Autor Tema: Displazija  (Pročitano 58007 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže panisher

• Newbie
  • *
  • TRAJAN BAN

Odg: Displazija
« Odgovor #120 poslato: 19 Decembar, 2013, 17:42:02 »

Kao sto se vidi Monti je dok je bio sa njom bio ziv i zdrav...  EDIT
KAKO LI JE MONTY PREZIVEO I KAO STO SE VIDI NA SLIKAMA KORISTIO SVE 4 NOGE  sm lol
EDIT

Van mreže Bone

• Global Moderator

« Odgovor #121 poslato: 19 Decembar, 2013, 17:50:55 »
Postovani Panisher, ukoliko ste došli na forum da konstruktivno pišete o psima, ovde ste dobrodošli.
Ukoliko ste se registrovali da biste se se svađali, razmislite još jednom

Ako hoćete da raspravljate o "slučaju Monty" dajte slike pre i posle, dajte snimke, dajte dokaze.....

Što se tiče saveta opasnih po zdravlje pasa, svako ko bude preporučivao brufen biće opomenut, a ako nastavi sa tim i udaljen sa foruma

Zdravlje naših ljubimaca je najbitnije i zato je ovaj forum i napravljen

Želim Vam ugodan boravak!

Van mreže panisher

• Newbie
  • *
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #122 poslato: 19 Decembar, 2013, 18:00:19 »
Dosao sam da ucestvujem i podrzim ono sto je ispravno! Za desetak minuta postavicu slike u kom stanju je bio kad ga je nasla... Budy77 nikom nije preporucila brufen! Citat Buddy77 :   Poludela sam... i prevrnula sve zivo... I jedan dobar vet mi je rekao da mogu da probam sa : MOVALIS tablete.. Kako mi je on objasnio.. kad dodje do kidanja ligamenta zglob i kost imaju nedostatak hranjivih vrednosti.., zbog cega dolazi do propadanja..., movalis pospesuje prehranu   i obnavljanje zglobova i kostiju... I takodje preporucio da uz to dam glukozamin, linulin i kompleks kalcijuma sa AD ili da sve to mogu da nadjem u proizvvodima kao sto je ArtroStop
Sproveli cmo terapiju deset dana.., pa petnest dana odmor.., i ponovo deset dana movalisa... uzeli smo artrostop i pored svega sam mu masirala tu nogu.., i radili smo kao male vezbe... pomeram mu zglob lagano...
Mesec ipo dana nakon pocetka terapije movalisom STAO JE NA NOGU i misic je poceo da se vraca  sm cheers :worth: sm jeah :dens: :worth: sm to A tako bar deset razlicitih vet su rekli da nema nista od nje... i da mu ne gine amputacija :lipssealed:

Ako neko ima sl prob... neka se posavetuje sa veterinarima itd

Van mreže Bone

• Global Moderator

« Odgovor #123 poslato: 19 Decembar, 2013, 18:07:58 »
a jadan se pre toga mucio svaki dan i morala sam da mu dajem cesto brufen..

kao što rekoh, o "slučaju Monty" samo uz ozbiljne dokaze
svaki post koji u temi bude napisan, a nema veze sa displazijom, biće momentalno brisan
ako imate primedbe na rad administracije, žalite se ovde:
http://prirodapasa.com/index.php?topic=780.0

Van mreže Bone

• Global Moderator

« Odgovor #124 poslato: 19 Decembar, 2013, 18:09:24 »
i još nešto, ukoliko se ispostavi da iza nicka Panisher stoji zapravo član Buddy, što nije tako teško utvrditi, klon će biti udaljen sa foruma zauvek

Van mreže panisher

• Newbie
  • *
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #125 poslato: 19 Decembar, 2013, 18:47:06 »
a jadan se pre toga mucio svaki dan i morala sam da mu dajem cesto brufen..

Tu nigde ne pise > ljudi dajte i vi vasim psima brufen  :lipssealed: Inace vet joj je rekao za bufen koji se daje deci... zato sto drugi lekovi samo malo umire bol.., a brufen skroz... PISALA JE NAJKRACU VERZIJU PRICE.. Recimo nije objasnila da pod cesto misli dva puta nedeljno   A CITAT CELE RECENICE JE :
 I posle prestanka sa terapijom... bolovi se nisu vracali..., a jadan se pre toga mucio svaki dan i morala sam da mu dajem cesto brufen.., sto ni malo nije zdravo ni dobro..

