dozirano, što da ne.

Možeš da pitaš i druge veterinare za mišljenje, svi će ti reći isto, neki će dati lekove, neki će dati suplemente, neki mobility hranu, reći da koriguješ aktivnost, da smanjiš dužinu šetnje a povećaš broj šetnji, i tako. Sve sam te priče čula zilion puta, a da sam ih poslušala moj pas bi sad verovatno bio invalid ili pokojni jer bi mu otišla jetra od Rimadyl-a.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

Odg: Displazija
« Odgovor #151 poslato: 07 Februar, 2018, 18:23:42 »
Bila sam u Pet Centru danas, lososovo ulje nema, a od glukozamina samo Canina Canhydrox GAG, ali je cijena ogromna (bolji preparat iz Amerike mogu nabaviti za manje para). Otici cu sutra u drugi pet shop pa cu vidjeti ima li tamo sta. U ovim bio marketima imaju samo kapsule, ali vecinom su sa nekim ukusima tipa limun i sl. pa nisam htjela uzimati, i ima neki kao sirup za djecu ali je pun meda i secera, i ima neki ukus, tako da nista od toga.

Radicemo i dalje sve, samo umjereno, a loptica moze sacekat toplije dane pa nek je aportira iz vode.

Hvala jos jednom na iscrpnim odgovorima, puno ste mi pomogli :worth: