Autor Tema: NAPAD NALIK EPILEPSIJI- ISKUSTVA?!  (Pročitano 288 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mima Marinkovic

• Newbie
  • *

NAPAD NALIK EPILEPSIJI- ISKUSTVA?!
« poslato: 18 Novembar, 2017, 23:57:35 »
Treba mi savet ako neko ima iskustva sa psima i napadima.
Imam mesanku nemackog lovnog terijera, stara je godinu ipo dana. Do sad nije imala nikakvih vecih zdravstvenih problema sve do pre 8 dana kada sam je prilikom drzanja ispustila iz ruku tj. ona je sama htela da iskoci i docekala se na noge na parket medjutim videla sam kao da je uganula desnu nogu jer se prevrnula na ledja i nije mogla da hoda zatim sam je ja prenela na krevet da legne medjutim ona je sama krenula ponovo da se prevrce i pala je s kreveta i udarila glavom o parket i doteturala se ispod kreveta. Tu sam je ostavila da lezi po savetu veterinara sve dok ona sama ne zeli da izadje. I posle nekog vremena normalno je izasla i hodala kao da joj se nista nije desilo. Veterinar nam je rekao da nema ni prelom ni uganuce i da nema potrebe da je dovodimo ako je sve u redu i bilo je sve u redu sve do danas. Znaci odprilike 8 dana posle tog pada ona je normalno setala, trcala, igrala se sa psima i danas sam je setala po keju i bas je bila vesela i trcala medjutim popela se na jedan zidic i kako je skocila s njega ona se docekala na noge napravila 2,3 koraka i stala. Odjednom se ukocila, pocela da drhti, noge su joj otkazale i srusila se na zemlju i pocela je da balavi iz usta. Ja sam bila u soku jer nikakve simptome pre toga nije imala odjednom je pala i nije mogla da ustane.. Moja sestra je bila tu i pritrcala joj u pomoc drzala je dok sam ja zvala hitnu sluzbu dezurnog veterinara, posle jedno desetak minuta dok smo se vozili do veterinara malo se povratila i kad smo stigli veterinar ju je pregledao imala je malo povisenu temp. na granici 39 ali mogla je normalno da hoda samo je bila uplasena. Rekla je da ne mora da znaci da je napad epilepsije vec da mozda ima hematom na glavi koji je dobila usled tog pada pre 8 dana. I da bi trebalo u ponedeljak da snimi skenerom glavu i da je pregleda neurolog i da kaze misljenje. E sad problem je sto smo je sterilisali pre 2 meseca pa ne bi trebalo tako brzo da ima ponovo totalnu anesteziju a snimanja se rade samo pod anestezijom. Da li neko ima iskustva s napadima? I koji moze da bude uzrok a ako nije epilepsija i sta dalje da radim? Hvala puno

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: NAPAD NALIK EPILEPSIJI- ISKUSTVA?!
« Odgovor #1 poslato: 19 Novembar, 2017, 18:37:24 »
2 meseca je dosta velik vremenski period i pas moze da se uvede ponovo u anesteziju.

Moze svasta da bude, i šok, i hematom, i manji potres mozga ako je pas pao na glavu.

Kao sto je i veterinar sam rekao, treba da se odrade dalje pretrage da bi se tacnije utvrdio uzrok.