A najveci dokaz je to sto vet koji je operisao i dalje radi  sm prst gore, nije bilo ni dva takva slucajeva te godine.. tako da nema sanse da se ne seti...
Pas se zvao Monty, operacija je bila 2004god, u vet stanici na BR6, Mica vet koji je operisao sada radi u Veterinarska ambulanta " Cair",...
Health/Medical/Pharmacy
9. brigade 57, 18000 Niš
066 9078666

Mica je cikica levo.. Imate telefon i SVAKO MOZE DA POZOVE

Van mreže panisher

• Newbie
  • *
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #126 poslato: 19 Decembar, 2013, 20:56:32 »
edit: član Panisher je zauvek udaljen sa foruma. Dupli nickovi su zabranjeni

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #127 poslato: 20 Decembar, 2013, 08:49:31 »
Pretpostavljam da je Punisher zapravo Buddy, toliko slicnosti u stilu pisanja, no...

Meni te slike ne znace mnogo sta, evo slika psa sa displazijom IV stepena koji je kad su slike slikane, imao 9 godina. Displazija je otkrivena dok je bio stene, vlasnik je odustao od bilo kakve operacije (ne zbog finansija), takodje nije bio ni na kakvim tabletama i lekovima. Dobijao je glukozamin. I dalje je ziv (12 god) i dalje hoda (samo je ogluveo).

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #128 poslato: 22 Decembar, 2013, 20:01:22 »
Ja ne bi cak ni doticala gore nacetu raspravu, samo hocu da dodam moje neko skromno iskustvo sa stenetom sa displazijom.

Sa oko 7 meseci mojoj bretonki je uradjen snimak kukova i ispostavilo se da ima displaziju na oba kuka i to ne nesto malo nego bas je lose izgledao snimak sa poprilicnim "rupama" zbog jako plitkih casica (mozda sam kacila negde fotku snimka kukova, ne secam se). Od tada pije ovaj preparat Glukozamina i Hondroitina - jedna zena sa ovog foruma mi je dala link i puno joj hvala na tome! Preparat je po sastavu jako slican Flexadin tabletama za pse, broj tableta u pakovanju je isti a cena mu je skoro duplo manja - to pije svaki dan bez pauza (prvih 15 dana je dobijala 2 tablete dnevno a posle toga samo po 1 tabletu na njenih 15-ak kilograma)

Osim toga davala sam joj Vitamin C (C Time 500) u tabletama u prvih mesec dana duplu dozu posle sam smanjila, sad pije jednu tabletu 500mg dnevno.

Samo nekoliko puta sam joj davala Rymadil za bolove (i mislim Nimulid po preporuci Vet-a, kad mi je nestalo Rymadila) kad sam videla da je bas nekako nervozna... legne onako i mahnito glodje igracke pa skapiram da je nesto muci.. posle sam prestala da je ne kljukam bezveze jer nije vise bilo potrebe.

Evo skoro cetiri meseca nakon tog snimanja kukova i nakon pocetka terapije, mogu da kazem da sam ja jako zadovoljna time kako se ona ponasa. Trci ko metak. Juri za loptom.. kad joj ne bacam loptu ona juri sama u krug, naprosto obozava da trci. Cak je pocela sama da skace i na namestaj i na ljude, a ranije to nije radila. Ja sam mislila da nije radila jer sam joj ja kao "rekla" da to ne radi, al kad me je veterinar na tom prvom pregledu pitao dal skace, onda sam tek skapirala da nije skakala jer nije ni mogla jer je bolelo a ne zato sto nije htela.

Ukratko preparati stvarno pomazu da pas dobije pokretljivost, da ga usled konstantog obnavljanja hrskavice to sve manje boli (jer bol ustvari nastaje kad se hrskavica zgloba izlize pa pocne direktno da se tare kost o kost kad pas hoda) i da ovako na oko izgleda bolje i veselije, ali svakako ne lece displaziju niti izlecenja ima (osim tog skupog operativnog zahvata zamene kukova).

Trebala sam i da je sterilisem ali sam sad zbog zdravstvenih razloga odlucila da sa tim jos sacekam jer je za pse sa displazijom bolje da prodje to prvo teranje da se malo aktiviraju hormoni pa tek onda, a u planu je da je svakako snimim ponovo sa mozda godinu ipo dana, mozda i dve, kad zavrsi kompletno sa rastom da vidim kakvo ce stanje tada biti.

Evo i od mene par slika - ovako kad je gleda neko sa strane ko nema pojma da je bolesna, kapiram da nikad ne bi ni provalio.

i ova slika, nazalost mutna, ali meni bitna zbog toga sto na osnovu slika nekad analiziram njeno kretanje, i ranije je uvek trcala tipicno kako trce psi sa displaziom, onako sa spojene dve zadnje noge skakutala ko zeka, a sad vidim da je pocela da ipak malo koristi obe zadnje noge kad trci...

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #129 poslato: 23 Decembar, 2013, 23:53:48 »
EDIT
ja nisam imala Montija dok je bio stene sm smesko1... Njega su odraslog izbacili sa 100 kila na ulicu.. Znaci moj primer vazi za ljude koji imaju odraslog psa koji je upropascen.... Iskustvo sam napisala zato sto su me puno veterinara savetovali da ga uspavam... kao nije humano da se muci..... DA LJUDI AKO IMAJU SLICNU SITUACIJU NE DIZU RUKE OD PSA> NEGO DA POKUSAJU SVE!
EDIT evo kako je Monty izgledao dva meseca nakon sto sam ga nasla... na ovoj slici je smrsao ..., a u postovima mog drugara.., koga ste brutalno oterali.... imate slike kako je izgledao sa osam ili devet godina....
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #130 poslato: 24 Decembar, 2013, 00:07:17 »
Imaces prava to da napises kada budes 7 godina svog zivota posvetila ucenju u oblasti veterinarske medicine..ajde praksu i da 'oprostimo'. Mogu ja da pisem i medicinskim jezikom, tek onda ne bi razumela sta je gore pisano. Tek bi onda bilo bla bla truc. :)

Ovako, samo si ispisala gomilu neistinitih informacija koje nece pomoci nikome. Naprotiv, moze im debelo naskoditi...jer nemas ZNANJA o onome sto pises. Napominjanje da treba savetovati veterinara je ekvivalento nekome savetovati da se ubije, ali da ipak pre toga za svaki slucaj poseti psihijatra.

Kaci slike svog psa i druzi se po forumu... 'Veterinarije' nisu za tebe.

Jedno je UCITI A SASVIM DRUGO nauciti.... TI SI MOZDA POKUSAVALA DA UCIS, Ali ocigledno nisi nista naucila, cim si mogla da izjavis :
Da je pitajte veterinare isto sto i savetujte veterinare sto je ko savet za samoubistvo
Da kad psu ispadne kuk a on ima displaziju ugradnja vestackog ligamenta NIJE OPCIJA
Da se kako ti kazes zamena kuka ne radi u srbiji
Za tebe je ugradnja vestackog kuka> medicinski jezik :valj:

Ja sam svoje dokaze o Montiju iznela.... sad bi bilo lepo da ti dokazes to sto kazes da si ucila.... Posto diplomu pretpostavljam da nemas..., jer da imas znala bi o cemu ja pricam...., Moze neka fotka indeksa :th: :th:

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #131 poslato: 24 Decembar, 2013, 01:00:44 »
Otkud znas da mu se pokidao ligament..? Verovala si veterinaru na rec a nisi pitala ni jednog drugog?!  sm eek

Displazija nije "bolest plitkih casica" vec kompleksan degenerativni proces koji zahvata kostane i mekotkivne strukture. Plitka casica je samo posledica tog procesa. I zglob ne drzi samo jedan ligament, vec njih nekoliko, pored misicnih struktura oko samog zgloba. Iscasenja se kod displazicnih pasa NE SMEJU tretirati hiruski (niti to iko od veterinara radi, jer se inace ne radi i ne sme da se radi), a to sto je tvoj veterinar to uradio tvom psu, ili pokazuje da on nema pojma ili da se ti nisi dovoljno raspitala, ili da kao po obicaju pises gluposti jer si kao mala htela da budes veterinar, ali ...dopisi sama.
Postojala je druga opcija, odnosno vise njih, samo ti za njih i dalje ne znas, iako sam o njima pisala samo jednu stranicu pre.

A koji je to doktor koji ugradjuje deci kukove, ali bi to uradio psima za 2500-2600 evra..? I da li bi bio ugradjen deciji kuk ili pseci? :)
I sto ti ne pozoves tog veterinara, snimis razgovor pa ga postavis na forum..?
EDIT Jos u prvom postu sam napisala po savetu vise veterinara Monty je bio na pregled u pet razlicitih vet stanica pre operacije! I svi su rekli isto! Ono sto ti tvrdis da je nemoguce..., da su gluposti itd..
Jesi li zvala da se raspitas???

A te opcije vise njih sm smesko1 sm smesko1 u eksperimentalnom procesu..., koje kostaju koliko???.... i gde to bese ima????? Sta li si ti pokusavala kontrirajuci meni? Stvarno mi nije jasno... :zb:EDIT to se desavalo pre deset godina!

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #132 poslato: 24 Decembar, 2013, 01:36:03 »

Vracanje glave butne kosti u leziste ne moze da radi bilo ko i bilo kako, jer iscasenje moze biti u vise pravaca, procedura je ekstremno bolna i radi se pod anestezijom i obavezno sa rendgenskim snimkom da ne bi nastalo jos vece ostecenje. Da ne pominjem da bi pas, ako nista drugo, urlikao od bolova ili pokusao da ujede onog ko pokusava da mu manevrise nogom.

to je lek koji MORA prepisati veterinar.

JA NISAM BILO KO... Ja sam neko ko je jos u osnovnoj skoli iz predmeta zvanog Domacinstvo naucio PRVU POMOC! sm smesko1 :lipssealed:
SVAKO KO JE PUNOLETAN BI TREBALO DA ZNA PRVU POMOC..., AKO SE DESI DA MU ZATREBA
Vidi se koliko znas o psima kad ti je na pameti da bi pas ujeo!! Mene ni jedan moj pas ma koliko bio povredjen dok sam mu pomagala... pa cak ni psi koje ne poznajem....., nikad nije ujeo... Pitam se dal zato sto nemam pojma o psima sm smesko1 Pas zna u kog treba da ima poverenje i svi moji psi su mi uvek verovali..., iz ovog sto ti pises vidi se da ti nisi te srece....

Puno puta sam napisala : prepisao vet.... > pitajte vet.......

I umalo da zaboravim da odgovorim na pitanje o snu da budem vet.....  o veterini nikad nisam sanjala

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #133 poslato: 25 Januar, 2014, 22:45:59 »
Cini mi se da sam vec pisala na ovoj temi, ali evo me ponovo...

Moja Keni ima diplaziju oba kuka, samo mi se cini da je jedan bas problematican. Displazija je strackog tipa, pas ima 14.5 godina, skoro 15.
E sada, od terapije sam joj davala flexadin ili antiartrozin, i radila sam joj akupunkturu. Uopste se nije kretala lose. Rimadil sam joj dala samo jednom, i to je bila katastrofa. Ne kazem da je lek los, ali ona ima i problm sa crevima, tako da joj nije prijao.

Iz opravdanih razloga nije bila sa mnom 4 meseca, vec kod mojih rodjaka, na selu... znaci dvoriste, nema stepenica, milina...klopa uglavnom domaca...I. posle 4 meseca vratila se kao zivi les. Sa jedne strane  mrsava, a sa druge atrofiranih misica, jer se tamo nije kretala.

Zasto ovo pisem... zato sto sam uspela da za manje od mesec dana setanja, pravilne ishrane, masaza, ali bez terapije( dok ne sredimo stomak... opet) dosta poboljsam kretanje. Mi je nosimo uz i niz stepenice, jer zivimo na petom spratu, nemamo lift.

Tako da, pored terapije lekovima, jako je bitno da pas seta i da mu se masiraju misici,  da ne bi doslo do atrofije.Ok, displazija mladog psa je jedno, matorog sasvim drugo, ali,  ja sam uspela da je odrzim na nogama. Videcemo kako ce dalje ici...

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #134 poslato: 27 Januar, 2014, 07:17:21 »
super priča, ne mogu vjerovati!  :worth: svaka čast!